Albumai

Jau galima prabilti apie mainstryminio hip-hopo atsiradimą. ORDA – „1998-2004“ [….;2004] apžvalga

Orda 1Visą albumą galite rasti ir legaliai prisiminti https://www.pakartot.lt/#!/album/1998-2004

Manyčiau Lietuvoje jau galima prabilti apie mainstryminio hip-hopo atsiradimą. Albumas, apie kurį dabar rašysiu – vienas iš pirmųjų, mano manymu, tokio pobūdžio darbų, po kurio turėtų atsirasti visa krūva. Kaip sako pats pavadinimas, tai savotiškas kelerių metų susumavimas, surinkti darbai, idėjos, pasekmės to, ką ORDA nuveikė nuo 1998-tųjų. Bėje ORDOS atveju manęs neapkaltins, kad išgėriau su jais daug alaus ir prirašiau daug gerų dalykų, nes grupės nariu aš praktiškai nepažįstu, kai kurių netgi visiškai.

Na va, pradėsiu nuo to, kas man nepatinka. O nepatinka man dauguma grupės tekstų. Mano manymu jie visą albumą pila tą patį vandenį, tik tik kažkuris gabalas pradeda patikti ir štai tau – nesąmonė. Čia ko gero tiesiog skirtingas požiūris į hip-hopą, skirtingos muzikos įtaka. Albume yra keli gabalai, kurie įstringa ir tekstine prasme, tai “Užmerktos akys”, “Duodu ugnies”, “Kritikams”, “Hip-hopo ritmu”, visa kita – tas pats per tą patį tik kitaip. Albumas tekstiškai gavosi toks galingas pristatymas, kai norėtųsi tikrų istorijų, tikros gatvės, o ne garso su fanfarom.

Bet kaip bebūtų keista, bendras vaizdas “eina” labai gerai, jei neskaičiuoti “Regio Fonas”. Šitas gabalas galbūt reikalauja dozės stimuliuojančių, nežinau, bet aš jį visą laiką prasuku. Ir teksto atžvilgiu erzina “Joms ”, galbūt dėl to, kad mano širdyje meilės ugnis nedega ir taip totaliai kažkam atsiduoti, mano manymu – snarglių valgymas. Bet užteks apie tekstus, juk jie tik viena mozaikos dalis. Be jų dar yra ganėtinai gera vokalinė pusė. Kas liečia Deiwuzo ir Varanios, šitie du garantuotai turi savo veidą, nors tai ir nėra kažkokia itin savita technika, jie repuoja labai užtikrintai ir ganėtinai techniškai, jų balsus galėčiau atskirti iš begalybės lietuviško raimo valdovu. Man atrodo niekas neprieštaraus, kad šitie du drąsiai gali užimti savo vietas lietuviško hip-hopo Olimpe.

Kas dėl Wigo, kaip MC jis dar kažko ieško, nors lyg viskas ir tvarkoj, bet tas savęs ieškojimas, savo technikos derinimas labai jaučiasi ir labai nesinorėtų, kad jis taptų dar “vienu iš daugumos”, ypač kai potancialas ir protas yra. Aplamai visi MC ir jų svečiai labai gerai skamba kartu. Reikėtu gal pasakyt, kad albume dar galima išgirst Ašera (šiaip labai geras gabalas, gan melodingas, bet jame kažkas yra…), Kastetas ( Kasčiui sekasi ant tokio pobūdžio gabalų, nors pagal tekstus jaučiasi, kad Kastetui norisi rimtesnio ….), dar iš svečiį toks mc Maqmba, vardas girdėtas, bet ir tiek, galiu tik pasakyt – techniškas mc kiek leidžia spręst vienas gabalas, bet kad labai įstrigtų – pasakyt sunku.

orda 2Ir ko gero paskutinis svečias, bet net dviejuose gabaluose – tai Vaiperis. Įdomu, Vaiperis savo muzika duoda, kaip prieda prie repavimo ar atvirkščiai? O šiaip vienas iš geresnių lietuvišku MC, nereikalaujantis ypatingo pristatymo ir komentarų. Paskutiniu laiku pas Vaiperį savotiškas stabilumo periodas, reikėtų laukti arba kažko visiškai naujo arba kritimo. Toks stabilumas ilgai nesitęsia. Kas dėl muzikinės pusės, padirbėta labai gerai. Galų gale ir Donciavas ir Vaiperis žino ką daro, ne naujokai. Ne vienas hitas už pečių. O plius prie visko Dj darbas ir turim – gerą produktą.

Kas dėl Mamanios – viskas aišku, kas dėl Nexo, jam reikėtų daugiau kištis į grupės muziką. Dj, mano manymu, neturi būti “dar vienas instrumentas”, jis turėtų būti “dar vienas balsas”. Kadangi ORDAI pasisekė ir jie turi tokį žmogų, tai nuodemė nepasinaudoti tuo faktu. Šiaip bendrai albumas geras. Tie mano žodžiai apie tekstus gal ir nuskambėjo gan griežtai, bet koks skirtumas, albumą įdomu klausytis, jis ganėtinai vientisas, jis iš tikrųjų albumas, o ne gabalų rinkinys. Aš suprantu, kad daug kas iki šiol šalia jų vardo stato Wiliuxą, bet tai buvo laikas, kai grupė gavo puikią galimybę tobulinti savo įgūdžius, tobulėti prieš minią žmonių, o taip retai kam pasiseka. Gaila, kad stereotipai vis dėlto daro savo darbą, kaip nesistenk.

Reikėtų dar pagirti grupę už drąsą įdėti į albumą gabalą su tokiu girdėtu semplu ir tai žinant mūsų “ryklių” alkį. Na ką, reikėtų palinkėti grupei sėkmės, gerų pardavimų, nes būtent nuo pavienių grupių priklausys viso lietuviško hip-hopo ateitis. Pirkit prekę Lietuvišką ir nebus reikalo skųstis, kad viskas ne taip kaip kitur…

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close