NaujienosStraipsniai

Į sostinę tapyti dar vieno savo šedevro ant pastato sienos atvyksta ispanas Aryz

Aryz_Lodz
Aryz_Lodz

Antrasis tarptautinis gatvės meno festivalis „Vilnius Street Art“ sulauks vieno garsiausių gatvės menininkų pasaulyje – ispano Aryz. Festivalio organizatoriai džiaugiasi galimybe naują šio menininko kūrinį pamatyti Vilniuje. Rugsėjo 5–12 d. Aryz pieš ant Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro pastato sienos Dainavos g. 5, kuri gerai nužvelgiama važiuojant judria Jasinskio gatve. Šiuo metu derinami paskutiniai leidimai piešiniui įgyvendinti.

Didelio formato Aryz kūriniai puošia Barselonos, Niujorko, Miuncheno, Londono, San Francisko, Kopenhagos ir kitų miestų pastatus. Parodų metu jo kūrinius graibsto meno kolekcionieriai. Jaunasis menininkas, išpopuliarėjęs stulbinančiais, iki detalių apgalvotais piešiniais ant sienų, vengia savo kūriniams suteikti konkrečią žinutę. „Man ji – antraeilė, – teigia Aryz, – man svarbiau yra pats piešimo procesas: kokia nors forma, tampanti pretekstu tam tikram spalvų jungimui“.

Jo piešiniai, pakibę virš miesto šurmulio, tampa didžiulio masto drobėmis viešojoje erdvėje. Būdamas vos 25-erių, Aryz jau yra statomas į vieną gretą su tokiais gatvės menininkais kaip Banksy, Os Gemeos ar ROA. Tačiau pats Aryz, save paprastai vadinantis „sienų paišytoju“, nesileidžia į gilesnius svarstymus, ar jo darbai yra priskirtini gatvės menui ar menui apskritai. Jis tiesiog mėgaujasi kurdamas spalvų derinius.

Aryz galerija:

Aryz pradėjo paišyti graffiti dar būdamas paauglys, o vėliau meno studijos turėjo įtakos jo stilistikai ir kūrinių formatams. Talentingasis kūrėjas dirba skirtingomis technikomis, niekad nevaržydamas savo vaizduotės. „Negaliu sakyti, kad „anksčiau paišiau graffiti, o dabar darau – tai“, – pasakoja Aryz, – „graffiti nėra pereinamoji gatvės menininkų fazė, tiesą sakant, save, kaip graffiti menininką laikau gana vidutinišku. Tačiau nepaisant, ar sienų paviršiuose atsiranda graffiti, ar kitokie piešiniai, vertinti reikia vizualųjį aspektą, o ne ieškoti tai atitinkančio termino“.

Siurrealistinių piešinių autorius, kurio stilistika kartais lyginama su Salvadoro Dali kūryba, Vilniuje kurs rugsėjo 5–13 dienomis vyksiančio antrojo tarptautinio gatvės meno festivalio „Vilnius Street Art“ metu. Festivalio direktorė Ūla Ambrasaitė, besidžiaugdama sėkmingais pernykščio festivalio atgarsiais, lėmusiais ispanų menininko susidomėjimą Vilniumi, tikisi, jog savivaldybėje neiškils keblumų gauti leidimą šio menininko kūrinio atsiradimui ir miestas šiais metais pasipuoš ypatingu darbu.

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close