Albumai

HAIL MARY MALLON – Are You Gonna eat That? [Rhymesayers ;2011]

Pradėsiu nuo tikros istorijos, kuri nutiko prieš daug metų, bet trijų hiphopo veikėjų dėka vėl atgimė, primindama mums tas staigmenas, kurias kartais mums „pakiša“ gyvenimas.

 

1869 metų rugsėjo 23 dieną gimė mergaitė vardu Mary Mallon, suaugusi ir pradėjusi dirbti, ji tapo žinoma Typhoid Marry, ji labai mėgo gaminti ir, kas man labai patinka, buvo virėja. Problema ta, kad tuo pačiu metu ji labai „sėkmingai“ platino vidurių šiltinę, ir jos „pastangom“ buvo užkrėsti 53 žmonės ir kai kurie iš jų mirė. Štai koks smagus darbas, ypač kai ši ponia priverstinai kelis kartus buvo uždaroma į karantiną, kur ir mirė 1938 metais, palikdama neužmirštamą pėdsaką visuomeninio maitinimo sistemoje. Buvo ir daugiau „linksmų“ niuansų, susijusių su Mary. O štai 2011 metais ji vėl „prisikėlė“ skleisti savo bacilą į mūsų ausis, tik šįkart ne per maistą, bet per rhymus, beatus ir scrachukus.

 

Aesop Rock, Rob Sonic ir DJ Big Wiz – jie yra šio triukšmingo ir jau gerai įvertinto „priskėlimo“ kaltininkai. Vien vaizdo klipai, pasirodę dar prieš albumo išleidimą, privertė seiles varvėti, ypač Aesop Rocko gerbėjams. Smagu, kad net uždarius „Def Jux“ visa galinga kompanija neliko be stogo ir, kiek aš galiu spręsti, šiuo atveju gana teisingo stogo.

 

Mano manymu, albumas tikrai tęsia tai, ką chebra pradėjo daryti dar būdami „Def Juxe“ – stiprūs, savotiško stiliaus prisotinti bitai, be jokių lyrinių nukrypimų ir romantikos. Nors „Breakdance beach“ – jau kažkas kita, tarsi iškrenta iš viso albumo konteksto. O kai virš viso to atsiranda Aesopo ir draugų vokalai ir jų ganėtinai unikali lyrika, albumas tiesiog sprogsta, manau, daug kas jau sugebėjo paragauti chebros pagaminto „viralo“.

 

Kažkaip nebesinori daugiau rašyti, tiesiog norėčiau pridurti, kad po tokių albumų norisi tik pasijuokti iš kalbų, esą hiphopas „sukomercėjo“ ir nusivažiavo į lankas. Viskas bus gerai, jau yra gerai, kiek daug gerų albumų! Tik reikia laikyti asmens higienos, plautis rankas ir nekišti burnon (t.y. į ausis), kas papuola po ranka, kad ir koks alkanas bebūtum.

 

 


 

TRACKLIST:

01. Church Pants

02. Garfield

03. Grubstake

04. Meter Feeder

05. Smock

06. The Poconos

07. Breakdance Beach

08. Table Talk

09. Mailbox Baseball

10. Holy Driver

11. Knievel

12. Plagues and Bacon

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close