Įdomu!NaujienosStraipsniai

Išrinkite, kuris Street Art darbas papuoš Vilnių!

jurgis-tarabilda-gabija-zilionyte_burbulai
jurgis-tarabilda-gabija-zilionyte_burbulai

Jau ne už kalnų – rugsėjo 5–13 d. sostinėje vėl karaliaus tarptautinis festivalis „Vilnius Street Art“! Ir kaip sakė Beep „ kas nusiteikę prieš – pamąstykit, kas būtų jei šis pasaulis nemokėtų piešt“.

Kas naujo? Šiemet festivalio programa papildė naujas projektas. Visą birželio mėnesį organizatoriai kvietė menininkus siūlyti savo eskizus Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centro (Saulėtekio al. 2) pastato išpiešimui. Eskizus siuntė dalyviai net iš 5 šalių!

Konkursas? Taip! Jau išrinktos 3 įdomios ir nugalėtojo vardo vertos idėjos. „Vilnius Street Art“ aktyviai kviečia iki liepos 22 d. dalyvauti eskizo-nugalėtojo rinkimuose.

Trumpai susipažinkime su darbais

Viešam balsavimui pateikiami eskizai dar nėra galutiniai. Festivalio organizatoriai su publikos išrinktu nugalėtoju ir VU Sveikatos ir sporto centro atstovais derins galutinį eskizą siekdami geriausios stilistinės ir tematinės dermės su pastatu.

Gabrielio Marqueso šešėliai

Londone ir Malaizijoje kuriantis menininkas pasiūlė konceptualiai apjungti komplikuotas pastato sienų plokštumas. Vos įsukus į Saulėtekio alėją ant šiaurinės, nuolat patamsyje skendinčios sienos, būtų matomos dvi sunertos plaštakos, tariamai kuriančios dramblio šešėlį. Saulėtekio alėja pavažiavus kiek toliau – ant pastato išnirtų didelis realistiškas dramblys. Šis piešinys paryškintų studentų miestelio „betono džiunglių“ įspūdį ir išradingai žaistų šešėlio koncepcija.

Sportas ir sveikata: vandeniui atsparus Paulės Bocullaitės paplūdimys

Jauna grafikė ir teatro bei kino dailininkė siūlo Sveikatos ir sporto centro pastato sienose išryškinti aktyvaus laisvalaikio įvaizdį išpiešiant sienas paplūdimio tematikos grafiniu piešiniu. Tokiu būdu žaismingai atkreipiamas dėmesys į galimybę sportuoti ne vien sporto salėse, bet – šiltuoju sezonu – didelę pievą aplink pastatą paversti turiningo laisvalaikio erdve. Svarbus ir menininkės pasiūlytas techninis sprendimas: pastato sieną padengti drėgmei atspariais dažais, kurie lyjant išlaikytų sausos sienos vaizdą, išryškintų piešinį ir sukurtų paradoksalaus pozityvumo įspūdį.

Jurgio Tarabildo ir Gabijos Žilionytės 3D burbulų magija

Debiutuojantis menininkų duetas pastato funkciją siūlo suinterpretuoti savaip – „studentų miestelyje“ esantis Sveikatos ir sporto centras jų nuomone yra tarsi harmonijos oazė protui ir kūnui. Čia studentai ateina stiprinti savo kūno, leisdami protui „atsikvėpti“. Visose pastato sienų plokštumose išsklidę 3D formatu išpiešti burbulai jaunųjų menininkų teigimu kurtų lengvumo ir atsipalaidavimo atmosferą.

Kaip balsuoti? Keliauk į sveitainę –> ČIA
Daugiau informacijos apie balsavimą festivalio internetiniame puslapyje www.streetart.lt ir jų „Facebook“ paskyroje. Balsavimas vyks iki liepos 22 d.

Žymos

Susiję

2 komentavo

  1. Nupieš gražiai, o proto invalidai vis tiek apkeverzos kokiu jų intelektualinį lygį atitinkančiu užrašu arba tagais… nes durnius yra durnius, bet jausis, kad čia apkeverzojęs kažką labai prasmingo padarė.
    0    1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close