AlbumaiĮdomu!NaujienosStraipsniai

Ir grupė liko grupe. [DESPOTIN FAM – VIENAS / 2016] Mirono apžvalga

despotin2015 metais sugrįžę iš savo kelis metus trukusios kosminės odisėjos, viena iš mūsų hiphopo legendų –  Despotin Fam paskelbė apie savo naują albumą. Nesumeluosiu, jeigu pasakysiu, kad ant jų kūrybos išaugo ne viena mūsų hiphopo tautos karta.

Vienaip ar kitaip visą tą laiką man tekdavo stebėti tai, kas vyko Despotų stovykloj, trasformacijas, keliones , Facebooko statuso pakeitimus, karts nuo karto persimesti vienu kitu žodžiu. Taigi mane. kaip supratot labai nudžiugino kai buvo pradėta kalbėti apie naują albumą albumą. Pasidarė labai įdomu, kaip nepaisant laiko juostų ir skonių skirtumų, grupei vėl pavyks (arba ne) įrašyti albumą kartu. Kaip rodo mūsų ir ne vien hiphopo patirtis, netgi būdami visą laiką kartu, grupės ne visada sugeba išlikti kartu. Na arba kitas pavojus, kad pradeda skambėti, kaip rinkiniai, ne daug ką bendro turinčių atlikėjų…

[ytp_video source=”CpAhDBHUYpA”]

Matyt, kad visa leidyba vėl nesusitemptų, ir pažadinti apetitą, Despotin nutarė padalinti albumą į keturias dalis. Įsigyk visas, gauk diską dovanų… dviračio neišrado, bet manau tai buvo puikus sprendimas. Kiekviena dalis turėjo savo idėją jungiančią tuos keletą kūrinių į vieną. Taip pačiam 2015‘tų metų rugsėjo mėnesį  buvo paleistas į interneto platybes pirmas iš keturių dalių – „VIENAS“ . Prasidėjo kalbos, klausimai, komentarai – bet daugumoje, atrodo, kad visiems patiko tai, ką paduoda Despotai.

Despotin mano manymu labai meistriškai sugebėjo suvaldyti savo minusus… atstumas, ir skirtumai tarp visų grupės narių suveikė, kaip pliusas. Keturios asmenybės, kiekviena iš kurių turi savo gyvenimą, savo pasaulio ir hiphopo supratimą, gyvena skirtinguose pasaulio kampuose, maitinami skirtingų hiphopo mokyklų. Jau nuo pirmos dalies pasijautė tas gerumo prieskonis.

Shmekla pasiblaškęs ir išgyvenęs repavimo stylo pasikeitimus, vėl skamba, kaip tas Shemekla prieš 15‘ka metų, tik kad technika patobulėjo, atsirado daugiau temų, daugiau patirties.

Vaiperis – išplėtė savo muzikos supratimą, toli nuo hiphopo ribų, ir tai jaučiasi albume, tame kaip jis skamba, kaip jis pataiko į mūsų laikų „trendą“. Anksčiau karts nuo karto aš galėjau mesti vieną kitą kritikos žodį į jo repavimo stilių, dabar kitaip… panašu,  kad Vaipa rado balansą, kartu išlaikydamas ir savo veidą.

Liezhuvis – vėlgi , neprarado savo aštrumo, ką mano – tą sako, kur nesigauna padaryti iš to pliusą…Dar pirmose MC battluose, kur jis dalyvavo, jis turėjo retą gebėjimą sulipdyti nesulipdomus dalykus į vieną. Jis niekad nebuvo klasikinės repavimo manieros gerbėjas, bet būtent dėl to jį lengva atpažinti (kas galėtų paneigti, kad tai lengviausiai atpažįstamas MC Lietuvoje, na arba vienas iš tų kelių tai tikrai). O svarbiausia jo įdomu klausyti, įtaigus ir aiškus flow, gal net gaila, kad dabar negirdėti naujų MC iš Marijampolės – gal tada ir tokio stiliaus būtų daugiau?

Laikrodis – vėlgi kita istorija. Visą tą laiką leisdamas savo mixteipus, albumus ir ep… Šokinėdamas iš Vokietijos į Australiją ir atgal – jis sukūrė savo stilių, savo skambesį, savo istorijų pateikimo manierą. Hiphop.lt ne kartą aprašinėjo jo darbus, aš taip pat turėjau galimybę ne kartą išsakyti jam savo recenzijose ir šiaip asmeniškai tai, ką manau.

