InterviuNaujienos

Interviu su naujuoju Lietuvos BeatBox'o čempionu DESTINY

Destiny ir Bogis finalas
Destiny ir Bogis finalas

Jau praėjo savaitė po puikaus renginio, kurio metu išsiaiškinome, kas visus metus galės vadintis geriausiu beatboxeriu Lietuvoje. Smagu pasidžiaugti tuo, kad kovos buvo rimtos, lygios, daugelis beatboxerių padarė pažangą. Todėl jei dar  prieš renginį buvo manančių, kad įdomus bus tik finalas, kuriame neišvengiamai susitiks jau puikiai žinomi ir užsitarnavę vardą buvę čempionai (Bogis ir Nonzo) –  klydot ir smarkiai, nes įdomių kovų ir netikėtumų buvo DAUGiau! Taigi po 2014 BeatBox Battle, jau sugulus visoms emocijoms į vietas – puiki proga pakalbinti naująjį čempioną DESTINY.


Sveikas, sveikinam laimėjus – kiek tau pačiam reiškia pergalė?

Sveiki, dar kartelį ačiū 🙂 Tai tikrai reiškia daug, nepaisant to, kad ši kultūra nėra populiari Lietuvoje. Juk tai yra šalies geriausiųjų kovos. Kažkada tikrai svajojau ir mačiau save ant nugalėtojo pakylos, bet kad tai pavyks realizuoti taip greitai, tikrai nesitikėjau.

Kaip reaguoji į galimybę ir atsakomybę pirmą kartą atstovauti Lietuvai pasaulio čempionate?

Laimėjimas sukelia įvairių jausmų, ne tik džiaugsmingų. Tai kartu ir nerimas, ir nežinomybė, ir atsakomybė. Tačiau labiausiai džiugina tai, kad atsiveria nauji keliai tobulėjimui ir plėtimuisi, pamatyti ir išgirsti tiek europinį, tiek pasaulinį lygį gyvai. Tik laimėjęs buvau sunerimęs, tačiau dabar jau reaguoju į tai ramiai, ir netgi smalsiai. Taip pat sužinojau, kad ne aš vienas galėsiu kovoti dėl vietos tarp pasaulio geriausiųjų. Su manimi važiuos ir galės dalyvauti atrankoj visi buvę čempionai 🙂 Tas suteikia pasitikėjimo ir drąsos.

Pradėkim nuo pradžių. Kada atradai beatboxą, ir ar dėl visko kaltas likimas (destiny)?

Beatboxą, kaip vokalinęs perkusijos meną, atradau maždaug prieš du su pusę metų, kai pamačiau, kad vyksta pasaulio čempionatai ir kaip paprastai kuriama muzika naudojant tik savo kalbos aparatą. O aš pats remiuosi tokia patarle, kad pats žmogus yra savo likimo kalvis, ir tik nuo jo veiksmų priklausys ateitis bei pasiekimai. O beatboxui susikūriau atskirą sentenciją – Protas yra materialus. Todėl likimas bent iš dalies yra mano rankose 🙂

Kaip prasidėjo tavo kelias į čempionatus, kiek laiko tam skyrei?

Tai mano trečiasis čempionatas. 2012 metais nepraėjau atrankos, 2013 Top 8 ir štai 2014 tie sėkmingieji metai. Taigi išanalizavęs klaidas, bandžiau ruoštis čempionatui. Kadangi esu aktyvus jaunuolis, tai laisvo laiko beveik neturiu, todėl ir neišeina taip pasiruošti kiek norisi. Tokio kaip apibrėžto ruošimosi aš neturiu (kaip minėjau dėl laisvo laiko stokos), tai tiesiog vyksta kiekvieną diena po truputi dėliojant rutinas.

Dalyvavai ir pernai, tad gali palyginti ir šiaip, ka manai apie šių metų renginį?

