Interviu

IRON VYTAS PRO

Interviu apie repą, muziką sporto klubuose ir prie laužo  su pakankamai nauju, tačiau jau daugeliui žinomu atlikėju iš Vilniaus – Iron Vytu Pro.

 

Kas sudaro ir prisideda prie Iron Vytas Pro?

 

Visų pirmą sveiki visi skaitytojai ir mano klausytojai 🙂  dėl pačio pavadinimo ironvytas Pro esu kalbėjęs plačiau ir radijo laidoje, ir ankstesniuose interviu, tačiau hiphopspot.lt skaitytojams priminsiu kas, kaip ir dėl ko. Įrašęs keletą dainų net nemąsčiau rodyti jas plačiajai visuomenei ir dėl pavadinimo nesukau sau galvos, tačiau kai įrašų padaugėjo ir draugai pradėjo skatinti įmesti jas į internėtą teko prisiminti savo senąjį pauglystės nicką ironvytas, kuris labiau siejosi su pirmuoju mano pomėgiu – sportu. Tačiau pasivadinti tiesiog ironvytu man pasirodė per daug egojistiška mane supančių žmonių atžvilgiu ir pridėjau trumpinį Pro kaip pagarbos ženklą mano draugams bei kolegoms. Į tą žodelį Pro įeina daug žmonių, visi tie kurie man kaip nors padeda kūryboje, tai beatmeikeriai, žmonės studjoj kurie daro įrašą, draugai kurie skatina mane judėti į priekį ir daugelis kitų kažkaip prisidedantys prie mano kūrybos, net gi mano klausytojai užima kažkokią dalį žodelio Pro, nes nebūtų jų, nebūtų ir mano muzikos.

Rimčiau repe startavai prieš gerus metus, bet jau esi pakankamai žinomas. Pasitvirtino taisyklė, kad kas daro ir stengiasi – pasiekia rezultatų?

 

Jei klipo „Tai mūsų klubas“ galima pavadinti rimtesniu startu repe, tada taip – prieš metus, nors pirmieji įrašai internete pasirodė kur kas anksčiau. Kas dėl taisyklės kad kas daro ir stengiasi – pasiekia rezultatų, tai yra 100% tiesa, jei darai kažką ir tuo tiki – būtinai bus rezultatai, svarbu būti sąžiningu prieš kitus ir aišku save, ir tada žmonės tai įvertins. O geriausias to įrodymas, kaip tu sakai, yra žinomumas. Gal ne tiek žinomumas, o žmonių demesys. Geriausias emocijas teikia prieinančių gatvėje ar salėje nepažystamų žmonių palaikymas ir geri žodžiai.
Apšildysi  Gufą – mėgsti rusų repą? Turbūt tai bus rimčiausias koncertas kuriame kolkas teko sudalyvaut?

 

Taip, sulaukiau skambučio iš Deivio iš diskoholikų su pasiūlymų apšildyti Gufą. Šiaip rusų repas man labai patinką, jei sąžiningai,tai daugiausiai jo ir klausau, nes angliško repo kažkaip neatsirenkų daug, taigi rusiškas repas visada skamba mano mašinoje – Gufas ne išimtis. Prieš gerą mėnesį su Video heads ir Mad Money buvau pakviestas Gufą apšildyti Rygoj, bet dėl kažkokių priežasčių mes ten ir nenuvažiavom, kažkas su organizatoriais nesigavo, tai gi apsidžiaugiau gavęs šią galimybė Lietuvoje. Kas dėl didžiausio renginio, tai gal didžiausias renginys buvo Dinamitas, bet stovėti vienoj scenoj su tokio lygio reperio kaip Gufas tikrai dar neteko.
Nevengi eksperimentų, darai gabalus ant skirtingo tipo instrūmų – galbūt dar ieškai savojo skambesio? Aplamai, kaip renkiesi instrumentalus?

 

Mano manymų bijoti eksperimentuoti ir įsisprausti į kažkokius rėmus yra kvaila, ir su tokiu požiūriu, manau, toli netrauksi. Aš esu normalus žmogus – būnu piktas, būnu ironiškas, bunu linksmas, būnu kvailas, būnu susimąstes, būnu liūdnas, tai natūralu, kad mano kūriniuose skiriasi ir melodijos, ir tekstai,pats braižas. Taigi, manau, kad savęs ieškojimu to nepavadinčiau, šiaip aš dalį savęs radau muzikoj, tai ir ir mėtau savo emocijas per skirtingus instrumentalus. Šiaip tiesiog darau kas man patinka ir per darg neanalizuoju, tiesiog mėgaujuosi procesu. O renkuosi paprastai, arba pats sukūriu arba atsirenku man pačiam patikusius kitų instrumus ir parašau tekstą ant jų.

