InterviuRenginiai

Gryna ir subrandinta HH kultūra jau šį sekmadienį Lofte. Interviu su DJ Shadow

Renegades Of RhythmJau šį sekmadienį Lofte sulauksime tiek daug visko, kad turbūt geriausia tai būtų apibrėžti, kaip didelė ir labai gryna Hip Hop kultūros dozė. Būtent kultūros – neskirstant į jokius atskirus elementus. Daugeliui ausų puikiai pažįstami DJ Shadow ir Cut Chemist pristatys „Renegades Of Rhythm“ projektą, kuris išskirtinai groja tomis pačiomis Africa Bambaataa plokštelėmis,  kurių takeliuose gimė labai didelė dalis viso HH. Todėl labai apsidžiaugėme gavę galimybę telefonu pabendrauti su DJ Shadow, o didžioji pokalbio apie artėjančią šventę dalis ir prieš jūsų akis.

Esi grojęs Hollywood Bowl, kuriose kitose vietose norėtum pasirodyti?
Taip yra tekę groti Hollywood Bowl, Graikiškam amfiteatre ir dar daugelyje labai išskirtinių ar net neįprastų vietų visame pasaulyje. Iš tiesų yra tiek daug puikių vietų,  kaip ir vasaros festivalių, tarkim senam  amfiteatre, bet sąžiningai tikrai mėgstu groti visur. Nes pasirodymui svarbiausia skambesys, scenos aplinka ir žinoma atmosfera. Kartais galima turėti puikų laiką vidury paprasto lauko, laikinoje scenoje, taip pat kaip ir tokiose išskirtinėse vietose. Tai daugiausia priklauso nuo publikos.

Kaip manai, kuo tavo muzika išsiskiria iš kitų?
Mano filosofija yra parodyti žmonėms kažką kito, kažką naujo. Tikrai nenoriu nieko imituoti ar pridėti daugiau, bet jau to kas yra. Net jei darau HH beat’ą, darau vos kitaip nei kiti HH, jei darau klubinę muziką lygiai taip pat. Klausau labai daug skirtingos muzikos, tad sunku užsisėdėti vienoje vietoje  per ilgai. Mėgstu mokytis iš kitų kūrėjų, tad mano muzika ir veiksniai įkvepiantys ją nuolat kinta.

Susidariau įspūdį, kad raktas į tavo kūrybą ir jos sėkmę slypi maišant senasias tradicijas ir nuolatiniame ieškojime naujovių.
Sutinku, manau labai svarbu mokytis iš praeities ir žiūrėti į priekį. Kiekvieną dieną klausau tiek naujos, tiek ir senos muzikos, kas leidžia tiek ir senajame skambesyje ieškoti ir daug atrasti, taip pat kaip ir ieškoti pasisemti minčių ir idėjų naujajame. Galvoju svarbu nuolat mokytis ir „likti mokykloje“.

Yra tekę girdėti kelias visai skirtingas nuomones. Pirmoji, kad DJ kultūra dabar praktiškai aukščiausiame taške, sparčiai kyla ir auga, o antroji nuomonė visai atvirkščia, kad ši kultūra lėtai, po truputį miršta. Kokia tavo nuomonė?
Tikrai sunku pasakyti, kad kultūra miršta, nes jei nuvažiuoji į festivalį  – ten nėra tarkime roko grupių. Gal viena ar dvi ir tai iš praeities, kur atlieka savo 90-tųjų gabalus. Visą užima MC arba DJ. Tad tikrai negalima sakyti, kad DJ kultūra miršta. Gal tai ir yra pikas ir po jo bus stati nuokalnė –nežinau. Bet mano supratimu DJ kultūra buvo per ilgai, kad šiaip sau dingtų. Tai gali vėl tapti undergroundu, bet tai niekad taip paprastai nedings ir gyvens visada, kaip rokenrolas ar džezas.

Kaip manai, kur slypi balansas tarp techninės DJ pusės rodymo (skillzų) ir šou darymo?
Manau, kad svarbiausia įtraukti publiką. Taip pat svarbu pademonstruoti savo įgūdžius, tad tikrai turi būti balansas tarp šou ir skillo rodymo. Kartais matau, kad tikrai labai talentingas DJ, gerai skrečuoja, bet visai nevaldo minios, o kitas DJ su kukliais įgūdžiais visiškai išneša minią. Tad svarbu rasti asmeninį balansą tarp šių dviejų.

Ir pats esi didelis plokštelių kolekcionierius, bet šį kart pristatysi legendą, Africa Bambaatą ir jo vinilus – ką tau tai reiškia?
Planet RockAfrica Bambaataa buvo vienas pirmųjų repo kūrinių, kuriuos išgirdau būdamas kažkur 10 metų. Užaugau su HipHop ir tai mano gyvenimo muzika, o Africa Bambaataa yra krikštatėvis, ne tik muzikos, bet kartu ir visos kultūros. Jis keliavo po pasaulį ir skleidė HipHop‘o žinią, tad dabar kartais jaučiuosi tarsi tęsčiau tradiciją ir jo pradėtą darbą. Tai didelė garbė.

Ar lengvai gavote jo sutikimą pasiskolinti plokšteles?
Kalbėjomės su Africa Bambaataa telefonu, paaiškinome ką planuojame daryti, jis turėjo savo nuomonę ir patarimų, ką galbūt turėtume groti. Prieš kelis mėnesius jis atvyko į šou New Yorke ir atrodė, kad jam labai patiko. Jis netgi atėjo sekantį vakarą ir tai mes priėmėme, kaip patį didžiausią patvirtinimą.

Ko tikitės iš Vilniaus, Lofto?
Labai norime atvykti, nes dar nesame buvę pas jus. Mano filosofija visad yra į turą įtraukti ir naujų vietų, kuriose dar nesame buvę. Tai yra puiku, kai gali prisistatyti žmonėms ir jie suteikia šansą parodyti kažką naujo.

Ir pabaigai gal gali tarti žodį žmonėms, kurie skaičiuoja likusias valandas iki sekmadienio?
Jei esate muzikos mylėtojai , kaip aš, Cut Chemist ar Africa Bambaataa, manau, jums tikrai patiks. Pasirodymas tikrai yra kultūros ir muzikos šventė. Tai unikalus šou, nes jame labai daug kultūrinio konteksto, kas yra retenybė šiais laikais. Tai galbūt vieną kart gyvenime pasitaikanti galimybė išgirsti tas pačias plokšteles, kurios Bronkse septyniasdešimtaisiais pradėjo visą kultūrą. Kviečiame visus – tai tikrai bus muzikos ir kultūros šventė.

Vakaro metu taip pat išvysite ir DJ Mamania, tad labai rekomenduojam. Nepraleiskit – greit tokio kultūringo sekmadienio vargu ar bus! O visa reikalinga  info evente čia –> https://www.facebook.com/events/295831910608335/?fref=ts

 

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close