Įdomu!Renginiai

„Galapagų“ valstybėje repo lekcijas skaitys MC Mesijus, Pushaz, Lilas su Innomine ir „Tie Geresni“

 

Galapagai Raps
Galapagai Raps

Rugpjūčio 1-2 dienos visų melomanų kalendoriuose turi būtipažymėtos ryškiai raudona spalva. Mat Zaraso sala dviems paroms pavirs „Galapagų“ valstybe, kuriuoje nekokybiška muzika netoleruojama. Ypatingai nudžiugti turėtų ir lietuviško repo gerbėjai – festivalyje repo lekcijas dėstys M.A.M.A. statulėlės savininkas Žygimantas Kudirka, geriau žinomas MC Mesijaus pseudonimu.

Tikrų Mesijaus gerbėjų jau nebestebina, kad scenoje jis visiškai nepaiso repo tradicijų. Avangardinio repo atlikėjas savo muziką „kergia“ su kitais giminiškais žanrais – džiazu, pankroku, beats ir bass muzika – ir slam poezija bei performansais. Todėl jo kūryba yra ne tik išskirtinė, bet ir primena savotiškas repo lekcijas.

Praėjusiais metais pristatęs savo antrąjį albumą „Paskutinis repo albumas“ Mesijus su trenksmu grįžo į muzikai neabejingų širdis. Jis ne tik aplankė gausybę muzikos festivalių, bet ir šiais metais pelnė M.A.M.A. muzikos apdovanojimų statulėlę už geriausią klipą. Šį apdovanojimą jam pelnė repo hitu tapęs kūrinys „Nelieskit Mėlynojo Gaublio“ (2013 m.). Pastarasis įvertintas ne tik Lietuvoje, bet ir kino festivaliuose už jos ribų.

Prie repo desanto „Galapaguose“ prisidės ir kitas žinomas reperis, grupės „G&G Sindikatas“ narys Andrius Glušakovas-Pushaz. Tris solinius albumus – „PUSHaz“, „Reformatas“ ir „Knyga be pavadinimo“ – išleidęs reperis savo pasirodymuose atitrūksta nuo grupės, o jo kuriami tekstai primena filosofijos traktatus aktualiomis temomis.

Tiesa, Pushaz gali pasigirti ir gausiu vaizdo klipų bagažu. Jis sukūrė net penkis solinius klipus savo dainoms: „Su tamsa“, „Reformatorius“, „Ji mano“, „Jazz’as gydo“, „Netikri pranašai“. Paskutinis klipas ir kūrinys sukurtas kartu su kartu su reperiu YGA. Tokia sudėtimi jie ir pasirodys festivalyje.

 Festivaliautojų ausis džiugins ir „Senosios [repo] mokyklos“ absolventai, reperiai „Tie Geresni“. Tai penkių asmenų junginys – 3 reperiai, didžėjus ir beatmaker’is – drebinantys sceną hip hopo ritmais. Jie per savo trumpą karjerą spėjo koncertuoti daugybėje vakarėlių bei beveik visuose didžiausiuose šalies festivaliuose.

Šis penketukas yra puikia žinomas alternatyvios muzikos scenoje ir yra pelnę net du T.Ė.T.Ė. 2012 apdovanojimus. 2013-aisias jie tapo metų grupe Lietuvos hip hopo muzikos apdovanojimuose bei tais pačiais metais buvo nominuoti M.A.M.A. muzikos apdovanojimuose metų hip hopo nominacijoje.

Paskutinis, tačiau tikrai ne prasčiausias repo tandemas pasirodysiantys įvairespalvėje „Galapagų“ scenoje – Lilas ir Innomine. Veiklūs jaunuoliai per 3 bendrus kūrybos metus spėjo išleisti 2 albumus, surengti per 100 koncertų visoje Lietuvoje, buvo laureatais bei nominantais tiek M.A.M.A, tiek T.Ė.T.Ė apdovanojimuose.

Plačiojoje spaudoje nesireklamuojanti grupė klausytojų skaičiumi nesiskundžia. Per 4 mėnesius naujausiojo albumo singlas „Išgama“ Youtube.com tinklapyje buvo perklausytas net 700 000 kartų. „Galapagų“ scenoje tandemas nustebins savo gerbėjus ir pasirodys su gyva grupe.

 supersciRepui neabejingų ausis festivalyje užlies ir kultinės švedų hip hopo grupės „Supersci“ muzikos garsai. Rugpjūčio 1-2 dienomis festivalyje „Galapagai“ taip pat pasirodys pasaulinę šlovę pelnę rokenrolistai „The Baseballs“ (Vokietija), Margaret LIVE (Estija), „Curlykills“ (Estija), „Superskankers“ ir Okym Riim (Estija), „Digital Digital“ (Estija), „Bez Bileta“ (Baltarusija), „Krambambulya“ (Baltarusija), Leon Somov & Jazzu, Jurga, Markas Palubenka, „Keymono“, „Liūdni slibinai“, „Lemon Joy“, „Skamp“ ir kiti.

Nuo 2011-ųjų rengiamas festivalis „Galapagai“ – vienas iš didžiausių tarptautinių muzikos ir pramogų festivalių Lietuvoje, vykstantis vasaros metu po atviru dangumi. Jis garsėja itin kokybiška muzika ir plačiu pramogų pasirinkimu, festivalis auga kasmet, pritraukdamas ne tik Lietuvos dalyvius, bet ir svečius iš Vokietijos, Suomijos, Švedijos, Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos, Estijos ir kitų valstybių.

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close