AlbumaiNaujienosStraipsniai

IGG išeina nesibaigus bytui. "Viena diena" albumo apžvalga

viena-diena-iggViena iš tų Lietuvos grupių, kurios vardą tarsi ir girdėjau, lygtai ir kūrybos girdėjau, bet ir tiek… Taigi, kai internete pamačiau šį albumą man pradėjo nešti ausis ir rankas tad štai ilgai nelaukus albumas atskrido jau ir į mano rankas ir mano kolonėles.

Trumpai pabandom išgaudyti po vieną, o tada susumuosim bendrą vaizdą.

„Viena diena“ – sekant geriausiomis Lietuviško Hip Hopo tradicijomis… ramus,melodingas… filosofavimas apie gyvenimą… išties puikus gabalas, pažiūrėti ką sugeba grupės nariai kaip MC.

„Liūdesys“ – tai kas buvo tamsaus pirmam gabale chebra padarė dar niūresne maniera … man patinka, bet gal net ne dėl to, kad tai kažkas tokio super… tiesiog aš mėgstu tokį Hip Hop‘ą, plius oras už lango labai tinka. Tas tamsumas beja – palietė ne vien muzikinę pusę, bet ir tai, kaip MC atliko savo partijas, netgi atsirado lengvas Benjaus stylo preskonis (ne veltui kartu ankščiau yra įrašę tokius darbus, kaip „1 meilė“). Labai įdomu čia atsiktinai ar tai yra taisyklė, ypač kad Banjoos pasirodė vienam gabale ir iš šio albumo… o kol kas viskam savo laikas.

„Mind šit“ – kažkas kito nei prieš tai, negaliu nuspręsti ar skirtumas dėl laiko faktoriaus ar dar kas nors… bet tas tamsumas kitoks, kitokia maniera pateikti mintį… kitos kalbos intarpai – gerai ,bet kitaip.

„Mėnulis“ – o čia būtent tas pats stilius, kaip ir pirmuose gabaluose… tas pats dialektas, liūdesys, minčių dėliojimas, jeigu taip bus ir iki galo nuo iš kolonėlių pateikiamo ramumo galima ir apsnūsti. Reikia dar atidžiau klausytis.

„Turim viską“ – na va tiesiog Šaulių all stars… Stiprus labai įdomus muzonas, teisingas raimo pateikimas,ir pora galingų svečių, kurie išties galėtų papuošti bet kurį albumą. Yga ir Broo iš legendines JB. Ko gero šiam momentui tai mano numeris vienas tame, ką girdėjau – mano aplodismentai

„Likimas“ – IGG muzikos kūrėjas turi tendenciją arba silpnybę naudoti nestandartinius instrumentus… tendencija ir temose. Kaip ir ankščiau viskas apie gyvenimą, apmąstymai, žmogaus laukiančio kažko.

„Duok jėgų“ – dar vienas kitaip skambantis, ir pirmasis jau  anksčiau girdėtas darbas. Taip sakykim, kad gabalas skirtas būti savitu hitu. Muzika, kuri užlinguos, priedainis, kurį prisiminsi, ir visa kita – gan gerai.

„Šeima“ – labai įdomus, netgi hipnotizuojantis gabalas. Įdomūs apmąstymai apie šeimą, apie draugus, tad išties perklausiau labai susidomėjęs.

„Aitvarai“ – su Morda Mc… panašu kad IGG kviesdama svečius, pakeičia ir gabalo nuotaiką ir skambesį… taip buvo su Yra&Broo gabalu, taip iš dalies buvo pas Erkę gabale, taip yra ir čia.

„Ratu“ – gražu… man patinka. Vienas iš tų variantų, kai muzika gali gyventi savarankiškai, bet įdomus ir svečias pasirodęs kartu – Sid 3000… čia jau kontraversiška asmenybė… klausiau jo albumo keletą kartų ir iki šiol pilnai nesuprantu kam reikalingas tas navarotas su balso iškreipimu… žinoma čia jis irgi išlaikė imidžą. Taigi neblogas gabalas… labai patinknčiu man nuotaika ir skambesiu.

