Interviu

Interviu su SETIK (Olandija)

Pirmas interviu gal ir prisvilęs, bet su laiku bus ne tik tai. Kol kas perduodu į jūsų ekranus šį interviu su vienu Olandijos writeriu, kuris gan greitai tobulėja ir turi savotiškai krūtą stailą. Taigi, kaip sakoma – tai tik pradžia. O jums pristatau – SETIK.

Jau 2010-ieji. Kiek laiko pieši ir kokioms komandoms priklausai?

Aš pradejau piešti 2004 metais. Mano komanda pavadinta SDC (Static Dynamic crew), taip pat esu komandoje FF su savo draugu Gaos.

Kaip pradėjai užsiiminėti graffiti ir kas privertė tave pradėti piešti?

Prieš pradėdamas piesti, į graffiti nekreipiau dėmesio. Bet mokykloje turėjau knygą, kurioje buvo straipsnis apie tai, kaip nupiešti graffiti. Perskaitęs tai, aš ir mano draugas pradėjome piešti raides. Mes jau buvome bandę šokti breiką ir mums patiko hiphopo kultūra, todėl tuo metu graffiti visiškai prie to prisijungė.

Kurie writeriai tau paliko didžiausią įtaką?

Mano didžiausi įtakotojai yra writeriai, kurie stengiasi daryti savo darbus tobulus: spalvos, raidžių forma ir efektai – visas darbas kartu.

Mane įtakojo ir vietiniai writeriai, bet taip pat ir žinomi visame pasaulyje, tokie kaip Dare, Kent, Smash137, Does LL, Askew, Atom ir t.t.

Iš kur semiesi įtakos savo piešiniams, kuriuos pieši?

Mano pačio eskizai yra mano pagrindinis įkvėpimas. Aš stengiuosi eskizuoti kiek tik galiu ir visada stengiuosi padaryti eskizą geresnį nei prieš tai. Todėl kartais kurį laiką naudoju tas pačias raidžių formas, kad jas tobulinčiau. Ir kai aš galvoju, kad jos jau “atkaltos”, judu toliau prie naujų raidžių formų.

Ką graffiti tau reiškia šiuo metu?

Man tai yra hobis, bet labai rimtu keliu. Aš praleidžiu daug laiko eskizuodamas ir taipogi stengiuosi piešti ant sienų kada tik įmanoma. Noriu susikoncentruoti ties savo stiliumi. Stengiuosi daryti savo piešinius proporcingus, kad jie atrodytų geriau, būtų geresnės spalvų kombinacijos – į kurį būtų įdomu žiurėti. Aišku, tai užima daug laiko, bet yra smagu matyti savo patobulėjimą, kurį padarai per kelis metus.

Kaip tu supranti visą graffiti judėjimą?

Iš tikro, aš nesuprantu visų požiūrių į graffiti. Didžiąją dalį savo darbų renkuosi daryti legaliai, as nepiešiu nelegaliai dažnai…Suprantu visą ‘bombinga’, bet iš tiesų manęs tai niekada netraukė. Aš labiau mėgstu dirbti prie savo piešinių be jokių pašalinių trukdymu, tokių kaip laikas/adrenalinas/greitis, taigi manau,kad galų gale mano stilius/technika daug greičiau tampa geresni.

Tu esi jaunas graffiti srityje. Ar sieji tai su savo ateitimi?
Taip, studijuoju grafinį dizainą ir kai baigsiu savo studijas noriu tapti grafikos dizaineriu. Graffiti čia gali suvaidinti savo rolę, bet aš noriu laikyti graffiti savo hobiu.

O kaip graffiti Olandijoje? Ar jis ten populiarus?

Oandijoje graffiti populiarus. Kiekvienas miestas turi daugybė piešėjų. Dauguma senosios mokyklos piešėjų yra vis dar aktyvūs, o naujų (tokių kaip aš) atsiradimas vis auga. Ir labai greitai.

Ar yra galimybė tavo mieste įsigyti gerų dažų, markerių?

Aš gyvenu Hoofddorp, kuris randasi netoli Amsterdamo, ten dažniausiai ir nuvažiuoju apsipirkti dažais ir gerais markeriais. Mano mieste graffiti parduotuvės nėra.

Kokie tavo planai ateičiai?Ar planuoji aplankyti Lietuvą?

Ateityje norėčiau daug pakeliauti ir padaryti piešinių kitose šalyse. Ir kai tai taps įmanoma, aš taip pat atyksiu papiešti ir į Lietuvą.

Ar dar yra kas nors ką norėtum pridėti, ko nebuvo paklausta interviu?

Linkėjimai mano komandai SDC, Gaos ir Boks. Dėkui.

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close