Interviu

Interviu su GZA

Interviu apie tai, ką mąsto vyriausias Klano narys apie grupės ateitį, kvantinę fiziką ir hip-hopo globalizaciją.

 

Pastaruoju metu tau dažnai  tenka skaityti paskaitas universitetuose. Apie ką jų metu kalbate su studentais?
Kalbam tiesiog apie muziką, aš atsakinėju į jų klausimus. Pagrindinės temos : hip-hopo globalizacija, lyrika, Wu – Tang bei mano santykiai su jais. Kalbame apie viską kas susiję su hip-hopu. Taip pat diskutuojame specifiniais klausimais, kuriais, mano manymu, reikia kalbėti.
Kaip apskritai prasidėjo tavo lektoriaus karjera?
Tai prasidėjo prieš kelis mėnesius Harvarde. Aš net nežinau, kodėl jie nusprendė mane pakviesti. Dabar skambina iš įvairių mokymo įstaigų, ir aš neatsisakau.
Ką turi omenyje sakydamas „hip-hopo globalizacija“?
Dabar hip-hopą gali rasti visame pasaulyje : Japonija, Europa, Anglija. Viskas prasidėjo čia, Niujorke, bet dabar tai paplitę po visą planetą.


Išeis tavo naujas albumas „Dark Matter“. Kodėl atidėjai kito albumo išleidimą? Kodėl taip skubiai reikėjo išleisti „Dark Matter“?

Nieko skubaus nebuvo. Tiesiog bandžiau laikytis sekos, plius tas atidėtas albumas reikalauja daugiau darbo ir kitokio požiūrio. Galvoje turiu keletą idėjų ir koncepcijų, todėl tai yra paprasčiausia kelionė po visatą. Tamsioji materija, tamsioji energija.
Tai albumas bus apie astronomiją ir fiziką?
Taip. Ir ne. Nebūtinai. Tai bus tiesiog graži istorija – planetos, juodosios skylės, kometos.
Kaip apskritai susidomėjai šia sritim?
Aš tuo domiuosi jau keletą metų. Prisimink “Legend of the Liquid Sword”, o aš jį išleidau 2002 metais. Ten jau yra daina apie tai.
Ar apsilankymas Masačūsetso  technologijų institute padarė įtaką šio albumo sukūrimui?
Ne, nepadarė visiškai jokios įtakos. Ji tik pridėjo. Žinoma, aš nesimokiau universitete ir nestudijavau kvantinės fizikos ar astrofizikos. Bet pats apsilankymas ten katalizavo įrašus. Tuo pačiu tai buvo ir įdomi patirtis. Ten susitikau su Penny Chisholm, jūrų biologe. Ji tyrinėja virusus, bakterijas ir panašius dalykus. Tai man padarė tikrai didelį įspūdį. Harvarde aš susipažinau su fiziku Deividu Kaiseru, vėliau papietavome su juo ir jo kolegomis. Man pavyko pabendrauti su profesoriais ir jų studentais.

Ką dar, išskyrus „Dark Matter“, planuoji išleisti?
Aš paprasčiausiai dirbu, daug rašau. Visą laiką dirbu. Paskutinius kelis mėnesius aš daug keliauju : Europoje buvau visą mėnesį – 31 pasirodymas 29 – uose miestuose keturiolikoje šalių. Kalėdas švenčiau Australijoje, ten vienas keliavau dvi savaites. Po to grįžau ir maždaug mėnesiui išvažiavau į turą su Wu-Tang. Taip pat rašau scenarijus : dabar pora yra kuriamų, o yra ir dar idėjų.
Koncertuoji su Wu-Tang Clan. Ar reiktų laukti kažko iš jūsų kaip iš grupės?
Neturiu supratimo apie tai. Daug apie tai kalbama, bet aš nieko nežinau.

Nejaugi jums taip sunku prieiti vieningos nuomonės?
Mes jau kelis metus neturėjom vieningos nuomonės.
Ar tu dėl to jaudiniesi?
Ne, yra kaip yra. Kartais degtukas sudega. Todėl ne – aš nesijaudinu. Su manim viskas gerai. Aš esu dėkingas už viską, ką mes kartu patyrėme, ir jei mums nebėra ką kartu išleisti, reiškia, nebėra. Aš pats nuolat rašau ir dirbu, todėl šis klausimas nieko neužbaigia.

 

 

Autorius Versta iš Rolling Stone

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close