Albumai

Grieves – “Together /Apart” [Rhymesayers; 2011] CD+DVD

Rhymesayers – manau šis vardas daugumai žmonių, mėgstančių hip-hop’ą su sielą, yra labai gerai žinomas. Kaip nekaip iš po šio mažo, savu laiku, leiblo sparno atsirado daugybė puikių atlikėjų ir grupių. Pakanka paminėti Atmosphere arba tą patį Brother Ali. Taigi, asmeniškai man šis vardas tapo savotišku kokybės garantu. Jau taip yra, kad ir šis albumas įrodo jog aš neklystu. Tai yra visais aspektais išskirtinis darbas. Pas rusus yra toks pasakymas: “Pasitinka pagal drabužį, atsisveikina pagal protą” – maždaug toks vertimas būtu. Taigi drabužėlis šiuo atvėju – nepriekaištingas, Rhymesayers chebra visada pasižymėjo išmanumu ir polinkiu negailėti įšlaidų apipavidalinimui. Taigi ir čia, albumo viršelis padarytas gana įdomiai – sudėtingai išlankstoma konstrukcija. Nors dėk ant lentynos kaip kokią muzikinę dėžutę, ypač kad turinys iškirtinis. Asmeniškai man – tai vienas iš geresnių albumų 2011-ais. Jeigu ne geriausias.

 

 

 

 

Grieves – tai dar vienas baltaodis vyrukas, su geru išsilavinimu. Gavęs gerą pianisto išsilavinimą, ir netgi buvo pradėjęs dirbti kaip vaikų darželio auklėtojas. Bet tai buvo iki tol, kol jo gyvenima užvalde hip-hop’as, kuris buvo šalia nuo vaikystės. Kaip jis pats sako, pradėdamas kurti savo pirmus raimus, įrašinėti pirmus kūrinius, jis visuomet galvojo apie Rhymesayers. Jo mėgstama muzika tai Atmosphere, Eyedea (R.I.P.), Micranots ir visa kita spalvota kompanija. Taigi jūs galite tik įsivaizduoti koks buvo laimingas šis jaunuolis kai į jo kūrybą dėmesį atkreipė ši kompanija. Pasiūlė jam kontraktą, pasiėmė į turą po Europą, vėliau po JAV, visur vienoje scenoje su Slug ir Brother Ali po Rhymesayers vėliava. Beje, tie kas klausė albumą, turėtu labai stipriai pajusti šių žmonių įtaką. Tai, kaip Grieves išdėsto savo mintis, kaip sakoma “skausmingas nuoširdumas”, dainavimai, visa tai labai gerai įsilieja į visą tą jurą puikios produkcijos kuria pasižymi Rhymesayers chebra.

 

Atidžiai peklauses albumą pirmą kartą, aš pažiūrėjau ir DVD, kuris buvo pridėtas prie šio leidinio. O tai išties puikus papildymas pačiam albumui, nes Grieves ir jo bendražygis, bei praktiškai visos muzikos kūrėjas Budo, labai nuoširdžiai ir paprastai papasokoja kaip buvo įrašomi beveik visi gabalai, ką jie jautė tuo laikotarpiu, kaip kildavo idėjos. Parodė studiją Niujorke, taip pat įdėjo fragmentus iš savo koncertų, bei paaiškino labai daug. Dažnai albumams to trūksta. Patikėkit, po paaiškinimo, visiškai kitaip pradedi klausyti albumą, įsiklausai į tekstus, įsijauti kaip į gerą filmą, nes Grieves yra išties puikus istorijų meistras, netgi sunku patikėti, kad toks gana jaunas vaikinas sugebėjo sukurti tokį rimtą albumą. Nepabijojo iškelti į viešumą dalykus, kuriuos žmonės linke slėpti dežėje nuo batų arba ant spintos. Puikumėlis.

 

Galima kalbėti apie kiekvieną gabalą atsikrai, bet manau tektu kartotis daug kartų. Didesnė albumo dalis labai gili, puikiai išmastyta, nuoširdi. Puikūs instrumetalai, repavimas, danaivimas ir tt.

 

Kai kurie puslapiai pristato albumą kaip debiutinį. Kiek aš suprantu, tai ne pirmas Grieves bandymas pristatyti save. Buvo darbai ir iki šio albumo, tačiau matyt kažkas juose nesulipo jog pats autorius linkęs apie jos nutyleti. Bet kokiu atveju, jis yra laimingas kalbėdamas apie šitą albumą, apie rūpestį, dėmesį ir palaikymą kurį parodė leidybinė firma, kas dabar, kiek suprantu, yra retoka. Tokiu tempu ir su tokia reklama Rhymesayers gali dar labiau sustiprinti savo pozicijas muzikinėje rinkoje. Nors sprendžiant iš vardų, su kurias jie dirba šiuo metu, laikosi jie ganėtinai gerai.

 

Dar vienas dalykas kuris man patiko, tai kaip Grieves ir Budo gražiai susidirbo kartu. Vienas yra MC, kuris dar ir muzikoj supranta, o kitas yra muzikos kūrėjas, kuris supranta žmones, žino kada jiems sunku, žino ko jiems reikia ir nebijo laužyti standartus. O dar, kai aplink daug draugų kurie pataria, padeda arba tesiog aplošia tave žaidžiant kompiuterinius žaidimus, kol studijoje vyksta suvedimas, belieka tikėtis tikrai gero rezultato. Ir pagarba tai chebrai, jog jie nepasinaudojo galimybe ir neprikišo pilną albumą Rhymesayers žvaigždžių. Juk būtu labai lengva ir gera reklama. Nors ištiesų yra vienas. Tik klausydamas ir skaitydamas tai kas parašyta mažom raidėm gali pamatyti Brother Ali vardą. Pagarba kad nepabijojo ištempti visą albumą savo jėgom. Vėl gi, manau jeigu jis pradėtu daryti bendrus gabalus su tuo pačiu Slugu, jų balsai vietomis susilietu, nes kaip besukinėk – panašumas yra.

 

Įdomu kas bus toliau. Kiek supratau iš interviu, iki šio albumo Grieves nebuvo tiek daug dėmesio skiręs dainavimui. Jam tai patiko. Viename interviu jis pasakė kad norėtu išvystyti šį sugebėjimą. O tai gali būti labai netgi įdomu, bet ir tuo pačiu metu tai gali nuvesti jo kurybą į kitokią formą. Tikėkimes kad nenukeliaus per toli nuo to ka jis parodė šiame albume.

 

 


 

 

Tracklisting:

1. Lightspeed
2. Bloody Poetry
3. Falling From You
4. On The Rocks
5. Sunny Side Of Hell
6. Tragic Featuring – Brother Ali
7. Boogie Man
8. Pressure Cracks
9. No Matter What Featuring – Krukid
10. Vice Grip
11. Heartbreak Hotel
12. Speak Easy
13. Prize Fighter
14. Wild Thing
15. Growing Pains
16. Against The Bottom

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close