Albumai

GURU pristato – JAZZMATAZZ vol.4

Po kelerių metų pertraukos pagaliau vienas iš hiphopo klasikų Guru nutarė prikelti savo įžymiąją Jazzmatazz seriją. Savo laiku tai buvo kažkas tokio, ypač gerai prisimenu pirmąjį ir antrąjį serijos albumus, tai buvo tikrai unikalus reiškinys. Taigi, kas išėjo Guru dabar?

Tiesą sakant, pastaruoju metu mane ne itin žavi tai, ką daro Guru, lyg ir tas pats senamadiškas, jam būdingas repavimas, bet kažkodėl neveža taip, kaip anksčiau, kažkur dingo ta ugnis, net nežinau, galbūt man vis dar galvoj tie auksiniai laikai, kai Guru ir Premjeras valdė hiphopo pasaulį. Na, nelimpa man tai, ką jis dabar daro su Solaru savo „7 Grand Records“.

Manau, jeigu jie pasinaudoja ta pačia formule kurdami „Jazzmatazz vol.4“, kažką sugadinti būtų sunku. Taigi, svečių skaičius išties solidus – nuo hiphopo vardų, tokiu kaip Blackalicious, Slum Village ir Common, iki gerai žinomų džiazo atstovų, pvz., Bob James, šįkart albume gan daug Soul ir R&B muzikos atstovų, pvz., UK atstovas Omar, kurie, mano manymu, nelabai čia tiko, tačiau jų dėka albumas skamba kitaip negu įprastai, nors jeigu tai būtų super žvaigždes, kaip anksčiau, galbūt būtų buvę geriau. Man atrodo, kad vokaline prasme albumas neištempia iki savo pirmtakų, kažko trūksta, netgi tas pats Guru, kaip ir sakiau, kažkaip atrodo silpniau, nors, aišku, malonu išgirsti jo vokalą, prisiminti senus laikus.

Na, kas dėl muzikinės pusės, vėlgi skystoka, viskas lyg ir tobula, daug gyvo grajaus, gerų temų, ir Solaras lygtai padirbėjo gan normaliai, bet tai ne hitas. Jeigu anksčiau buvo sunku pasirinkti geriausią dainą iš albumo, jos visos buvo geros, tai šiuo atveju sunkumas tas, kad jos visos arčiau vidutinybės…

Panašu, kad albumas išėjo stabilus, pakankamai geras, bet tai nėra dalykas, kurį aš asmeniškai suksiu savo grotuve daug kartų. Neišbaigė darbą Guru, atsipalaidavo, galit su manim nesutikti, bet pagal mane taip… Noriu tikėtis, kad su laiku mano nuomonė pasikeis.

Bet vis tiek rekomenduoju, tai geras beveik klasikinis hiphopas su gero džiazo doze, nepasigailėsit.

 


 

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close