NaujienosRenginiaiStraipsniai

Freestyle MC Battle 2016 apžvalga

regisŠiemet freestyle čempionate po atkaklių kovų finale susitiko Regis ir favoritu nuo pat pradžių daugelio laikytas Ade. Tačiau battle tuo ir žavus, kad praeities nuopelnai ne visad turi lemiamą įtaką ir kiekvienoje kovoje galima tikėtis staigmenų bei viską reikia įrodyti iš naujo. Atiduodant deramą pagarbą ADEI, šiemet naujuoju MC kovų čempionu sveikiname tapus Regį!

Pilname Lofte šiemet vėl išvydome daug lygių kovų, kuriose buvo sunku priimti sprendim1 ir teko ne kartą prašyti MC papildomame raunde parodyti, ką jie gali.

Iš kitos pusės tai buvo vienos draugiškiausių kovų. Dauguma MC “vartė” draugiškai ir atsargiai . Todėl iš dalies visą tai, ką matėme būtų galima palyginti su pastarųjų metų Olimpiniu bokso turnyru. Olimpiadoje boksininkai kovoja su šalmais. Todėl, nors pačių boksininkų lygis nuolat auga, tačiau kovose vis mažiau nokautų, vis mažiau kraujo. Taip šiemet ir MC Battle – iš techninės pusės manau daugelis padarė pažangą, tačiau kraujo ir „mėsos“ buvo mažiau. O pats formatas tarsi to ir reikalautų. Kovos patrauklu akiai, bet intriga kyla iš konflikto ir regavimo į jį, todėl žiūrovams be jokių abejonių norėtųsi mažiau draugų, daugiau aštrių punchline.

Čia galbūt dar verta ir perfrazuoti liaudišką posakį, kad „buvo šokama pagal DJ dūdelę“. DJ dažnu atveju priimdavo sprendimą rinktis kiek ramesnius instrumentalus. Tuo tarpu kartą metuose vykstančiose kovose būtų smagu, kad kolonėles dažniau draskytų ONYX, Gangstar, KRS-One tipo bytai, kurie savo energija užkrėstų visų pirma publiką, o toliau ir MC pasikinkę tokį bytą – būtų priversti aršiau kautis.

Tiesa ankščiau pasitaikydavo kovų, kai buvo perlenkiama ir su agresija, ir galiausiai neskaniai atrodydavo visos tos eilutės „tavo mamai…“. Taigi norint padaryti kovas dar patraukliasnes žiūrovams reiktų rasti vidurkį tarp draugų ir norėjimo įgelt (nebūtinai piktai, galima šmaikščiai). Tačiau nepamanykite, kad šiemet buvo blogai. Anaptol. Buvo daug gerų sprendimų, kaip pavyzdžiui verta paminėti, kad šiemet nebuvo kitų ne freestyle kovų pasirodymų – ir tai organizacijai ir kovų ritmui davė didelį pliusą ir tikrai pasiteisino. Organizacine prasme tai buvo geriausias ir sklandžiausiai pavykęs MC Battle pastaraisiais metais.

Kovose taip pat buvo išskirtinai daug plačiai besišypsančių MC. MTW, Uncle Hip, Home Production, TXT – visi jie ėjo per pozityvą. Ir nors tai kaži ar yra geriausias kelias norint laimėti šiame formate, tačiau ypač Home Production kovoje su tądien tikrojo savęs taip ir neradusiu Krapshtuku – sprendimą, priimti visiems buvo labai sunku.

Taip pat kovas papuošė  jaunasis Operatyvių narys Pijus, kuris be baimės rėžė aštriai, o publikai tai patiko. Turbūt visi MC sutiktų, kad kovoti prieš Pijų ypač pirmame raunde (buvo Kuria) kiekvienam būtų buvę labai sunku – šaunuolis. Stipriai skambėjo ir, jei taip galima pavadinti,  veteranų Rusij ir Chekos balsai. Kartu gėdos tikrai nepasidarė ir garbingai sudalyvavo mažiau girdėti Don Kichot bei Derrow. O Beepui patekti toliau koją pakišo gauti greitesni instrumentalai.

Taigi grįžtant prie esmės – gerai, kad šis renginys tradiciškai vyksta kiekvienais metais. Jis turi ieškoti naujų sprendimų, tačiau jis tikrai reikalingas ir patrauklus žmonėms. Todėl ačiū organizatoriams ir linkime suvienijus jėgas su visu freestyle megėjų būriu – kitais metais vėl išrinkti naują čempioną.

Ir visai pabaigai dar norėtųsi pasveikinti visus, kurie dalyvavo. Tikrai ne kiekvienas MC, kad ir koks jis geras būtų studijoj ar prie lapuko tai sugebėtų – todėl pagarba.

Žinoma didžiausi sveikinimai dar kartą Regiui. Akivaizdu, kad Regis dabar tikrai turi, kuo džiaugtis, nes prie laimėjimo prisideda ir tai, kad kartu su chebra iš Fist2Fist prieš pat kovas išleido ir naują senojo skambesio albumą,  pavadinimu  – Skoolz „Reliktas“, kurio pristatymas taip pat neužilgo numatytas Vilniuje. Todėl visi kviečiami pasveikinti naujojo čempiono.

O hiphopas Lietuvoje toliau aktyviai juda į priekį. Šeštadienį Lilas ir Innomine Siemens arenoje, o visai čia pat ir sugrįžtančios online HHBattle kovos. Tad sekite naujienas, nes laukia daug įdomaus.

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close