„Nešk“ – nors ir be svečių, bet kūrinys vėlgi išsiskyrė nuo to, kas buvo albumo pradžioj, tarsi patobulėjo, nuotaikos pagerėjo, atsirado noras padaryti ką nors daugiau…

„Kelyje“ – įdomus, nuotaikingas gabalas, netgi labai teisingas… mano komplimentai.

„Gal jau laikas“ – tęsiant transformaciją, apie kurią aš kalbėjau ką tik… dar vienas pilnas gyvenimo ir gerų sprendimų gabalas. Panašu, kad antra albumo pusė  galutinai pakeičia spalvą, plius visi trys MC labai išplėtė savo sugebėjimų diapazoną…

„Nebūtų“ – Banjooz … u dar viena Lietuviško hip hop’o legenda, kaip ne kartą jau sakiau – grūzo karalius, gal būtent dėl to gabalas tarsi sugrąžino į pirmos albumo pusės nuotaikas. Niūrokos, liūdnokos, filosofinės paskaitos… Banjooz, ko gero, būtent ta asmenybė, kuri gali pamokyti kaip nepaklysti savo apmąstymuose. Noras pasakyti viską viename gabale ne duos nieko gero. Puikus gabalas.

„Išėjimas“ – albumo ir grupės finalas. Ant tiek lėtas ir gilus, kad galima naudoti kaip migdomuosius. Bet manau, kad tame ir buvo mintis, jeigu tai buvo įrašyta specialiai… geras sprendimas.

Laikas susumuoti, koks bendras vaizdas

Visų pirma IGG tai trys labai geri MC, kurie nebijo improvizacijų ir mano manymu privalo improvizuoti, nes man labiau patiko visos tos vietos nutolusios labiau už standartų ir standartinių formulių.

Su muzika viskas tvarkoj, bet čia jie turėtų apsispręsti… daryti dar niūriau arba bandyti pagyvinti – abu varinatai gerai, nes kaip parodė abi  grupės gabalų – jiems gerai išeina ir tas ir tas…

Tekstuose, yra daug įdomių vietų, bet yra ir vos tiesiog tamsaus vandens pripylimo. Čia ateis su laiku, nereikia daryti grūzo dėl grūzo. Yra daug svarbiau, kad tai, ką jie daro, patiems patiktų, kad juose girdėtų tiesą.

Puikus sprendimas įrašinėti kartu su veteranais, kaip Broo, Banjoos ir Yga… tai super mokykla,kuo daugiau laiko su tokias MC studijoj, ant scenos, tiesiog prie alaus… nors ir nei vieno iš 3 MC tikrai neitų pavadinti naujokais ir dabar.

Ačiū, išties geras albumas. Taip tai ne koks nors šedevras ir skaitosi kitaip nei mados žurnalas… bet tikrai Lietuvoj yra žmonių, kurie klausys jį kartas po karto… taip kaip aš tai dariau.

Gaila, kad grupė, bent kuriam laikui suka savais keliais. Bet, kaip patys sakė interviu (kurį galite rasti čia http://hiphop.lt/iki-gyvos-galvos-viena-diena/ ) dar ilgai jausis, kaip grupė. Jie savo stilium svariai papildė Lietuvos Hip Hopo virtuvę, tad puiku, kad visą tai galiausiai sudėjo ir į albumą. Bendro skambesio trūks, nes jis skiriasi nuo to ką vyrai daro atskirai. Lauksim naujų gabalų iš SLA, ARNIAUS ir MODĖS, o vieną dieną ir naujienų iš IGG, juk grupės pavadinimas įpareigoja.

IGG„Išeina nesibaigus bytui“.

Žymos

Susiję

2 komentavo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Domina?

Close
Close