Taigi pagrindinės keturios asmenybės, plius visa eilė nemažiau svarbių, bet dažniausiai gerokai mažiau žinomų kūrėjų… Tai, kas stovi už šio albumo. Būtent jie daro tą albumą tokiu, kaip jis yra…

[ytp_video source=”6Puab6lZ8NU”]

Spalio mėnesį pasirodė antra iš keturių albumo dalių, dar po poros mėnesių trečia… kiek suprantu, kai atsirado kalbos apie paskutinę ketvirtą dalį, grupės branduolys nutarė, kad šį bei tą reikėtų pakeisti, ištobulinti. Tai suprantama, visi tikisi tiek daug, nesinorėtų padaryti vidutiniškai ar palikti klaidų, ypač, kai kas ten žino kada bus kitas albumas. Taigi galutinė albumo versija pasirodė tik Gegužės mėnesį.

Išdėstymas pasikeitė, idėjos susimaišė, bet dabar atsirado gera proga įvertinti visumą.

Visų pirma, kas ką besakytų grupė išliko grupe, nežiūrint į viską – albumas skamba ne kaip rinkinys. Visi keturi sugeba dirbti kartu, nors aišku jaučiasi skirtingas požiūris į kūrybą ir gyvenimą… bet taip netgi įdomiau. Griežtas, bet geranoriškas Shmekla, už minutės perduoda estafetę dūmų rūke galvas kapojančiam Liežuviui ir taip stilių, minčių , skirtingos pasaulėžiūros žongliravimas jaučiasi visame albume.

Tai liečia ne tik MC, tas pats su muzikine puse …“NEWVaiperio skambesys, pereina į ramų Mellow Jack darbą, už jo nostalgiškai skambantis Igadget. Dar vėliau vėl gi Vaiper, bet šį kartą jeigu ne vokalas, tai būtų už hiphopo ribų… bet kaip ten bebūtų, galutiniam rezultate viskas susilieja į vieną.

[ytp_video source=”82vqGNufypA”]

Mano aplodismentai tam, kas suvaldė ir subalansavo visumą. Įdomu, kaip jiems tai gaunasi gyvų pasirodymų metu. Tik vieną kartą pastaruoju metu teko klausytis Despotin gyvo pasirodymo per Gatvės Lygą.  Ten buvo jausmas, kad kiekvienas truputi sau , kad reikėtų dar padirbėti kartu… na bet manau, kad pastaruoju metu daug kas iš skaitančių turėjo galimybę pamatyti Despotus gyvai (Loftas fest, „Nemiriau“…), tai gali komentaruose paliudyti, kaip gi visą tai įvyko iš tiesų…

Taigi gal reikia susumuoti. Visų pirma Despotai tikrai pateisino lūkesčius… mano manymu tai ko gero geriausias jų darbas. Grupė subrendo, pasikeitė temos, dar labiau išryškėjo asmenybės ir jų stiliai… jie vis dar grupė. Jie žino, ką daro, žino, ka nori daryti ir kaip tai turėtų skambėti. Nesumeluosiu jeigu pasakysiu, kad kol kas tai man asmeniškai geriausias 16‘tųjų metų LT hiphopo albumas.  Norint jame aišku galima rasti, prie ko prisikabinti, bet aš suprantu kodėl… ir būtent tokie netobulumai daro jį išskirtiniu.

Bėje primenu, kad mano darbas nėra kapoti galvas ar sudirbti viską, išimant po vieną elementą iš konteksto ar visumos.  Suprantu, kad tai daug kam patiktų, būtų daugiau “like”(kaip skaitant “Užkalnį”), tačiau tačiau…

Albumą galite perklausyti:
https://open.spotify.com/album/1AbTHnFznnhP9wRnW0V42Y
http://www.deezer.com/album/14372402

O visas Despotin naujienas sekite:
https://www.facebook.com/despotin.fam

 

Žymos

Susiję

3 komentavo

 1. Albumas isties labai geras, daug kam yra ko pasimokyti, man rodos jis virsijo net LT repo lygi, tik labai gaila, kad nepasant, kiek teko girdeti, albumo poardavimai mazoki. Tad chebra, susiimam, nusiperkam, kad tokios grupes gyvuotu dar ilgai. Aciu chebra uz darba.
  0  0
 2. Tai kad fiziniu pavidalu visus išpardavė. Man atrodo tiesiog Lietuvoj mažai kas nori mokėti pinigus, bet už tai negauti nieko ką galima būtų palaikyti rankose.
  0  0
 3. Fizinių nebeliko labai greitai šiaip. O dėl elektronininių tai jo, nors šiais laikais visi ir klauso muzikos dažniausiai per kompus, bet tokio formato pirkimo kultūra dar nelabai paplitusi.

  Visiem ačiū už palaikyma 😉
  0  0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close