NaujienosRenginiaiStraipsniai

Ir vėl HIP HOP KEMP ir vėl gailėkitės, kas nevarot (#15)

photo1Tiems, kas nors kiek domisi hip hopo kultūra ir muzika pavadinimas “Hip Hop Kemp” tikrai girdėtas. Kas dar tik pradėjo – siūlome susipažinti. Tai – didžiausias hip hopo kultūros festivalis Europoje, vykstantis Čekijoje, Hradec Kralove mieste. Daugelis galėtų ginčytis dėl šio titulo, bet būtent pastarasis, įpareigotas savo pavadinimo ir ilgainiui susidariusios pasaulinės bendruomenės, nurungia bet kurią Europoje vykstančią urbanistinio judėjimo vasaros šventę, kviesdamas trims dienoms pasinerti į muzikos, šokio, graffiti meno, beatbox vokalinės perkusijos, ekstremalaus sporto ir  DMC kategorijos didžėjavimo mišrainę, kurioje kasmet apsilanko apie trisdešimt tūkstančių pasauliečių.

Festivalio istorija labai panaši į bet kurio kito: viskas prasidėjo nuo kelių žmonių iniciatyvos subūrti bendraminčių vietos bendruomenę, ir metai iš metų tai įgavo milžiniško dydžio reikšmę, pasaulinės muzikos kultūros dalį. Per penkiolika gyvavimo metų festivalis pasikvietė koncertuoti didžiają dalį šio žanro klasikų, tokių kaip: Method Man (Wu Tang Clan), Redman, Onyx, Mobb Deep, Ghostface Killah (Wu Tang Clan), The Roots, Loop Troop Rockers, M.O.P., Dilated Peoples, Kendrick Lamar, Krs-One ir begalę kitų.

photo4Ne paslaptis ir lietuvių judėjimas festivalyje. Pirma lietuvių komandą į festivalį išvyko prieš dešimtmetį, ir nebuvo nei metų be tėvynainių Čekijoje, o 2008 metais važiuojančių skaičius buvo užaugęs iki beveik šimto. Šiemet taip pat apie dvidešimt lietuvaičių jau antradienio vakare sujudės festivalio kryptimi.

Šių metų jubiliejinis atlikėjų sąrašas: Method Man & Redman, Onyx, Looptroop Rockers, Mashine Gun Kelly, Anderson.Paak & Free Nationals, Specialus Sean Price tribiutas: Boot Camp Clik su Swif N Wessun, Rock of Heltah Skeltah, Top Dog of OGC, Pete Rock & C.L. Smooth, Artifacts, A-F-R-O, Masta Ace, Mick Jenkins, A State Of Mind (ASM) ir dar pusšimtis kitų. Visą sąrašą atlikėjų galite surasti mūsų pačių iniciatyva lietuvių kalba veikiančiame puslapyje www.hiphopkemp.lt

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close