Įdomu!Straipsniai

HipHop.lt 2005 – SCRIBBLE JAM – Hip hopo ateitis

Paskutiniu metu labai dažnai minime festivalius-tai pilnais autobusais varome Vokietijon į Splash, tai Lenkijon dėl kokios nors atrakcijos ir taip toliau…Idomu tas, kad apie tuos festivalius įspūdžiai netyla visus metus.Pradžioje negalime sulaukti išvažiavimo, sėdim internete ir godžiai sekam naujienas, paskui sugryžę porą mėnesių dalinamės įspūdžiais ir ratas užsisuka iš naujo…Vėl ruošiames naujoms kelionėms…Deja dėl savo darbo specifikos, kai kiti skendi linksmybėse, man dažniausiai tenka būti darbe …taigi aš dažniausiai maitinuosi kitų prisiminimais…na kaip unitazas prisiminimais apie vakarykštį gimtadienį;)).

Užtai nutariau papasakoti apie tokį festivalį į kurį autobusu iš Vilniaus nenuriedėsi- būtų per didelė kančia ir kainuotu nemažai.Tai yra Scribble Jam, ko gero daugumai teko susidurti su tuo pavadinimu, vieni galbūt galvoja, kad tai turų pavadinimas, kiti- kad tai MC battlas, treti, kad tai vienų iš b-boy varžybų pavadinimas ir visi šiaip jau yra teisūs,nes Scribble Jam tai: MC battlas; Beatbox batlas; Breakdance batlas (5X5); DJ battlas; Graffiti forumas.Mano manymu, tai vienas žymiausių ir garbingiausių festivaliu hip hopo darže. Beje šiais metais jam ssukako jau dešimtmetis, kaip tik rugpjūčio pradžioje ir praūžė tam skirtas keturių dienų tūselis….

1996, Sinsinati, Ohajio valstija, vyrukas vardu Nick ir jo TSC Crew, leidžia žurnalą skirtą graffiti-“Scribble Magazine“, bet turbūt jiems trūko galvos skausmo, todėl nutarė pagyvinti savo provincijos gyvenima dar ir graffiti festivaliu. Nuvarė pas jau tuo metu gan žinomą dj, kaip Mr Dibbs iš dar geriau žinomos dj chebros 1200 HOBO’s ir radę bandrą kalbą, nedelsdami organnizavo trejetą renginių. Pirmasis įvyko 1996 metų kovo mėnesį, tai buvo į graffitį orentuotas renginys, dažai, sienos ir t.t. Jame buvo koka šimtas žiūrovų. Antras įvyko birželį ir tai buvo mc battlas, o trečias- rugpjūtį ivykęs B-Boy Contest..Visus šiuos renginius vienijo vienas vardas- Scribble Jam. Ot suchaltūrino su pavadinimu, nors iš kitos pusės- reklama. Tokia buvo pradžia.

Metai bėgo, renginys darėsi vis žinomesnis ir didesnis, vis daugiau žmonių atvykdavo į jį.Siais metais tai jau buvo net keturių dienų festivalis, savyje sujungęs visus hip-hopo elementus. Renginys, kurio svčių saraše visas undergroundo žvaigždynas, renginys kuriame kažkada ir ne vieną kartą sužibėjo jaunas mc vardu Eminem, vėliau tapęs vienu iš pop muzikos dievukų.Renginys, kuriame kažkada debiutavo tokie dabar įžymūs žmonės kaip: Eminem, Mood, Precyse, Abilities, El-P, Cage, RJD2, Sole Position, Dose One, DJ Hi-Tek (iš Black Star ir Reflection Eternal), The Outsidaz, Piakan, Sage Francis, Lone Catalyst, Freestyle Fellowship, Abstract Rude, Sole (iš Anti-con), Atmosphere, Mr. Dibbs, Animal Crackers, Juice, Eyedea, Deep Puddle Dynamics, Buck 65, Five Deez, Espo, Amaze, Dalek, Reas, East, Ewok, Sub, Rock Steady Crew, Phase II, Daylight, Music Fiends, Adeem ir krūva kitų. Kaip pavizdį paminėsiu, kad į MC Battlą paskutiniais metais užsiregistruoja apie 100 dalyvių, ganėtinai ispūdingas skaičius…Nepamirškime ir kitų Scribble jam komponentų į kuriuos susirenka dalyviai iš visų valstijų kampelių parodyti ką sugeba, ko pasiekė ir įrodyti . kad yra geresni už kitus. Man asmeniškai labai viliojančiai skamba festivalio uždarymo diena, kai visi varo į gamtą kepti kepsnių ir dešrelių, pagurkšnoti alaus, sutraukti taikos pypkės ir aptarti visų pliusų ir minusų.

Tai renginys, dalyvavimas kuriame yra didelė garbė ir nėra skirtumo ar tu senas vilkas, ar jaunas talentingas kūrėjasm galbūt sekančiais metais atvykęs į festivalį rasi savo albumus ant kurių puikuosis lipdukas “Scribble Jam battlo dalyvis” arba net laimėtojas.Žmonės kurie organizuoja šį renginį – labai didžiuojasi juo, nes tai yra puikus įrodymas to, kad nebūtina priklausyti kuriai nors pakrantei, kad būti reikšmingam… Jie didžiuojasi tuo, kad iš savo provincijos daug plačiau žiūri į hip-hopo reikalą.Nėra vien mc arba wraiteriai, jie vertina visus elementus nesiskirstydami į klanus ir kastas.

Tikėkimės, kad po metų-kitų panašus renginys su krūva dalyvių, kelių dienų programa ir galingais svečių vardais atsiras ir Lietuvoje, juk pamatus mes jau turime, svarbiausia veikti kartu, o ne stebėti pro langą kaip dega kaimynų namas.

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close