AlbumaiNaujienosStraipsniai

Hip Hop‘o gotika. SID 3000 – „SID 3000“ [….; 2014] apžvalga

sid3000„Viskas prasidėjo post-apokaliptinėje Lietuvoje 2995 metais. Paprasti miesto griuvėsiai, klajokliai susibūrė į vieną kumštį ir įkūrė FutureCavemanRecords. Turėdami savo gretose gabių mokslininkų jie sugebėjo sukurti aparatą, kuris jų įrašus gali nusiųsti į praeitį tam, kad praeities kartos būtų įspėtos dėl blogio, kuris yra juos apkrėtęs. Vienas gabiausių jų atlikėjų Sid 3000, dar kitaip žinomas kaip Šen Long arba K-See Jones pristato jums savo kūrybą. 3000 per amžius…“

Hiphopo kultūra turi keletą gerų pavyzdžių, kaip MC sukūrė sau alter asmenybę, arba paslėpė veidą po kauke. Ko gero geriausi pavyzdžiai būtų MFDOOM su jo kauke,Madlib sukūręs savo geltoną ateivį,kai atsirado noras pasakyti šį bei tą daugiau, tačiau nesugadinant savo imidžo. Na arba KoolKeith turintis daugybę alter personažų… Tačiau negalima ir sakyti, kad tai tradicija, tai greičiau kūrybiškumo vaisius, nes tokie žmonės nori daugiau… jiems neužtenka jų realybės ir 1 asmenybės…

Kaip matote iš trumpos SID biografijos pradžioje – jis nutarė suderinti iškart keletą formulių, čia tau ir kaukė,čia tau ir keliautojas laike, kaip KoolKeitha, čia tau ir vokalo iškreipimas elektronikos pagalba, kaip pas Quazo… ar gerai gavosi, spręsti kiekvienam asmeniškai, patinka ar ne, taip pat spręsti jums. Man atrodo, kad tai paįvairina pasaulį aplink (taip yra ir kitokių būdų), bet man patinka.

Bet arčiau albumo.

Visų pirma, nors ir savo jėgomis, bet albumą išleido gerai, metalinė dėžė su kaukės logo ir minimum informacijos. Netgi gabalų pavadinimų nesudėjo, bet tegul būna taip.

Muzika man patinka. Mėgstu tokią tamsą, grūzą ir niūrumą. Albumas panardina į labai keistą pasaulį… sakyčiau Hip Hop‘o gotika. Jeigu tai būdas parodyti ateitesHiphop‘ą… velnias žino…gal…aš nieko prieš…

Vokalinė pusė čia sudėtinga. Dėl pagrindinio MC (kas pasislėpęs už kaukės), na manau ir tai nebe tokia jau ir sunki paslaptis… Tačiau tas uždėtas efektas, neduoda pilnai pagauti technikos, sudėtinga vietomis suprasti ar tai gerai ar klaida. Bet bendrai į visą tą futūristinįkonceptą tinka, nors nesu tikras ar reikia plėsti būtent tokia formule, na gal jeigu patobulinti… Įdomu, kas iš to gausis ir dar įdomiau, kaip tai atrodo gyvai. Kiek suprantu albume dar galima išgirsti Beetą, Micro One, Kašį ir Arnių (IGG).

Bet kol kas man labiau patinka nei atvirkščiai. Plius MC vis dėl to moka repuoti ir turi ką pasakyti, jeigu galima objektyviai spręsti per tą iškreipimo triukšmą. Čia ko gero pagrindinis minusas, nes labai daug kur beveik neįmanoma suprasti ką jis ten repuoja… laimei – tik vietomis.

SID3000 iškepė ko gero vieną iš keisčiausių pastarųjų kelių metų albumų. Galima ilgai diskutuoti, reikia tokių albumų ar ne, bet bendrai man patinka, nors ir sudėtinga kartais klausyti, oi kaip sudėtinga įsiklausyti. Ir tikrai bus daug tų, kuriems jis tiesiog nepriimtinas, bet yra ir bus tų kuriems jis įgaus galbūt net kultinį statusą… nors aišku dar yra labai daug „bet“.

 

 

Žymos

Susiję

9 komentavo

 1. Kad nereikia kūno kalbos. Visiem su “aštresne” klausa nesunku atpažinti:) Iš tikro kai kažkada pirmą kartą išgirdau, užteko kelių posmų susigaudyti.
  0  0
 2. Aš klausau sido ir micro labai ilgai, bet taip ir nesuprantu ar tai vienas ir tas pats ar du skirtingi personos? Paaiškinkite.
  0  0
 3. Gai Micro ir Sid yra skirtingi žmonės? Tiesiog jie turi labai daug bendro? Koks Sid tikrasis vardas?
  0  0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close