Interviu

Interviu su Quakers (HipHop.lt 2012)

40 dainų, daugiau nei 30 dalyvių albume – Quakers lyderis pasakoja apie vieną iš ambicingiausių pastarojo meto projektų.

 

 
Klaustojų dėmesiui Stones Throw pristato ko gero patį ambicingiausią projektą nuo Jaylib laikų – 40 gabalų Quakers kolektyvo albumas : 35 prodiuseriai, kurių priešakyje stovi trio : australas Katalys, 7-Stu-7 ir Fuzzface, daugeliui geriau pažįstamas kaip Geoff Barrow iš Portishead. Nedideliam interviu mintimis pasidalino ir už visus pašnekėjo Katalyst.

 

Visų pirma sveikinu su jus su tokio masto projekto išleidimu. 35 žmonės iš viso pasaulio, dirbantys prie tokio didelio albumo – nepamenu, kad viename hip-hopo albume būtų susirinkę tiek daug talentingų žmonių. Kaip projektas atsirado ir kiek laiko užtruko albumo sukūrimas?

 

Visų pirma atsirado koncepcija, kuri iš lėto tapo realybe. Viskas judėjo nelabai greitai, nes ir aš, ir Džefas dirbome su kitais projektais ir daug gastroliavome. Todėl kol kas mes buvome užimti, niekas neskyrė savo dėmesio Quakers, bet pakakdavo tik atsirasti laisvai minutėlei, ir projektas vėl būdavo pirmame plane. Nepasakysiu, kiek tiksliai laiko mes dirbome prie albumo, bet procesas truko ganėtinai ilgai.

 

 

 

Už produkciją buvai atsakingas tu, Fuzzafce ir 7-Stu-7. Kartu dirbote prie kiekvieno gabalo, visi kūrėte individualiai ar gabalai ėjo iš rankų į rankas? Albumas skamba labai vientisai, sunku suprasti, kas ką prodiusavo.

 

Atsakomybę mes dalinomės trise. Kiekvienas dirbo pagal savo grafiką. Svarstoma buvo bet kuri dėmesio verta idėja ir jei kažkuris bytas patikdavo visiems, tai jis patekdavo į „shorlist‘ą“. Džefas buvo atsakingas už viso albumo kokybę. Jis perfekcionistas, ir sugeba iš žmonių ištraukti visus jų sugebėjimus. Man patiko įrašų procesas, nes jis vertė mane tobulėti. To rezultate aš sukūriau pusę albumo. Didžioji dalis visko buvo padaryta  čia, Sidnėjuje. Taip pat aš viską suvedžiau į vientisą medžiagą, kad gautųsi vientisas muzikinis kūrinys.  Bet nebūtų nieko pavykę be Džefo vadovavimo, įgūdžių ir reputacijos.

Albume dalyvavusių MC sąrašas yra labai įvairialypis : jūs surinkote tiek jau susiformavusius artistus, tiek naujokai, ir visi su užduotimi susitvarkė tikrai įspūdingai. Kieno dalyvavimas buvo netikėtumas ir kas iš jaunų talentų padarė didžiausią įspūdį?

Nepasakyčiau, kad kažkieno dalyvavimas mus nustebino. Mes buvome vienodai dėkingi visiems, kurie sutiko sudalyvauti : jie patikėjo projektu ir nepatingėjo jam skirti savo laiko. Be to, visi dalyvavo nemokamai, tas viskas vyko vardan muzikos.
Kas liečia jaunimą, tai išskirčiau Coin Locker Kid – bent jau dėl to, kad jis mus rado, o ne atvirkščiai. Jis padarė dainą su bytų, kurį mes buvome įkėlę į Myspace pačioje projekto pradžioje. Tuo metu jis dar mokėsi mokykloje. Mums ir taip padarė įspūdį jo iniciatyva, bet ir tai, ką jis atsiuntė, skambėjo puikiai.

 

 

Jūsų saite rašoma, kad projektas gimė iš nusivylimo hip-hopu. Kaip Quakers nori pakeisti status quo?

 

Skirtumas tas, kad tiesiog norėjom įrašyti gerą hip-hopo albumą. Muzika dėl muzikos. Mes negalvojome apie singlus, garsiausių MC dalyvavimą ir panašius dalykus. Mes norėjome padaryti albumą be tuščio užpildo. Kas šiandien yra repo albumas : 3 – 4 geros dainos, o visa kita – užpildas, kurio prideda tam, kad visa tai būtų galima pavadinti „albumu“. Mes norėjome padaryti atvirkščiai : 41 gabalas, iš kurio kiekvienas yra vertas būti albume. Tikiuosi, mums pavyko.

 

Kaip dėliojosi tracklist‘as? Turint omeny dainų kiekį ir taip, kaip tvarkingai jos viena kitą keičia, galima pamanyti, kad dainų parinkimas – tai jau pusė albumo.

Dainos, kurios pateks į galutinę albumo versiją buvo parinktos dar iki tol, kol mes baigėme viską suvedinėti. Aš norėjau padaryti įvairialypį albumą. Todėl ir išgavau tokį variantą, nusiunčiau jį Džefui ir Stu, jie jį palaimino. Ir viskas, darbas padarytas.  Tiesa, tam išnaudota nemažai laiko. Aš taip pat kažkiek esu perfekcionistas.
Kaip jūs ketinate „prastūminėti“ albumą? Gal bus koks nors turas?
Mes būtinai šiemet visi susirinksime ir atliksime albumo programą, bet kol kas nėra nieko konkretaus apie tai pasakyti.

Palaikyti albumui jūs išleidote ir mixtape. Papasakok apie jį plačiau.

 

Džiaugiuosi, kad mixtape patiko. Ten yra muzika, kuri padarė mums įtaką praeityje bei kai kas iš naujos medžiagos. Pavyzdžiui, yra pora naujų mano bytų. Taip pat naujo Coin Locker Kid gabalo „I Trie“ „preview“, kurį mes įrašėme kartu. Jis nepakliuvo į albumą, bet turėtų būti išleistas metų bėgyje.

 

Paskutinis klausimas : mėgstamiausias kupletas albume?

 

Sudėtingas klausimas, bet kažką tokio turi Stick‘o iš Dead Prez tekstas. Jis pataikė į patį dešimtuką.  Kupletas
Baigiasi “it’s my natural disposition I was born like that, its engraved in my soul like grooves in the wax, I got
soul power”. Mes šitą gabalą įrašėm, kai Sidnėjuje buvo 40 laipsnių karščio. Ši daina puikiai perduoda tos
dienos nuotaiką.

 

 

Autorius hip-hop.lt

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close