InterviuNaujienos

Interviu su "tuo", kuris beatboxino gatvėje, knarkdamas, o dabar ir kosmose – Gon

GonMuzika nebetelpanti pasaulyje ir daug kitų pastarojo metų Lietuvos beatbox naujienų pačios padiktavo žmogų, su kuriuo būtų įdomu pakalbėti. Taigi prieš jūsų akis interviu su GON.

  1. Pradžiai prisiminkime Lietuvos beatbox battle. Ar galėtum jį įvertinti iš žiūrovo perspektyvos?

–          Kadangi sedėjau už teisėjų stalo, žiūrovus galėjau tik stebėti, todėl į jų kailį įsijausti nelabai spėjau. Tiesa, per svečio Fredy Beats pasirodymą stovėjau priešais sceną, atmosfera buvo labai kaitri! Šiemet lyg buvo mažiau nepatenkintų teisėjų sprendimais ir piktai komentuojančių. Šiek tiek buvo mažiau atrankinius video pateikusių dalyvių, galbūt šiek tiek mažiau ir žiūrovų. Šiaip viskas gerai. Lėtai, bet augame.

  1. Ar patiko tai ką matei, jau kaip teisėjas?

–          Teisėjauju nuo 2011 metų. Kas pasikeitė per tuos metus? – Tiesiog stipriausi, etatiniai dalyviai pasikeitė prizinėmis vietomis. Nuotaika tarp teisėjų kaip visuomet šilta ir draugiška. Nuomonės dėl kovų sutapo. Buvo smagu išvysti ir susipažinti su naujais vardais Lietuvos beatbox scenoje, tikiuosi viskas nepasibaigs tik šiuo konkursu. Taip pat pasinaudodamas progą norėčiau pasveikinti 2015 metų čempioną Slygrid!

  1. Grand Beat Box Battle 2016 suteikė tik 1 wildcard looperiams, bet tradiciškai pasistengei išsiskirti ir vėl pademonstravai ne tik sugebėjimus, bet ir idėją turintį vaizdą. Kodėl-žiūri į tai plačiau negu daugelis kitų „pasaulinių kolegų“?

–          Pataisysiu – teigiama, jog bus suteikiamas mažiausiai vienas kvietimas (at least one). Žinoma, tai niekaip nereiškia, kad būtinai daugiau nei vienas. Kodėl aš žiūriu plačiau? – Nes aš esu GON 😀 Mano kasdienybė, mano darbas susijęs su kūryba. Mane supa kuriantysi žmonės, kurie įkvepia žvelgti kitaip. Šiandieninio beatbox video kontekstas filmuojamas daugiausia buitinėje aplinkoje. Užsienyje vykusiuose konkursuose sutikti beatboxeriai teigė, jog mane atpažįsta ir atsimena būtent iš tų netradicinių sprendimų: „tas kur beatboxino su kortelėmis“, „tas kur beatboxino eidamas gatve“ , arba „tas kur knarkė beatboxindamas lovoje“ . Paskutinis video – ne išimtis, stengėmės nenuleisti kartelės. Manau, kad ją dar labiau kilstelėjom. Galima drąsiai sakyti, kad toks wildcard pirmas žemės planetoje, bet ar tai atneš sekmę konkurse, kuriame dalyvauja didžiosios šalys su savo žvaigždėmis ir fanais – pažiūrėsim 🙂

  1. Kaip gimė pats konceptas ir video?

–          Pradėkim nuo to, kad šie metai pilni konkursų: laimėjimas Humanbeatbox.com ir TC-Helicon rengtame tarptautiame beatbox video konkurse gulint lovoje, sekmė dar viename TC-Helicon rengtame konkurse, kuriame buvo vertinamos muzikantų pasirodymų akimirkos. Dalyvavimas Berlyne vykusiame 4-ajame pasaulio beatbox čempionate. Patekimas į pirmąjį pasaulyje a cappella loopstation konkurso „Vocaloops“ ,vykusio Italijoje dalyvių aštuonetą. Beje parsivežiau nominaciją už minimalistinę elektroninę muziką. Įkvėptas šių nuotykių nusprendžiau pabaigti šiuos intensyvius 2015 metus su dalyvavimu Grand Beatbox Battle 2016. Su bičiuliu Gediminu Vaitiekūnu, su kuriuo filmuojame visus mano video, nusprendėme, kad turėčiau sukurti koverį. Netikėtai į galvą šovė gabalas, kurį senai norėjau remixuoti – Moderat-Bad Kingdom. Mano užduotis buvo per savaitę sukurti aranžuotę bei išmokti ją operatyviai įgyvendinti su loopstation. Dainos tematikos įkvėptas kolega a.k.a. GON treneriukas – Gediminas subūrė komandą, prie kurios prisijungė nebe pirmą kartą įkliuvę Dalius Kalinauskas ir Donatas Žvirblis. Neapsakomai esu jiems dėkingas! Taigi trys didieji protai pasirinko arcade žaidimų ir kosmoso idėją, pasirūpino filmavimu, montažu bei animacija. Patys gaminome erdvėlaivį, taip pat įgarsinau ir sukūriau visus intro ir outro skambančius šypseną keliančius gabalus, šūvius, sprogimus ir kt. Pagrindinė video mintis – turėti išliekamąją vertę, pasiekti kuo daugiau klausytojų bei pačius atlikėjus. Beje gavome atsakymą iš Moderat vadybos email, kad viskas “really cool” 😀

  1. Šiemet buvo daug pirmų kartų Lietuvos Beat Box‘e. Paspėliokime ir paprognozuokime- kas laukia toliau?

–          Viskas priklauso nuo pačių beatboxerių. Mažiau kalbų – daugiau darbų! Kolkas esame mažas lašas pasaulinėje beatboxo jūroje, tačiau viskas mūsų rankose.

  1. Kokie tavo artimiausi planai?

–          Visų pirmą pasirodymas „Paviljone“, Vilniuje, lapkričio 14 d. Labai visus kviečiu prisijungti prie gyvai kuriamos, įvairialypės muzikinės GON kelionės! Toliau, žinoma, seka darbai prie antrojo mano albumo! Veiklos netrūksta, nuolat ieškau iššūkių, kas žino, kur skambės mano beatboxas kitą mėnesį. Beje ar girdėjote mano sukurtą remixą Vėjopačio dainai „Anafielas“?

 

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close