Interviu

Interviu su Asylum Lifetime (HipHop.lt 2012)

Duetas Asylum Lifetime iš Konektikuto valstijos, kurį sudaro prodiuseris/DJ Sherm LaRock ir mc Asylife,  didesnį susidomėjimą hip-hop‘o pasaulyje sukėlė maždaug prieš metus, kuomet išleido klausytojų ypač  palankiai įvertintą albumą Political Asylum. Nors šis albumas komercine prasme netapo didžiuliu sprogimu, didžioji dalis komentatorių interneto platybėse jį laikė vienu geriausių, o patys drąsiausieji – net ir geriausiu tarp 2011 metais išleistų albumų. O didžiulės masės komentatorių nuomonė – taip pat šioks toks rodiklis ar ne?
Jūsų dėmesiui trumpas pokalbis su Asylum Lifetime dueto repuojančiu nariu Asylife.

 

Turbūt kiekvienos asmenybės raidai didesnę ar mažsenę įtaką padarė labai ankstyvoje jaunystėje girdėt muzika. Kas pačiam darė didžiausią įtaką?
Mano įtakos „numeris vienas“ buvo Gangstarr, Pete Rock and CL Smooth ir RZA su Wu Tang. Mane labiausiai žavėjo mc ir prodiuserio kombinacija, todėl dažniausiai jau iš anksto žinodavau, ko tikėtis, kai klausau įrašo. Užaugau daugiausia įtakojamas hip-hop‘o, todėl kitokios muzikos praktiškai neklausydavau.

 

Kaip susipažinote su Sherm LaRock?
Turiu tokį pričiuožusį draugelį – Timmy Wiggins, kuris taip yra „reperis“. Jis turėjo kompaktą su bytais,  kuris mane išvedė iš proto, kai jį perklausiau.  Aš sužinojau, kad Sherm‘as daro bytus ir dirba tam pačiam tam darbe su savo motina – ligoninėj. Taigi aš jam vieną dieną paskambinau. Taip viskas ir prasidėjo, 1999 metais. Matydavau jį anksčiau muzikos prekių parduotuvėse ir  besirausiantį po dėžes su įrašais. Taigi mūsų keliai susikirsdavo ir anksčiau, nors vienas kito nepažinojom. Man niekada neteko sutikti tokio talentingo žmogaus, DJ ar prodiuserio, turinčio tokį originalų stilių ir tokius gerus įgūdžius. Ir šiaip mes turėjom daug bendro bei buvom labai panašūs.

 

 

 

 

Minėjai, kad norėtum surengti koncertą Lietuvoje? Kodėl būtent čia? Kalbant apie tai, ar daug tenka koncertuoti? Kokie buvo įsimintiniausi pasirodymai?
Tiesiog mane labai jaudina ta mintis, kad mano muzika gali pasiekti užsienio valstybes.  Kai įdėjęs  į muziką savo gyvenimišką patirtį, skausmus ir kovas, pagalvoju, kad turiu gerbėjų TAIP TOLI – tai tiesiog veikia smegenis. Aš noriu pamatyti pasaulį ir muzika man yra priemonė pasidalinti savimi ir savo žodžiais su pasauliu.
Mes koncertuojame daug. Daugiausia grojame gimtajame Hartforde bei visame Konektikute. Mes turim žmonių palaikymą, nes mes pademonstravome kažką naujo. Ypač tuo laiku, kai darėm tai, kuomet repas buvo per daug „internetinis“ ir visi, kas tik netingėjo, naudojosi Pro Tools.
Įsimintiniausias pasirodymas tikriausiai įvyko Hartforde su mano broliais Pace One ir Blacastan ir Urban Embassy Team. Buvo puikus šou, gera atmosfera, tarpusavio supratimas ir neįtikėtinas publikos palaikymas šiame „sold out“ koncerte. Manau, kad taip buvo todėl, kad mūsų gabalai buvo gana plačiai paplitę gatvėj. Juk visi tie žmonės žinojo dainų žodžius – tai buvo neįtikėtina! Tuomet ir suvokiau savo atsakomybę ir turėjau surimtėti bei užsiimti muzika tikrai rimtai.

 

Kaip jūs įsivaizduojate statstinį Asylum Lifetime gerbėją?
Turime pačius geriausiu fanus! Mano fanai yra tie patys nuo 1997 metų, kuomet aš pradėjau repuoti.  Dažniausia tai būna vidurinės klasės jaunuolis, kuriam tenka susidurti su daugybe išbandymų. Todėl manau, kad mūsų fanu galėtų būti bet kas. Kai tokie veikėjai kaip aš ir Sherm‘as  įdedam sielą į įrašus – tai nepaneigiama.

