AlbumaiNaujienos

Gudriai supinti raimai, ir “šūstra” repavimo maniera LOGIC – ‘YSIV’ [savaitės albumas] #22

Šia savaitę Gatvės Lyga pasirinko šį bei tą ypatingo – albumą, kurio jau kurį laiką laukėm ir apie kurį visi kalba nuo praeitos savaitės, kai jis buvo paleistas į platybes… Panašu, kad jam netgi pavyko pritildyti visą tą šurmulį aplink Emenimo paskutinį darbą, taigi ponaitis Logic ir jo “YSIV”.

Logic yra viena iš tų personų, kurioms su savo kūryba pavyko prasimušti po didelių leiblų sparnu, mirgėti karts nuo karto topuose tarp BET ir MTV formato atlikėjų.Tačiau tuo pat metu Logic sugebėjo neprarasti pagarbos tarp undergroundinio hiphopo gerbėjų – o tai išties retas atvejis.

Mister Sir Robert Bryson Hall II, toks jo tikras pilnas vardas gimė 90-tųjų metų sausį, taigi jis yra daugiau naujos hip hopo kartos atstovas. Maždaug nuo 2009 jis pradėjo kažką įrašinėti, 2010 išleidžia savo pirmą mixteipą “Young, Broke & Infamous” ir maždaug tuo pačiu metu jis įkūrė savo nuosavą leidybinę firmą Visionary Music Group. Būtent po šio leiblo sparnu sparnu jis išleidžia sekantį savo mixteipą – “Young Sinatra”. Young Sinatra tarsi tampa Logic alter ego… kūrybine kauke… Po metų pasirodė antra YS dalis. Talentingas jaunuolis su savo gudriai supintais raimais, ir “šūstra” repavimo maniera pradėjo pritraukinėti dėmesį didesnių leidybinių firmų. Taip nuo 2013 metų Logic ir jo Visionary Group atsidūrė po legendinės Def Jam sparnu.

Sekantis Logic karjeros etapas buvo, kai pasibaigė mixteipų laikas ir prasidėjo albumai. 2014-tais ”Under Pressure”, po metų “The Incredible True Story”, dar metų pirma tokio projekto, kaip “Bobby Tarantino” dalis ir dar viena Logic’o alter ego. Kaip matot beveik kas metus Logic, kaip pagal kažkokį planą išleisdavo tai albumą, tai mixtape… plius jo darbai “iš šono”.

Aplink Logicą pradėjo burtis būrys gerbėjų, daug jų netgi gan neįprasto formato hiphopui. Akiniuoti moksliukai, kurie rasdavo Logic kūryboj, atsakymų į juos kankinančius klausimus, kažką artimo jų gyvenimui. Tada atėjo laikas pilnai išparduotų turų, dalyvavimas NETFLIX, daugybė intervų, klipų filmavimas… ir išties nuo 2010-ųjų jam pavyko nuveikti ir pasiekti labai daug.

Ir štai prieš kurį laiką prasidėjo kalbos apie naują Logic albumą ir savitą Young Sinatra ciklo pratęsimą. Kaip jis kartą sakė – tai ko gero paskutinė jo dalis. Vienam iš intervų jis netgi paskelbė, kad pas jį yra 80 gatavų gabalų ir 7-ni pilni projektai. Laikas judėti į priekį, bet tam reikia užbaigti tai, kas buvo pradėta. Įdomus buvo ir tas faktas, kad Logic pažadėjo sugrįžti prie seno skambesio, palikdamas už borto tai ką jis darė… Žalias… 2000-tųjų pradžios skambesys užmaišytas ant klasikinio boombapo.

Ir štai albumas mūsų rankose, kaip ir buvo žadėta skambesys skiriasi, nuo to, ką Logic leisdavo pastaraisiais metais, Logic gerai padirbėjo perkeldamas į mūsų laiką savotiškai retro skambesį, vietomis su jazzo elementais, nors vis tiek albumo skambesys yra aktualaus ir dabar. Gavosi toks įdomus paprastumo ir naujoviško skambesio derinys, kuris turėtų įtikti, kaip senai taip ir naujajai HH mylėtojų kartai.

Iš vokalninės pusės Logic kaip ir visada – greitas, tačiau lengvai suprantamas ir nenuobodus. Jo raimus įdomu klausyti, viskas dėl ko jo fanai pamilo jį dar pirmų Senatrų laikais , yra ir čia. Tik ištobulinta ir subrandinta. Daug kalbų buvo ir dėl jo bendro 8-nių minučių darbo su 90-tųjų legendomis iš Wu-Tang. Čia Logic pavyko pakviesti tokius vardus  kaip Jackpot Scotty Wotty, Cappadonna, Masta Killa, U-God, Inspectah Deck, Ghostface Killah, Raekwon, Method Man, GZA ir  RZA… panašu, kad su šiuo kūriniu Logic nutarė pratęsti tai ką pradėjo Eminemas. Pareiškė savo nuomonę apie dabartinę HH padėtį… Užtenka paminėti tik vieną frazę iš šio gabalo: “Fuck a mumble rap, that shit won’t never be remembered,”. Panašu tai tapo savitu trendu, na žiūrėsim, kas iš to gausis.

Išties įdomus albumas, kurį galima nagrinėti gabalas po gabalo, bet tai nėra albumo recenzija – tai tiesiog jo pristatymas, kuris ir taip gavosi per ilgas. Bet iš mūsų pusės – tikrai siūlome paklausyti.  Albume yra daug skirtingų pusių. Kai kas jums patiks, kai kas jus suerzins. Netgi super greitais Logic repavimas.  Kai ką gali sudiorginti, bet tai jau skonio reikalas. Skanaus ir spręskit patys ar 4-tas Young Sinatra yra jūsų albumas ar ne…

Dar daugiau šviežio ir įdomaus HH rasite klausydami Gatvės Lygą tiesiogiai arba laidų įrašus –> https://www.mixcloud.com/discover/gatves-lyga/

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close