AlbumaiNaujienos

GARAZHE NERŪKOMA – “YDOS” apžvalga [Garazhe Nerūkoma / Siuvykla / 8 Kambarys; 2015]

garazhe nerukoma ydos„Asmenybę sudaro pliusai ir minusai. Kiekvieną teigiamą ir neigiamą savybę galima matuot skaičiais arba svert atoveksmiais. Iš to, kiek ir kokių ydų turi, galima spręsti, koks esi žmogus. O žmonės plėšosi stengdamiesi gydytis arba leisdami sau vis labiau sirgti. Negydoma yda tampa kita Tavo veidrodžio puse. Pasveiksi tik apsinuogindamas, pripažindamas. Tik be ydų TU BŪTUM TUŠČIAS GĖRIS. Ant tiek skaidrus ir permatomas, kad niekam nebūtų prasmės kurti. Mes kuriam, nes netobula, nepabaigta…

YDOS – tai kita tavo veidrodžio pusė…

YDOS – tai įdomiausių Tavo istorijos etapų padarinys…

YDA – MYLĖTI

YDA – PUIKUOTIS

YDA – BŪTI GODŽIAM

YDA – AŠ“

Tokius žodžius ant šio albumo viršelio randa kiekvienas laimingas jo savininkas. Man visada įdomu, kokią idėją grupė, atlikėjas arba, kaip šiuo atveju, duetas surišo savo kūrybą. Garazhe Nerūkoma atveju koncepcija irgi reikalauja smegenų, be to, duoda laisvę fantazijai. Koks beje yra ir albumo turinys. Taigi, kas tie nerūkantys tame garaže?!

Pradėsiu, ko gero, nuo muzikinės pusės, nes mano manymu tai vienas iš pagrindinių aspektų išskiriantis šią grupę iš kitų mūsų repo atstovų. Skambesys visą laiką laviruoja tarp savitos elektronikos ir hip-hopo. Jeigu šis salbumas būtų išleistas prieš keletą metų – tai būtų šis bei tas inovatoriško. Tačiau mūsų laikais yra gan populiaru kryžminti hip-hopą su kitais muzikiniais stiliais. Nežinau, ko klauso Garazhe Nerūkoma prodiuseris Tonno, bet greičiausia hip-hopo jo grojaraštyje nedaug. Jo muzikos nerėmina hip-hopo formulės ir standartai, jis daro taip, kaip jam patinka, o ne taip, kaip reikalauja sterotipai. Dauguma kūrinių turi sąsają su hip-hopu tik dėl repavimo. Asmeniškai esu senas tokios kombinacijios mėgėjas, todėl man ši elektronikos ir hip-hopo sintezė susiklausė natūraliai ir skaniai. Jeigu tai būtų mano sprendimas – aš netgi dar labiau sugriežtinčiau skambesį, atsisakyčiau erdvinių efektų, robotizuočiau. Ko gero, asmeniškai man, Run The Jewels projektas yra artimiausias sielai elektronikos ir hip-hopo hibrido pavyzdys. Mesijus irgi žaidžia panašų žaidimą, tik kitokiais garsais. Apibendrinant – su muzikine puse padirbėta gerai. Mano komplimentai!

garaz nerukoma ydos 2Kiek suprantau antrasis dueto narys – Shiluminis Punktas – yra atsakingas už vokalinę pusę. Neskaitant poros svečių – žavaus moteriško vokalo savininkės Jovitos D ir visiems puikiai žinomo Lietuvos MC – Micro One, kuris natūraliai įsilieja į bendrą albumo paveikslą, Garazhe Nerūkoma MC iš gabalo į gabalą keliauja su ta pačia pagrindine tema – YDOS.

Kaip jie jas supranta, kokias ydas jie patys savyje įžvelgia… Jaučiamas tarsi susižavėjimas jomis… Mintis aplanko Marko Tveno citata „Į rojų eičiau dėl klimato, į pragarą dėl kompanijos“ – panašiai ir čia. Ydos, kurias apšneka MC yra ginčitynos, nes labai dažnai žmonės jas laiko savo pliusais, akcentais, kurie kaip magnetas traukia kitus. Garazhe Nerūkoma viršelio citata nuteikia būtent tokiai ydų interpretacijai. Spėju, kad pradžioje kilo koncepcija, o tik po to pradėjo bręsti kūriniai apie vieną arba kitą ydą. Jei ne, tai bent kūriniai šiam albumui buvo atrinkti atidžiai ir turintys teminį bendrumą.

Shiluminis Punktas turi labai savitą repavimo manierą. Kaip ir Tonno kurta muzika, taip ir Shiluminio punkto repavimo maniera nekaustyta hip-hopo standartų, kas mūsų lietuviško repo scenoje pasitaiko retokai. Bet tai yra labai įdomu ir formuoja kažką savito, unikalaus. Tokia repavimo-dainavimo-kalbėjimo technika padeda paslėpti rimavimo klaidas, bet tuo pačiu komplikuoja rimų harmoniją. Man atrodo, kad MC savo darbą atliko gan gerai, nors vietomis sunku suprasti, apie ką yra repuojama, kartais lyg ir rimas nelimpa ir tiesiog viskas suberta į mikrofoną. Tačiau nepaisant to, aš suprantu, kodėl ši grupė pastaruoju metu susilaukia tiek daug dėmesio. Garazhe Nerūkoma, ko gero, yra viena įdomiausių grupių Lietuvoje šiuo metu ir jeigu ji nestovės vietoje ir toliau tobulės bei vystys savo iškirtines savybes – kitas albumas turėtų būti dar stipresnis ir įdomesnis!

Man atrodo, kad jems reikia spjauti į standartus, spajuti ant kritikų ir daryti tai, kas patinka, kol gyvenimo rutina neišsiurbė visos energijos, kol YDOS atneša malonumą, kol verda kraujas! Ir jeigu vieną dieną jų kūryba dar labiau nutols nuo hip-hopo – vadinasi, taip ir turėjo nutikti. Puiku!

Ir iškart noriu rezirvuoti jų kito albumo kopiją, nes kad YDOS atsidurtų mano grotuve, reikėjo gerai paprakaituoti!

Skanaus! Ir prašau, Nerūkykit Garazhe.

 

Visą albumą legaliai galite perklausyti Pakartot portale https://www.pakartot.lt/#!/album/ydos2


O visos Garazho naujienas paprasčiausiai sekti Facebooke https://www.facebook.com/garazhenerukomaofficial

 

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close