 

Jūsų dainose yra nemažai „battle“ repo elementų. Ar anksčiau tekdavo daug dalyvauti tokiose kovose?
Savo senuose įrašuose aš visada bandžiau battle‘inti. Rašiau daug tokio pobūdžio tekstų. Aš nedalyvauju kovose, bet man smagu mikrofono pagalba suėsti „silpnesnį“ reperį.

 

 

 

 

Asylum Litfetime muzika skamba gana tiesmukai ir agresyviai. Iš kur tokia agresija?

Ji kyla iš mano gyvenimo, gatvės, narkotikų, 60 valandų darbo savaitės, teisėsaugos, teismo procesų ir panašių dalykų. Viską turėjau užsidirbti pats ir niekas už mane reikalų netvarkė. Visa tai yra nepagražinta. Jei manai, kad tai, ką girdėjai yra tiesmuka ir agresyvu, tuomet neįsivaizduoji, prie kokios medžiagos aš dirbu dabar.

 

Ruoši kažką solinio?
Taip, turiu įvarios medžiagos, kurią išleisiu greitų metu. Aš visada dirbu prie to. Tikiuosi, kad šiais metais pavyks gerai trinktelėti durimis. Juk aš Aslyum Lifetime. Darysiu tiek solinius gabalus, tiek tikiuosi daugiau albumų su Sherm LaRock. Taip pat laukite naujų gabalų, prodiusuotų mano gero draugo Colombeyond. Dar tikiuosi sudalyvauti ir būsimam  Blacastan „Master Builder. Part II“ albume.

 

Jūsų dainose yra nemažai ir politikos elementų…
Šių dienų  net ir pogrindžio reperiai yra politiškai ganėtinai aktyvūs.

 

 

 

 

Pakalbėkime daugiau apie jūsų paskutinį albumą „Political Asylum“. Kokios nuotaikos  ir įspūdžiai vyravo kūrybos bei įrašų metu? Ką manote apie jį dabar, kai nuo išleidimo praėjo metai? Ar esate patenkinti?
Aš turėjau trumpam apleisti repą, nes turėjau nedidelį incidentą. Kai atsigavinėjau po šių sukrėtimų, Sherm‘as pasiūlė gerą idėją albumui ir mes ėmėmės darbo. Aš laimingas, kad albumas išėjo. Tai, kad aš kalbu su tavim, o tu iš Lietuvos , ir aš turiu gerbėjų ten daro mane dar laimingesniu, kad išleidome albumą.

 

Internete teko susidurti su nuomone, kad gabalas „Rifal“ yra kone stipriausias albume, todėl teko perskaityti komentarų, kad būtų šaunu, jei jam nufilmuotumėt klipą. Ką galite atsakyti į tokias nuomones?
Šis variantas yra rimtai svarstomas, mes tikrai galime įgyventinti šį sumanymą.

 

 

 

Beveik  10 metų kartu, keturi išleisti diskai… Kaip dar pavyksta palaikyti reikiamą nusiteikimą darbui kartui? Ypač turint omeny, kad šiuo metu nėra ypač daug grupių, kurios kartu išbūna visą dešimtmetį.
Visų pirma esam broliai, kurie kartu ištveria pakilimus ir nuopuolius. Mes įrašinėjam kartu, bet tenka ir rimtai pasiginčyti , pasipešti. Mylim vienas kitą kaip broliai – visų pirma šeima, o muzika – antrame plane. Sherm‘as  yra tikrai protingas vyrukas, kuris mane palaikė net kai maniau priėmęs neteisingus sprendimus. Aš į jį žiūriu kaip į vyresnį brolį.
Papasakokite daugiau apie Wasten Talent Music? Tai jūsų leiblas? Taip pat būtų įdomu sužinoti apie Underdogs grupuotę.
Wasted Talent yra Sherm‘o idėja. Leiblas yra geras dalykas – tai mūsų prekės ženklas, mūsų pinigai. Underdog  Religion yra grupė, kurią sudaro Sherm LaRock, aš, mano brolis ir kolega prie mikrofono BLAK FLAG. Taip pat visi mums artimi žmonėms, kuriems taip pat kasdien tenka susidurti su tais pačiais dalykais kaip ir mums.

 

 

 

Sherm LaRock taip pat veda radijo laidą apie hip-hop‘o kultūrą. Kas tai per laida?
Tai laida piratinėje Konektikuto valstijos universiteto radijo stotyje. Kartu ją veda mano draugas Mike Ripz. Ji transliuojama kiekvieną šeštadienį nuo 10 valandos vakaro iki vidurnakčio vietos laiku. Šiuo metu laidos vedėjai  išėję trumpų atostogų ir laida netransliuojama.


Sherm‘o myspace yra parašyta, kad ruošiamas solinis albumas. Papasakokite apie jį daugiau.

Vienu metu sklandė tokia idėja. Į šios idėjos realizavimą jis įtraukė ir Underdog Religion Project tiek prodiusavimo, tiek repavimo darbams.

 

Autorius Kęstas Vasilevskis

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close