NaujienosRenginiaiStraipsniai

G&G „namų arenos“ koncertas, visiškas „sold out‘as“ ir kodėl "Laikas keistis"?

Gaudrius Dzikaras foto
Gaudrius Dzikaras foto

Įvedus į Google žodį „sakmės“ gauname beveik 90 tūkstančių rezultatų, tačiau penktadienį Lofte buvo matyt svarbiausios „Sakmės“, ką tarp tų visų rezultatų dabar galima rasti. G&G tradicinis pavasario „namų arenos“ koncertas ir visiškas „sold out‘as“.

Tiesa, prieš tai dar buvo „Betono Sakmės“, o tai įvyko dar šio tūkstantmečio pradžioje. Tad gal kiek ir simboliška, kad buvo pasirinktas toks pavadinimas, nes koncerte tilpo visa, per 20 metų surinkta diskografija. Buvo įdomu žiūrėti, kaip nechronologine tvarka pinasi gabalai, kurių dauguma šiai dienai suskambo ženkliai kitaip. Skambėjo kitaip – o visi susirinkę žodžius ir ritmą vistiek mokėjo mintinai.

20metų tai muzikoje jau ir ne viena karta, tačiau vistiek kažkaip gerai ir rodos natūraliai gavosi viename apjungti „Assa“, „Muzika kuris saugo“, „darome Hip-Hop“, „Gabalą skirtą dulkintis“ ir dar dešimtis kitų gabalų kuriuos patys žinote. Nuo pat gan ankstyvos koncerto pradžios (21:30…) buvo nežaidžiama su apšilimu, o praktiškai imama tai kas grupei pasirodė turi būti atlikta ir sutalpinta į daugiau nei dviejų valandų gyvo garso programą.

Galima vardinti daug detalių, tačiau pradedant gyvu garsu, baigiant atmosfera viskas atrodė kokybiškai ir gerai. O tokios iš pažiūros smulkmenos, kaip pavyzdžiui atliekant „Tie kas rašo gyvens amžinai“ parodyta pagarba Kipish ir kitiems dėje jau nebegalėjusiems ateiti kūrėjams – taip pat davė malonų savo skonį koncertui.

Kas toliau? Na, galbūt metas pakalbėti apie “Laikas keistis“(patys gi repuoja). Ir tai jie daro – neįmanoma nuolat likti klausomiems grojant ta pačia nata, o ir likti vien su „šlageriais“ ar patiems bus įdomu (?), ir galiausiai matyt tai vistiek vestų labiau į Palangos Basanavičiaus gatvės restoranus, nei į Loftą… Na o jei ne apie tai, kas „būtų jeigu būtų“, pažiūrime taip kaip yra – ir pamatysime, kad grupė išties keičiasi. Skambesiu, sudėtimi ir su kiekvienu albumu daug, kad ir smulkesnių dalykų, bet vis pildosi ir nuolat keičiasi.

Dabar visi turi savo solo projektus, tačiau abejonės apie patį G&G ir grupės ateitį, net pasitraukus Pushui, kažkaip nėra. Arba ji likus kažkur pašalinių komentaruose ir kelių žmonių mintyse, bet iš pačio Sindikato narių laikysenos tai neatsispindi. Tačiau ar verta stebėtis? Parodykite, bent vieną kitą grupę, nebūtinai repo, kuri gyvuotų taip ilgai ir be solo intarpų. HH pasaulyje tas pats – pirmi į galvą šovę pavyzdžiai būtų Tie Geresni, kur visi turi savo solo, lygiai taip pat Despotinai, Shpil, o IGG ne tik solo, bet ir pati grupė neišsilaikė. Todėl matyti G&G tiek metų scenoje ir stebėtis, kad atsiranda solo darbų būtų keista. Bet pasikartosiu ir priminsiu, kad grupė jau įrašinėja naują albumą ir juda toliau kartu ir kaip Sindikatas. Be Pusho, vėlgi tikėtina, kad kiek kitaip – ir gerai, matysim kas gausis.

Kai po Dogmos albumo apžvalgos trumpai šnekėjome su Kastetu, jis pakomentavo – „planų daug ir visi šviesiom spalvom“. Čia jis turėjo galvoje kartu ir Dogmą, ir Sindikatą. Belieka palinkėti, kad visą tai pavyktų, kad grupė darytų tai, ką nori daryti ir surengtų dar daug pasirodymų skirtų kitiems, ir patiems sau.

Žymos

Susiję

5 komentavo

 1. Kodel pamirstamas Svaro solinis albumas, kuri, kaip girdejome Svaras irasineja.
  0  0
 2. O dėl kokių priežasčių Pushaz metė Sindikatą? Ar Sindikatas metė Pushą? Buvo kokios viešos informacijos apie tai?
  0  0
 3. Nepamirštamas – spėju, kad neužilgo pasirodys dar keli gabalai, kaip ir kovos klubas, kad buvo ir primins apie save
  0  0
 4. Viešai niekas nežino ir aplamai nėra informacijos. Ne tie žmonės, kur viešai aiškintųsi. Čia ne pupytės, kur spauda mirga marga, ką nusipirko, kur atostogavo, su kuo miega ir kaip nagus lakuoja… Viduje buvo priimtas sprendimas ir viešai neargumentavo
  0  0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close