InterviuNaujienosRenginiai

Geriausias broliukų DJ lankysis Lietuvoje. DJ Mamania ir DJ Swix pristato naują vakarėlių seriją "The Block"

aspirinsTituluočiausi Lietuvos hip-hopo muzikos diskžokėjai kviečia į naują vakarėlių seriją ,,The Block”, įsikuriančią po ,,Studio 9” stogu. Jau spalio 2 dieną DJ Mamania ir DJ Swix duoda pagreitį naujam rudens sezono urban muzikos judėjimui. Šia vakarėlių serija bus pristatomos ryškiausios hip-hopo kultūros asmenybės iš artimo ir tolimesnio užsienio. Šio penktadienio kviestinis svečias – garsiausias Latvijos diskžokėjas – DJ Aspirins.

Linksmybių ir edukaciniais muzikiniais kėslais apsiginklavę lietuvaičiai DJ Mamania ir DJ Swix nepraleis progos supažindinti su vis skirtingais ,,The Block” svečiais. Pirmuoju vakarėliu pristatomas meistriškiausias Latvijos patefonų virtuozas – DJ Aspirins. Po gan keistu pseudonimu besislepiantis Kaspars Dzilums yra garsiausio DJ čempionato ,,Red Bull Thre3style” nacionalinis Latvijos laureatas. Įrodęs savo neįtikėtinus gabumus, didžėjus vos prieš kelias savaites atstovavo savo šalį tarptautiniame čempionate Tokijuje. Nors ir nepateko į garsiausių plokštelių sukimo meistrų aštuonetą, sugebėjo impresyviai sužavėti publiką. Apie išskirtinį pseudonimą, muzikines patirtis bei didžėjinę kelionę į Tokijų, kalbamės su pačių DJ Aspirins.

Kartais ,,Aspirinas” yra gan naudingas po vakarėlių. Ar galime mes tai sieti su didžėjavimu ir kitaip tariant, kaip tu gavai tokį pseudonimą?

–          Šią pravardę gavau dar vidurinėje mokykloje. Aš visuomet savo kuprinėje nešiodavausi mažą ,,Bayer Aspirin” buteliuką, todėl jei kažkam iškildavo problemų dėl galvos skausmo, žinodavo į ką kreiptis.

Ar prisimeni kada pirmą kartą stojai už didžėjaus pulto ir ar yra skirtumas nuo to laiko, kai tu pradėjai iki dabar?

–          Mano pirmasis didžėjinis grojimas buvo mokyklos vakarėlyje. Tuo metu grojau gal 40-50 žmonių auditorijai. Nesumeluosiu sakydamas, jog tai paliko didelį įspudį man ir buvau itin patenkintas šia patirtimi. Šiuo metu viskas išaugę į visiškai kitą lygį – dabar groju klubuose, festivaliuose ir didelėse arenose. Kontrastas gan didelis nuo to pirmojo starto. Su laiku įgavau daug patirties tiek muzikine, tiek grojimų technikų prasme.

Viename savo interviu minėjai, jog ,,didžėjavimas nėra vien tik muzikinė selekcija; tai daug kuo priklauso nuo to, kaip tu pristatai muziką klausytojui”. Kur toji pristatymo paslaptis?

–          Mano nuomone, sėkmingas muzikos pateikimas auditorijai didžia dalimi priklauso nuo paties savęs. Tu turi stipriai tikėti tuo ką darai ir tuo pačiu išlikti savimi ant scenos. Ne mažesnę įtaką publikai daro tai, kiek tu moki būti originalus ir išsiskirti nuo kitų grojimo amato meistrų. Šių veiksnių kombinacija ir yra pagrindinis raktas į auditorijos pasitikėjimą.

Kokius reikalavimus sau keli, atsirinkdamas muzikinį grojaraštį?

–          Tai pakankamai sudėtingas klausimas… Nežinau ar įmanoma tikslingai apibūdinti, kaip aš renkuosi muzikinę selekciją grojimui. Turbūt pagrindinis kūrinių pasirinkimo motyvas yra tas, jog daina turi paliesti patį kažkur viduj. Tai tampa užtikrintu kriterijumi ją pristatyti klausytojui.

Linksmintojas ir didžėjus. Ar stipriai skiri šiuos apibūdinimus?

–          Mano atveju abudu apibūdinimai yra vienodai svarbūs. Turi būti tiek pat geras atlikėjas ir linksmintojas, kaip ir techniškas didžėjus. Labai svarbu išlaikyti pozityvų kontaktą su auditorija.

Žinant, jog diskžokėjai dažnai neapsiriboja vienu muzikiniu stiliumi, įdomu kokią muziką šiuo metu dažniausiai renkiesi klausymui?

–          Tai priklauso nuo nuotaikos ir to, kaip jaučiuosi duotuoju momentu. Kartais mėgstu klausytis purvinu skambesiu pagardintų ,,bass” muzikos kūrinių arba seno gero hip-hopo, kai kitais momentais norisi pasiduoti ,,soul” muzikos magijai.

Ar jauti skirtumą tarp Latvijos ir Lietuvos didžėjų scenos?

–          Nemanau, kad yra kažkoks didelis skirtumas tarp latvių ir lietuvių diskžokėjų. Nors kita vertus mes turime išskirtinį istorinį faktą – latvių didžėjai dar sovietiniais laikais buvo pakviesti į pasaulinį čempionatą. Turbūt daug kas girdėjo ar matė stipriai internete paplitusį video su ,,Mr. Tape” duetu, kurie tuo metu pasirodė grodami iš juostinių kasetinių magnetofonų. Tai savotiškas Latvijos didžėjų pamatas, palikęs žymę iki šių dienų.

mamania su swixVos prieš kelias savaites grįžai iš Tokijo, kur vyko pasaulinis ,,Red Bull Thre3style” čempionatas. Ne paslaptis, jog ten atstovavai savo šalį. Kas paliko didžiausią įspūdį šiame renginyje?

–          Svarbiausias dalykas yra tas, jog turėjau galimybę dalyvauti pasaulinio lygio didžėjų varžytuvėse. Patikėkit manim – tai neįkainojama patirtis. Ką jau kalbėti apie tai, jog sutikau bemaž visus savo didžėjinius idealus. Visiškas svajonės išsipildymas! Susipažinau su begale didžėjų iš viso pasaulio, dalinomės savo muzikinėmis patirtimis bei įžvalgomis. Ši išvyka buvo kaip dešimties dienų didžėjinė stovykla, apie kurią turbūt svajoja kiekvienas šio žanro grojikas.

Jau šį penktadienį, spalio 2 dieną ,,Studio 9’’ sienas drebins ryškiausias Latvijos hip-hopo scenos didžėjus DJ Aspirins. Greta jo savo grojimu dalinsis lietuviškieji DJ Mamania ir DJ Swix, pristatydami naują vakarėlių seriją ,,The Block”. Nepražiopsok!

 https://www.facebook.com/events/1674957029387496/

 

 

 

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close