Albumai

FU – Krew i Dusza [PROSTO; 2007]

Jau senokai apie Europą nėra kalbama kaip apie hiphopo provinciją, greičiau atvirkščiai –  būtent čia, Europoje, yra kuriama hiphopo ateitis. Anglija, Prancūzija, Vokietija, Švedija ir, kaip nekeista, Lenkija – štai kas rašo naujus istorijos vadovėlių puslapius.

 

Šį kartą pristatom vieną iš lenkiškos hiphopo scenos karių FU.

 

FU yra Varšuvos atstovas. Blokiniai namai, gatvės, įpintos į betono labirintus…Tie, kas domisi lenkišku hiphopu manau neneigs to, jog didelę įtaką jo formavimuisi turėjo prancūzų hiphopas – nauji stiliai Marselio arba Leono gatvėse greitai rasdavo atspindį  Lenkijos hiphope. Mano ausimis, vienas iš tokių pasiekėju yra ir FU.

 

Krew i Dusza” (”Kraujas ir Siela”) – toli gražu ne debiutinis FU albumas. Pradėjęs savo veiklą 90tų metų viduryje, 1998 metais jis debiutuoja legendinio DJ600V prodiusuotame albume ”Produkcija Hip Hop”.1999 m. kartu su draugais, pasivadinę Zip Sklad, išleidžia albumą ”Chleb Powszedni”. 2000 metais išeina debiutinis Ziperos darbas  ”O.N.F.R.”, kuriame vėlgi dalyvauja FU. 2001 metais, padedamas draugų iš Zip Sklado, FU išleidžia savo debiutinį albumą ”N.O.C.C.”- sunkus gatvinis hiphopas, jokių kompromisų ir abstrakcijų. Po metų pasirodo antras FU albumas ”Futurum”, kuriame atsiranda vietos melodingumui ir reggae, albume yra ir bendras kūrinys su grupe iš Paryžiaus FMR. 2004-aisiais FU pateikia netgi du albumus: antras darbas su Zipera ir sekantis solinis albumas ”Wrodzony instynkt”.2005 m. ”Kameleon” – bendras FU ir Olsena projektas.
Ir tai tik dalys to, ką spėjo nuveikti FU iki tol, kol 2007 metais per ”PROSTO” leidybinį padalinį išleidžiamas naujas jo albumas .

 

Tiesą sakant, aš niekad nebuvau didelis FU, kaip MC, fanas. Mano ausim, tokių kaip jis Lenkijos hiphope yra nemenkas būrys, panašios tematikos, panašios nuotaikos, kažkuo panaši muzikinė pusė…Plius FU toli gražu nėra MC’ingo virtuozas.

 

Bet kai pradėjau klausyti albumo, atradau jame visą eilę skanių vietų, kas savotiškai mane nudžiugino. Visada smagu, kai išankstinė neigiama nuomonė pasirodo buvusi klaidinga.

 

Pagrindinis pliusas vienareikšmiškai yra muzikinė pusė, visa eilė gerų, kvepiančių auksiniais 90taisiais instrumentalų, su kuriais padirbėjo padorus būrys įvairių beatmakerių, tarp kurių, kas ypač malonu, ir gerai žinomas Lietuvos atstovas  Kshysiakas (”Ja Daley Pisze”).

 

Neprastai skamba ir vokalinė albumo pusė. Prie FU prisijungė gerai žinomi Lenkijos hiphopo atstovai Sokol (iš WWO/ZIP Sklad), Koras (Zipera.ZIP Sklad), Chada (Proceder) arba Peja ir latino  Rocca (iš tokių grupių  kaip La Cliqua ir Tres Coronas), plius būrys kitų.

 

Nors albumas išėjo pakankamai geras, eilė minusų vis tiek išliko, savo nuomonės apie FU repavimą aš pilnai taip ir nepakeičiau, bet perklausiau aš jį daug kartų ir galvos lygtai nepradėjo skaudėti, o tai jau labai gerai…

 

Galbūt tai nėra tas albumas, nuo kurio vertėtų pradėti pažindintis su lenkišku hiphopu, bet jį verta išgirsti, kad suprastumėt nuotaikas, kurios valdo dabartinį Lenkijos hiphopą. Rekomenduoju.

 

 

 

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close