AlbumaiNaujienos

GRALIS – „Sielos veidrodis“ [ GRALIS;2014] Apžvalga

Gralis sv

Kiek pastebėjau šio pakankamai jauno MC vardas pakankamai dažnai pasitaiko hiphop.lt puslapyje. Taigi, kai draugai atsiuntė Gralio albumą, man buvo labai įdomu, ką tokio pavyko sukurti šiam jaunuoliui.

Visų pirma krenta į akis keli dalykai, kurie yra tarsi kokybės garantas: „Porno sound“, albumo prodiuseris Donciavas, albume yra tokie vardai kaip Svaras, Dj Swix, Maxi J, Šiaurė recmhh kaip debiutantui – jau neblogai… dauguma tik svajoja, kad jų albume padirbėtų toks kolektyvas, daug kam tai būtų sapnų išsipildymas. Bet, o kaip yra iš tikrųjų?

Kol nepriėjom iki turinio, norėčiau pasakyti, kad Gralis iškepė išties maloniai atrodantį, neperkrauto dizaino albumą – pilkai juodas, be jokių banalumų ir dažnai nereikalingų navarotų, pagirtina.

Pradėsiu gal nuo pačio pono Gralio… Man neteko laimės su juo susipažinti, tai ką apie jį žinau, pasiėmiau iš interneto platybių… Jaunas, ambicingas, jaunuolis, turintis savitą ir pakankamai teisingą pasaulio ir hip hopo supratimą. Jaučiasi, kad bachūras savo laiku klausė teisingos muzikos, bendravo su teisingais žmonėmis… gal būtent dėl to debiutuoti nutarė ne su tiesiog namie įrašytu albumu, bet geroj studijoj ir su tikrų pro priežiūra. Tai jaučiasi… albumas skamba netgi labai solidžiai, geras skambesys, viskas tvarkingai ir vietose… taip, šiuo atveju mes dar negalim kalbėti apie kažkokį konceptą, originalią idėją besislepiančią už įrašimo … bet viskam savo laikas… viskas dar ateity – startas stiprus ir įdomus.

Galima teigti, kad Gralis įvaldęs gan neblogai repavimą, pagrindus turi, kas bus toliau, kaip jis tai išvystys, patobulins, sustiprins – priklauso nuo jo pačio… Plius jo repvimo technikoj yra šis bei tas, kas išskiria jį iš daugumos. Vieniems tai gal skamba kaip kalbos defektas, tačiau tai labiau – kaip savitas braižas… jeigu jis teisingai pasinaudos – bus įdomiau ir lengviau atpažįstamas.

Kaip jau minėjau albume yra keletą svečių…“Nebeliko“ kartu su Svaru, ramus melodingas, hipnotizuojantis… Gralis tikrai pasistengė, Svaras irgi nors ir trumpai ,bet padarė savo partiją, iš širdies, o ne tiesiog … „Stygos“ su LTZOO, beja įrašytas man negirdėtoj Zoorecords… gabalas gan gerai susiliejo su likusia dalim, nežiūrint į kitokį muzikos kūrėją ir gan savitą LTZOO repvimo techniką… Pradžioje netgi atrodė, kad tuoj LT pabėgs nuo muzikos, tačiau jis išliko ritmo ribose, netgi su savo greita repavimo maniera.

„Rizika“ – dar vienas svečiu papuoštas kūrinys… Ciune su mikrofonu  ir DJ Swix su pirštais ant vinilų ir mikšerio. Ganėtinai gerai – vėlgi bendroj albumo temoj ir skambesy… Aš visada patariu nepamiršti Dj‘ų , kai įrašinėjami kūriniai… jie prideda kažką tokio, savito. Ypač jeigu jiems patinka tai, su kuo jie dirba… šiuo atveju gal galėtų duoti ir daugiau vietos Swix‘ui.

Kaip supratot prie muzikos albume padirbėjo toli gražu ne vienas žmogus. Iškyrus Maxi J, su likusių prodiuserių kūryba yra tekę susipažinti kiek mažiau. Svarbu, kad Bzk, Lavre, Crazy Tips skamba gerai ir įdomiai, o Donciavas gerai padirbėjo sudėliodamas viską į visumą. Skirtingos studijos, skirtingi kūrėjai, bet vienas albumas.

Ko gero šiam momentui dar negaliu sakyti, kad albumas super kaip man patiko, tai klasika , klausau kartas po karto… bet, kad tai kokybiškai padarytas, kokybiškai pristatytas, protingas albumas – galiu. Manau viską parodys ateitis. Gralis turi rasti savo veidą, savo stilių, savo nišą… Išskirti savo mintis, techniką ,savo skambesį iš daugumos – tada dar viena jo svajonė išsipildys, nes potencialas yra, teisingi žmonės aplink yra, kaip viskas daroma jis jau pamatė… lauksiu sekančio žingsnio – sėkmės.

Gralio albumą galėsite jau šią savaitę išgirsti nArautuose –> https://www.facebook.com/events/1559479040981269/

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close