Šių metų renginys nuo praeitų skyrėsi kaip diena ir naktis. Pasikeitė organizatorius, ir jis yra mūsų visų geras draugas, šeimos narys ir lyderis. Beep’as yra dar vienas gyvas pavyzdys, kai noras ir pastangos yra vertybės, ir jos veda į sėkmę. Taigi išanalizavęs visas kraupias praeitų metų organizavimo klaidas, Ernestas sukūrė gražų bei jaukų renginį tiek beatboxeriams, tiek klausytojams. Didelė pagarba ir padėka jam 🙂

Metai iš metų BeatBox keičiasi (HH, Dubstep, Trepas…. maišosi visi stiliai) – kur statai savo prioritetus?

Mano prioritetas yra įvairovė. Aš nesistengiu apsistoti ties vienu stiliumi. Kadangi klausau daug elektroninės muzikos, kuri turi begales žanrų, beatboxe stengiuosi ją išreikšti, kaip savo jos interpretaciją. Kartu ieškodamas naujų žanrų, mano beatboxas taip pat plečiasi.

O kuria kryptimi bendrai juda visas Lietuvos BeatBox?

Tą patį galima pasakyti ir su Lietuvos bei pasauliniu beatboxu. Newschool’as sparčiai keičia oldschool’ą. Tai matosi iš kiekvienos kovos. Newchool’as leidžia kiekvienam beatboxeriui lengviau tapti unikaliu ir originaliu. Tarp kitko, galima sakyti, kad va aš ir esu “ant bangos”, nes mano stilius sutampa su mada 😀 Taip kad palaipsniui beatboxeriai tampa ne tik bugnų generatoriai, bet ir sintezatoriai, ir apskritai – mašinomis 😀

Jei galėtum visiškai laisvai pasirinkti vietą ir žmones, kuriems beatboxint – kas ir kur tai būtų?

Man labai patinka mano beatboxo draugai, su kuriais praleidžiame nemažai laiko freestylin’dami. Taip pat žinoma būtų įdomu pasikooperuot su pasaulinio lygio atstovais, iš kurių pats mokausi, tai tokios šiuolaikinės legendos kaip  eeps One, Alem, Babeli, ZeDe… Na, o vieta… Bet kur, kur yra galinga aparatūra 🙂 Labiausiai beatboxo energija ir grožis atsiskleidžia būtent jos pagalba.

bbbBeatboxas puikiai skamba su MC rateliuose, bet tuo pačiu paradoksas, kad niekaip nepatenka į įrašus ar netgi į live pasirodymus. Kur čia šuo pakastas?

Dėl live beatboxo su MC, na, kol kas apie tai nemąsčiau, bet manau, kad beatboxas turi likti bent iš dalies pogrindinis dalykas, o kiekvienas bandymas kopijuoti populiarumą neišeis į gerą. O galbūt žmonės mano, kad tai nėra patrauklu, ir neskamba taip gerai, kaip jie norėtų. Tačiau manau, kad į šią ir panašias idėjas bus atsižvelgiama rimtai, kaip į įdomias perspektyvas. Tarp kitko, kitoe šalyse, pvz UK, tokios idėjos jau prasimuša, ir jos išklausomos su pagarba bei susidomėjimu.

Kokie tavo artimiausi planai ir ko pabaigai palinkėtum skaičiusiems?

Artimiausiu metu iki sesijos didžiausią dėmesį skirsiu studijoms bei krepšiniui. Žinoma, beatboxo nepaleisiu, tačiau nieko naujo nesiruošiu, galbūt tiesiog šlifuosiu, ką jau moku. Taip pat klausysiu daug daug muzikos, ką ir darau kiekvieną dieną.  Nuo Naujų Metų pradėsiu didinti beatboxinimo laiką ir stengsiuos sugalvoti, ką nors naujo, būtent pasaulio čempionatui. Na, o skaitytojams palinkėsiu būti pozityviems, aktyviems ir tikėti savimi, kad ir kokia mėgstama veikla užsiima.

Ačiū už dėmesį ir klausimus. Iki

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close