AlbumaiNaujienos

GNU „Mixtape“ su labai daug senų prieskonių. Apžvalga [ Siuvykla ; 2015]

indexIstoriškai mixtape‘ai būdavo tik DJ‘ų prerogatyva, mažos kasetės, skirtos parodyti ar pristatyti, ką DJ‘us sugeba. Mūsų mixtape‘ų kultūra tarp DJ‘ų apsiriboja keliais Mamanios darbais, vienu Geshos ir dar keliais kitų DJ‘ų darbais. Bet dabar ne apie tai. Su laiku žodis „mixtape“ prisišliejo ir prie reperių, net prie kai kurių video projektų. Matyt šis formatas tiko apibūdinti kažkam kas neįsipaišydavo į pilnaverčio albumo, EP ar rinkinio rėmus. Vieni į mixtape‘ą sudėdavo savo demo įrašus, kiti dėl repavimo ant skolintų internetinių instrumentalų pristatinėjo savo lyrikas ir techniką (šiuo atveju žodis „mixtape“ išspręsdavo skolinimosi legalumo klausimą, nes šiuo atveju mixtape‘ai yra ne pelno siekiantis leidinys), treti rasdavo kitų priežasčių vadinti mixtape‘u. Kodėl GNU savo leidinį pavadino mixtape‘u? Ko gero dėl antrojo varianto – būdo parodyti save, savo lyriką, techniką, tai kas gimė jo galvoje per pastaruosius metus, nes muzika daugeliu atvejų yra iki skausmo pažįstama, nors rodos, kad buvo ir prikišti nagai prie muzikos ją koreguojant. O gal ir klystu…

Apie patį GNU žinau nedaug, visiškai minimaliai. O tas minimumas skambėtų taip… Hip Hop‘o chebrantas iš Panevėžio, kuris kaip ir didelis proncetas mūsų tautos iškeliavo ieškoti naujų tiesų ir laimės į užsienį. Pasitrynė ten kurį aiką, prisivalgė emigranto duonos ir sugrįžo į gimtus kraštus. Panevėžyje po Siuvykla records vėliava jis kartu su Doo ir kitų draugų pagalba įrašė ir sulipdė dešimties gabalų mixtape‘ą. IR gavosi kaip gavosi.

Stilistiškai, panašu, kad GNU Lietuvą paliko kažkur 90-ųjų viduryje-gale, nes jo repavimo maniera ir kaip jis delioja mintis labai primena senus gerus laikus. Jeigu tais laikais vienas iš jo gabalų nuskambėtų Ultra Rap eteryje, jis būtų priimtas natūraliai ir organiškai. Aš suprantu, kad tai yra nauja ir paskutinių metų kūryba, bet joje labai daug senų prieskonių – nuo minėtos GNU repavimo technikos iki muzikos ir parinktų sample‘ų. Yra tik vienas kitas kūrinys skambantis naujoviškiau ir aš nesakau, kad tai yra blogai, tai yra šarmas, savotiškas žavesys ir jaučiasi, kad GNU turi ką pasakyt, turi galvą ir žino ką daro. Smagu! Ypač jeigu tu išaugai su tokios koncepcijos, paprastu ir nuoširdžiu repu.

Manau, kad GNU turi pontecialą, nuostabų draugų ir artimųjų palaikymą, Siuvyklos patirtį, todėl su nekantrumu laukiu jo naujų darbų! Pirmyn! O jei ateities darbai bus šios stilistikos pratęsimas – tai mano tikrai nudžiugintų.

 

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close