NaujienosRenginiaiStraipsniaiTavo tėvas

Heineken 0.0 Live: Tavo Tėvas @ LOFTAS

Metų pradžia žadėjo išties daug: išleidžiamas albumas po albumo, vyksta koncertai, arenose minios žmonių. Atrodė kad 2020-ais tikrai nebus laiko kada liūdėti. Dėja del visai gerai žinomų prežasčių, viskas tarsi sustojo. Pirmą kartą, ko gero, mes susidūrėm su tokia situacija, nei pas mus, nei kitur taip nėra buvę. Bet štai atėjo vasara, karantinas ir saviizoliacija pasibaigė, gyvenimas žingsnis po žingsnio pradėjo judėti į prekį. Pradėjo vykti nedideli koncertai, mes ir vėl pamatėm vienas kito veidus gurkšnodami alų lauko kavinėse ir vasaros terasose.

Viena iš tokių susibūrimo vietų tapo Lofto kiemas. Gyva muzika, DJ grojimai, gatvinis maistas, senų draugų kompanijos. Būtent ten, vieną liepos trečiadienį atvykom ir mes. Jeigu mano kolega ir kiti jau ne kartą matė šią grupę ant scenos, man tai buvo pirmas kartas. Kadangi savo veiklą je pradėjo dar tais laikais kai aš buvau dingęs iš Lietuvos. Būtent dėl to man buvo dar įdomiau pamatyti kas ir kieno tas tėvas, ir kaip jie groja gyvai. Beje apie jų įrašus man taip pat daug girdėti neteko.

Taigi – Tavo Tėvas. Ne toks jau ir geras oras tą vakarą buvo sostinėje, tačiau apie 19.00 nustojo lyti, prasigiedrino ir Lofto prieigose išryškėjo sienos padengtos graffiti piešiniais, baras pasitinkantis šaltu alumi ir burys žmoniu pasilgusiu tokių reginių kaip šis.

Kiek suprantau iš grupės kalbų tarp gabalų bei mano kolegos komentarų, Tavo Tevas gana retai pasirodo ant scenos, o kai pasirodo, taip jau atsitinka, kad groja je visą laika beveik tą pačią koncertinę programą. Na kadangi aš pirmą kartą žiūrėjau jų gyvą pasirodymą, man tai nebuvo problema ir tiesą skant, netgi jeigu tai ir būtų antras ar trečias koncertas jaučiu vistiek būtų malonu juos stebėti.

Tokiuose koncertuose yra tam tikra savita energija: pora geru MC atkalusių savo partijas per daugybę metų, DJ kažkur scenos gale bandantintis varžytis su keliais gyvai grojančiais muzikantais ir daug geros nuotaikos. Na ir žinoma publika. Šiaip keista kad per tuos metus Tavo Tėvas taip ir nepriėjo link kažkokios skaitmeninės savo kurybos leidybos sprendimų. Suprantama kodėl: ne taip jau ir lengva būtų sukišti ir irašyti visą tai kas vyksta scenoje kur nors studijoje, o kas dar svarbiau, perduoti tą gyvo grajaus atmosferą į įrašą. Gal būt toks sprendimas, arba tokia grupės formulė, duoda grupei savitą lanstumą, visada įmanoma kažką keisti, iprovizuoti, bandyti kažką naujo, ypač matant jų potencialą.

Daug neišsiplėsiu. Galiu pasakyti tesiog taip, kad man išties patiko. Aš gerai praleidau laika, man arti širdies buvo tokia pusiau akustinė hip hopo atmaina, bet chebrai reikia judėti į prekį. Jie atrado gerą live grupės formulę ir reikia ją tolisu vystyti. Reikėtų atnaujinti savo arsenalą, daugiau eksperimentuoti, bandyti žaisti su įvairesniais garsais.

Trečiadienio vakaras gavosi smagus. Ačiū Tavo Tėvo chebrai, ačiū Loftui kad suteikia galimybę atlikėjams sugrįžti į sceną. Iki kito karto.

Mironas

Susiję

Close