HHBattleNaujienosStraipsniai

HHBattle 2016 teisėjavimo sistemos pakeitimai

hh Battle komisijaKaip ir žadėjome iki HHBATTLE.LT kovų pradžios iš anksto pristatysime jums pagrindinius atnaujinimus. Ir vienas esminių aspektų, kuo 2016 metų kovos skirsis nuo ankstesnių metų – bus teisėjavimo sistemos pakeitimas.

Ankstesnėje sistemoje kildavo daug aistrų susijusių su teisėjavimu. Pradedant nuo to, kas atidavė taškus kam, baigiant tuo, kad jei teisėjas vėluodavo – dažnai tekdavo nukelti ir sekantį roundą (turbūt pamenate?). Todėl ilgai galvojome ir ieškojome sprendimo, kaip šią sistemą paversti sklandžia ir patogia patiems teisėjams, dalyviams ir žinoma, kad klausytojai taip pat neturėtų laukti gerų kovų.

Taigi nusprendėme, kad geriausia išeitis būtų tokia:
1) didelis kiekis teisėjų (daugiau nei 30)
2) visus teisėjus suskirstyti į 4 kategorijas (pavyzdžiui visus DJ‘jus į atskirą kategoriją).
3) penktasis teisėjas žinoma bus visi klausytojai.

Dėka to turėsime sistemą, kurioje spręs nebe 1 asmenybė, o žmonių grupė. Tai yra kiekvienas teisėjas balsuos individualiai, tačiau jo balsas bus tik viena dedamoji iš visų savo kategorijoje (pavyzdžiui yra 8 DJ. Taigi, jei 4 savo balsą atiduoda kovotui X, 3 teisėjai balsuoja už kovotoją Y, o 1 neprabalsuoja. Tokiu atveju DJ balsą gauna kovotojas X).

Tokia sistema leis gerokai sumažinti ne tik spaudimą patiems teisėjams, tačiau kartu ir įtarimų šališkumu. Taigi, savaime gaunasi gerokai objektyviau. Siekiant aiškumo pateiksime pavyzdį: anksčiau jei tarkime MC Svaras būtų dalyvavęs kovose, DJ Mamania būdamas teisėju privalėjo balsuoti jo kovoje. Ir natūralu, kad situacija tokiu atveju tampa nepatogi visiems. Taip nutinka dažnai, kadangi mūsų repo pasaulyje visi yra gana susiję: nes vieni kuria bytus, kažkas turi studijas, kiti kuria grupes, treti įrašinėja ir galiausiai visi susitinka tuose pačiuose vakarėliuose… Na, o dabar teisėjai tokiose situacijoje galės praleisti kovą ir palikti sprendimo teisę savo kategorijos kolegoms, nesukeldami preteksto abejoti jų sprendimo objektyvumu.

Kita svarbi priežastis jau buvo paminėta – tai vėlavimas. Jei kažkuris teisėjas dėl vienokių ar kitokių priežasčių praleis balsavimą, tai nesustabdys kovų ir viskas sklandžiai vyks toliau.

Labai svarbu ir tai, kad bus įtraukta daugiau žmonių į balsavimą. Yra klaidinga manyti, kad tik kokie 5 žmonės Lietuvoje kažką supranta apie repą. Žinoma komisijoje negali būti bet kas ir pasirūpinsime, kad deramas autoritetas tikrai išliktų. Kultūra yra plati, todėl pasistengsime įtraukti pačių įvairiausių HH megėjų ir dalyvių, nuo bytmakerių iki Hip Hop renginių organizatorių ir gausybės kitų žmonių, kurių dėka viskas vyksta. HH kovos turi keistą savybę, kad labiau vienija nei skatina nesantaiką, todėl ir čia tikimės, kad tai išeis į naudą ir tik padės vieniems kitus dar geriau pažinti.

Taigi daugiau nuomonių ir teisėjų = didesnis progresas, daugiau dėmesio ir motyvacijos stengtis ir judėti toliau. Objektyviau ir be vėlavimų.

Teisėjų kategorijas ir kas tiksliai jas sudarys paskelbsime prieš prasidedant kovoms.

Dar truputį išlaikysime intrigą ir su tikslia kovų pradžios data. Tačiau jau Spalio pabaigoje siūlome visiems MC būti pasiruošusiems ir sekti naujienas.

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close