Nauja DainaNaujienos

Grupė „Dogma“ nauju savo singlu šaiposi iš asmenukių

Karalius nuogas fotoNa ir kas, kad iš manęs visi tyčiojasi dėl tų nuotraukų, bet aš populiari” – ši socialiniame tinkle užtikta frazė pastūmėjo grupę „Dogma“ sukurti savo naujausią kūrinį. Kastyčio Sarnicko – Kasteto ir Donato Juršėno – Donciavo duetas jau ne pirmą kartą pasitelkdami savo kūrybą nagrinėja aktualias socialines temas. Apie jas kalbėta ir „G&G Sindikato” hitais tapusiuose kūriniuose „FM hitas“, „Mesiu rūkyti“, „Užknisau“, „Elitaz“. Šį kartą, jau po „Dogmos“ vardu, pristatomas – „Karalius nuogas“.
Naujas grupės singlas savo skambesiu visiškai nepanašus į prieš kelis mėnesius išleistą kūrinį „Amžinai jaunas”. „Karalius nuogas“ – tai sudėliotos mintys apie amžiną žmonijos ydą – tuštybę, kuri šiais laikais figuruoja visur, pradedant televizija ar spauda, baigiant socialiniais tinklais. „Kūrinys nėra pykčio išraiška, tiesiog taip paplitusios asmenukės dažnai kelia juoką. Atsiradus galimybėms jas daryti, atsiskleidė visas slėptas žmonių narcisizmas. Nesakau, kad tai yra blogai, bet kita vertus, vis dažniau tai primena psichinę ligą“ – naujo singlo temą komentuoja Donciavas.
Dainos teksto autorius Kastetas pažymi, kad kūriniu ironiškai žvelgiama ir į save: „Viską, kas sudėta čia, galima pritaikyti ir man pačiam. Mėgstu moralizuoti, aiškinti kitiems, kaip reikia gyventi, galų gale ir talpinti savo nuotraukas į socialinius tinklus. Todėl tai – tarsi daina apie mane patį, koks aš buvau ir gal dar esu, bet, manau, ne vienas pasiklausęs šios dainos joje atpažins dalelę savęs“.
Kūrybiniame procese prisijungė, ir dainos skambesį gitaros improvizacijomis paįvairino, grupės „Makchu Pikchu“ narys Rytis Taraila. Kūriniui vizualizuoti buvo padaryta singlo temą atspindinti ironiška iliustracija. Netradicinis eksperimentavimas jungiant rodos nesuderinamus dalykus, tai ir skirtingų muzikos stilių maišymas, „Dogmos“ duetui nėra naujiena, tuo galima įsitikinti ne tik klausantis grupės įrašų, bet ir koncertų metu.


Nuotraukos autorius: VeeHouse
Iliustravo: Tadas Delininkaitis

Susiję

6 komentavo

 1. Aš gal nebuvau įsigilinęs į Dogmos koncepta arba neturėjau galimibes …Man kažkodėl atrodė kad tai bus toks daugiau gitarinis projektas su Kastetu prie mikrofono . Tai man buvo…keistoka vėl tokį G&G formatą ishgirsti …gal tik tame ….klaustukaj …mhh
  0  0
 2. Vat vat, kuria ta pati ka kure G&G’je, tai kokio velnio naujas projektas? Mazai demesio, todel sukure Dogma? 🙂
  0  0
 3. Čia kasteto ir donciavo projektas nepriklausomas nuo sindikato, o kad yra to pačio braižo tai normalu daugiau nei dešimtmetį kūriant kultūros pamatus 🙂
  0  0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close