Patiko  gabalo pavadinimu Shniaga akustinė versija – yra dar keli pavyzdžiai puikiai suskambėję būtent akustiškai, manai tai tinka repui? Gal su laiku prie laužo brazginant gitarą bus galima išgirst ne tik „ilgą kelią“?

 

:)) O kodėl gi ne? Kas pasakė, kad repas negali skambėti su gitara? Va rusijoj yra Noize Mc, puikiai skamba gabalai, o juk ir jį daugelis žino kaip reperį. Aš turiu minčių išvis įrašyti keletą gabalų akustinėmis versijomis ir pasidalinti su visais ironvytas Pro facebooke bei youtube, manau, kad chebryte vasarą laisvai galėtu kur gamtoj prie laužo užtraukti „jump jump jump..pasol nach…“ 🙂
Muzika padeda sportuot? Ar Iron Vyto Pro muzika skambės sporto klubuose?

 

Šiaip netgi amerikos universitetų mokslininkai yra atlike tyrimą ir nustatę, kad mėgstama energinga muzika pekelią darbingumą, o aš iš savo patirties galiu tik patikint, kad grojant gerai muzikai jėgų atsiranda tikrai daugiau. Jau iš ne vieno žmogaus girdėjau, kad mano kūrinys „Tai mūsų klubas“ groja ne vienoje sporto salėje visoje Lietuvoje. Man rašo sportininkai ir dėkoja už motyvacijos suteikiančia dainą ir sako, kad kiekvienoj treniruotėje suką šį „gabalą“ ir juos jis užveda. Man kaip sportininkui ir muzikantui labai džiugu susilaukti tokių atsiliepimų iš skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių, tai tik patvirtina, kad tokios stilistiko dainos jaunimui jau senai reikėjo.
Klausai Lietuviško repo? Kiek manai naudos duoda dabartinė situacija kai tarp „senių“ atsiranda daug naujų veidų?

 

Kaip tik dabar mašinoj suku dovanų gautą Ygos ir Broo albumą, tikrai geras darbas. Paklausau ir kitų Lietuvos reperių, tačiau kažkaip iš naujų reperių nelabai atrandu tokio atlikėjo, kad iš jo darbų man patiktų bent jau trečdalis, aš mieliau pasiklausau vadinamų senių, kurie jau „atidirbę šį reikalą“ ir tekstuose turi ką pasakyti, jų ir muzika skamba kokybiškiau. Manau, kad tie nauji veidai dar iššaus ne vieną superhitą ir pakeis senuosius vilkus, tačiau kol kas visiems dar reik gerai padirbėti, tame tarpe ir man 🙂
Kokie kūrybiniai planai artimiausiai ateičiai ir toliau?

 

Artimiausi planai, tai paruošt kažką naujo Gufo koncertui, tada nusimato keletas koncertu per Lietuvą su Video heads, kur mus su Mad Money pasikvietė kaip special guest. Toliau seka nauji įrašai, keletą klipų, paralelei visiems darbams ir koncertas su savo įrašų studijos City Sound chebra. Beabėjo mąstau apie albumą, tačiau dar chebrai reikia įrodyti, kad galiu daugiau surepuot nei „nusip**t ką šneka tie perdžiūve pida***tai“ ar „jump jump..pasol nac**i“ 🙂 O laikas parodys, stengsiuos, darysiu ir kaip prieš tai šnekėjom – kad kas daro ir stengiasi – pasiekia rezultatų, tai laukiam rezultatų 🙂

Albumas, kurį rekomenduotum išgirst skaitantiems?

 

Klausykit gero Lietuviško repo, kaip tik išėjo du puikūs albumai, tai yra Yga&Broo „Žanro fanatikai“ bei Pusho „Knyga be pavadinimo“, tai juos tikrai rekomenduoju įsigyti ir gerai prasukti ant reapyto.
Noriu padėkoti, kas perskaitė iki galo šį interviu 🙂 O šiaip visiems noriu palinkėti rasti savo kelią ir eiti juo nesvarbu, kad kitiems jis gali atrodyt kvailas ir neteisingas, turėkit svajonių ir nesvarbu, kad kitiems jos bus nesąmoningos ir nepasiekiamos, gyvenkit taip, kad kiekvieną dieną jūs mėgautumėtes ką darot ir svarbiausiai atkakliai ir ryžtingai siekite savo tikslo, ankščiau ar vėliau jūs jį pasieksite, svarbu niekada neabėjoti savo jėgomis ir eiti į priekį! Klausykite savo mėgiamos muzikos ir žinoma neužmirškite pasidomėti kaip sekasi “ironvytas Pro”, visa info rasite facebooke http://www.facebook.com/ironvytasPro Iki susiklausymo!

 

Daugiau sužinoti apie atlikėją galite nuotaikingos radijo laidos apię HipHopą- Pora Žodžių, archyve

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close