Renginiai

“Hip-Hop Savaip 3” @ Šiauliai. 2008.09.12 (HipHop.lt 2008)

Po paskutinio hiphop`o renginio Šiauliuose praėjo daugiau nei metai laiko (kalbant datomis, paskutinis hiphopas vyko 2007.05.19), tad tikrai jau buvo pribrendęs reikalas kažką suorganizuoti. Ir suorganizuoti ne eilinį hiphop`ą, kuriame pasirodytų daugiausia pradedantieji MC, bet sukviesti patyrusius bei stiprius mikrofono valdytojus, kurie puikiai pažįsta sceną.

Organizuojant hiphop`ą Šiauliuose vienas svarbiausių kriterijų kviečiant MCs buvo pakviesti tokią grupę ar atlikėją, kurie dar nėra pasirodę „Hip-hop Savaip“ renginiuose, arba pasirodę puikiai ir yra visuomet laukiami Šiauliečių.

Todėl šiemet dalyvių sąrašas atrodė taip:

Dj Mamania ir Svaras (G&G Sindikatas/ Gatvės Lyga)

Legato (Vilnius)

JBC (Šiauliai)

BaXaZ ir Justafah (Klaipėda)

Projekt Undersky, Fryk ir Dj Komka (miestomuzika.lt) (Vilnius)

Penta & MArtyns: PiCikaTo! (Šiauliai)

Wilenas (Kuršėnai)

Rūkas (Pasvalys-Vilnius)

Sharpaz (Klaipėda)

T-Buck (Šiauliai)

 

Renginys buvo tikrai išskirtinis, dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, daug kas labai nustebo ir tuo pat metu nudžiugo dalyvių sąraše išvydę grupę JBC. Kaip žinia, grupės jau nebėra ( red.pastaba – aš manyčiau ji yra 😉 ), tačiau mums pavyko juos įkalbėti prisiminti senus l aikus ir pakoncertuoti po 4-erių metų pertraukos. ( red.past: ir ne tai kad „pakoncertavo“ o davė garo ojojoj !!!)

Taip pat pirmą kartą „Hip-Hop Savaip“ koncertavo gerai visiems žinomi Legato bei Projekt Undersky su Fryk`u bei DJ Komka. Pastarieji apskritai Šiaulių hiphope buvo pirmą kartą ir suteikė galimybę išgirsti juos gyvai.

Smagu, kad atvyko ir mūsų lietuviško hiphopo „tėveliai“ Svaras ir Dj MamaniaG&G Sindikato. Kaip visada paprasti ir nuoširdūs. ( red.past: eilini kartą dėkui už neeilinę šilumą ir priėmimą )

Dar viena naujovė, kuri, mano žiniomis, tikrai naujovė Lietuvos hiphopo renginiuose, tai specialūs renginio marškinėliai bei akreditacijos su CHEKERAUT: HIP – HOP logotipu. Ačiū Remigijui Ruokiui už palaikymą bei pagalbą.

O dabar apie patį renginį.

Durys atidaromos dar prieš 19h, kadangi lauke rimtai šalta ir nenorime, kad žiūrovai išsilakstytų. Chebrai paliekama valandėlė pabendrauti, klausantis muzikos bei galimybe atsigaivinti gėrimais prie baro. Ant stalų guli Šiaulių dienų knygutės su programa bei dalyvių aprašymais, VisiSkirtingi-VisiLygūs lipdukai prieš rasizmą bei diskriminaciją ir kiti dalykai, skirti žiūrovams.

Po renginio dar teko apsilankyti įrašų studijoje „Amerikietiški Bytai“, kuri yra įsikūrusi tame pačiame pastate J.

Labiausiai džiaugiuosi tuo, kad labai daug žmonių, kurie prisidėjo prie renginio, dirbo, koncertavo ar kitaip padėjo, visa tai darė labiau iš idėjos ir noro, o ne dėl kitų priežasčių. Būtent tai ir padėjo suorganizuoti „Hip-Hop Savaip 3“.

Taip pat, kadangi tuo pat metu buvo Šiaulių Dienos 2008, šis renginys prisidėjo prie koncertų bei muzikos stilių įvairovės ir kartu tapo Šiaulių Dienų dalimi.

 

MArtyns

 

CHEKERAUT: Hip-Hop SAVAIP 3 Pentos akimis:

Iš savo pusės galiu pasakyti tiek, kad renginys buvo vienas geriausių iš visų, kuriuos esame organizavę su Martynu.

O renginį tokį padarė publika, kuri buvo nuostabi – sugebėjo atlaikyti apie 4 valandas „gryno repo“ (beveik be pertraukėlės), ir atlikėjai, kurie koncertavo iš idėjos, o ne iš pareigos. Kviesdama atlikėjus labai norėjau nustebinti ne tik Šiaulių publiką, bet ir privilioti repukų iš kaimyninių miestų, miestelių ir pan. Labai džiaugiuosi, kad ir iš žiūrovų, ir iš dalyvių po renginio gavau daugybę puikių atsiliepimų ir prašymų nepalikti šiauliečių be hip-hop‘o renginių. Gaila, kad organizatoriams (na dar ir vakaro vj buvau) dažniausiai netenka patiems pamatyti tų puikių pasirodymų, kuriuos dovanojam kitiems. Bet kaip atlikėja galiu drąsiai sakyti, kad esu laiminga gavusi daug palaikymo PiCikaTo! pasirodymo metu ir po jo – mat tą vakarą buvau kiek kitame amplua nei visada (repavau).

Reklamuojant renginį neskelbėme, kad dar ir HH Battle‘as bus. Manėm, kad žiūrovai bus tikrai nuvargę po visų pasirodymų, tačiau likome nustebinti. Visų pirma, kad prisiregistravusių į Battle buvo gan daug, o ir stebinčių po tų 4 valandų – vis dar buvo pilna. Geriausias atlygis organizatoriams už visus rūpesčius ir vargą buvo pavykęs renginys ir besišypsantys apsilankiusiųjų veidai. Ačiū!

Gintarė aka Penta

Foto iš renginio: www.fotki.com/chekeraut

Autorius Martyns;Penta

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close