InterviuNaujienos

Interviu su Yomango komanda

ymngVisi žinom, kad už kadro dažnai vyksta įdomesni dalykai ir būtent ten gimsta dauguma idėjų. Tačiau verta susimąstyti, kad dažnai net nepastebim, kas visa tai padarė ir liko kitoje objektyvo pusėje. Taigi, laikas taisyti situaciją, ir ta proga pakalbinom Yomango chebrą, kuri daro Underbridge session ir kitaip palaiko repą.


Prisistatykit, kas ir iš kur esat, bei, kodėl jus dažnai tenka matyti HH video prieraše?

Esame gerų draugų kompanija. Šiuo metu bazuojamės Vilniuje. Nesiorientuojame vien i repą, nors kol kas visi mūsų vaizdo įrašai jo. Tiesiog repas mums yra palankiausia terpė įgyti praktiką vaizdo filmavimo sferoje. Mums patinka dirbti su reperiais, nes tai laisvi žmonės, jie yra atsparūs visuomenei peršamoms banalioms normoms, stereotipams ir turi metodų su tuo kovoti. Kaip sakoma, tai muzika, kuri saugo ir mes esame išvien.

DSCF6014Kodėl „Yomango“?

„Yomango“ – yo, man, go! Lietuviškai – žmogau, eik į priekį. Pavadinimas gimė labai atsitiktinai – keliaudami autostopu po Europą save juokais vadinome „mangais“. Po to vienas iš mūsų pridėjo šaukinį „yo!“, gavosi – „Yomango“. Kodėl save praminėme „mangais“, tebūnie kol kas paslaptis.

Kokia jūsų, kaip žmonių dirbančių su video, nuomonė apie per pastaruosius kelerius metus išaugusią Lietuvos repo video kiekybę ir (gal?) kokybę?

Klipų ir kitų vaizdo įrašų per paskutinius metus tik daugėjo. Šis procesas vyksta iki šiol ir yra įtakotas repo selekcijos plėtimosi. Priviso nemažai reperių. Vieni su savo tekstais pjauna grybą, kiti laiko šturvalą ir tuos grybus pastato į jų tikrąją vietą. Lygiai tas pats su vaizdo klipais. Filmuoti gali bet kas, nes vaizdo kameros yra nebrangios, tačiau ne visiems pavyksta sukurti kažką vertingo.

Kaip kilo mintis padaryti Underbrige session?

Idėja gimė atsitiktinai, filmuojant vieno reperio klipą. Atsidūrėme po Žaliuoju tiltu ir prieš atsisveikinant, keli reperiai ėmė ekspromtu repuoti. Kameros buvo įjungtos, o gyvas repas su boombox‘o pagalba skambėjo labai gražiai, tad beliko tai įamžinti. Sumontavus pirmą dalį, apsidžiaugėme rezultatu ir netrukus išvystėme idėją – tebūnie repo sesijos iš po tiltų. Būtent ten, kur repas ir gimė – niūrioje urbanistinėje aplinkoje.

Gyvas atlikimas ir „one-shot“ neįprastoje erdvėje – atrodo gan komplikuotai, bet bet bet… žiūrint į video viskas ramu ir sklandžiai. Kaip tai pavyksta?

Galutinis rezultatas pavyksta ne iš pirmo karto. Filmuojant stengiamės apgalvoti galimus trikdžius, niuansus – kaip, kur ir kada turi judėti kamera, iš kur pučia vėjas, kur krenta Saulės spinduliai ir pan. Stengiamės tobulėti ir sukurti kažką įdomaus.

Kiek svorio prideda vaizdas pasirinktam gabalui?

Įsivaizduokite, kiek svorio prideda knyga, pagal kurią pastatytas filmas. Tai yra lygiai tas pats. Vaizdas yra gabalo interpretacija. Svarbios smulkmenos, atmosfera, paros metas, simboliai ir t.t.

Galbūt yra svajonė ką norėtumėt nufilmuot ir atvirkščiai – ko už jokius pinigus nepriimtumėte į savo objektyvą?DSCF5988

Filmavimo komandos narių skonis į repą yra labai panašus, todėl nekyla nesutarimų, ką filmuoti, o ko ne. Mes turime pakankamai ilgalaikį repo klausymo stažą, kad atskirtumėme, kas yra kas ir tai pateiktumėme visuomenei. „Underbridge session“ – tik gero repo kolekcija. Jeigu atliekate teisingą repą, su jumis susisieksime patys.

Atsisakėme iššokančių reklaminių skydelių ant „Youtube“ vaizdo įrašų, už kuriuos į kišenę mums galėtų kapsėti doleriai. Tiek mes, tiek atlikėjai „Underbridge session“ projekte dalyvauja neatlygintinai ir tik iš idėjos, todėl apie pinigus už filmavimą negali būti jokios kalbos.

Ko palinkėtumėt skaitantiems?

Saugokite žmogiškumą ir būkite budrūs.

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close