Albumai

JJDOOM – "Key to the kuffs" [LEX; 2012]

Kiek atsimenu, paskutinį kartą kai man teko išreikšti savo nuomonę apie albumą surištą su MF DOOM vardu, viskas ten buvo ne taip pozityvu. Prikroviau ant senuko kaip reikiant. Vėliau kai Mamania po Splash festivalio gyrė Doomą ir jo show, net pasigailėjau. Bet kaip ten bebūtų, visa tai buvo ankščiau. Dabar aš sėdžiu apsuptas naujausio Doom darbo “JJDOOM” garsų.

 

Galite sutikti, galit ne, bet pastaraisiais metais Doom‘ui labiau pavykdavo dalyvauti įvairaus plauko bedruose projektuose, nei kurti solo darbus. O dar krūva bootlegų su Doom‘o vokalais arba instrumais. Man netgi pasirodė kad mano didvyris pradėjo malti šūdą – visur tas pats per tą patį, nekeista kai tiek daug koncertų ir mažesnių-didesniu koncertinių turų.

 

Šį kartą Doom sujungė savo jėgas su ponaičiu Jneiro Jarel. Nors vardas man ir ne labai girdėtas tiesa sakant, bet pasidomėjus atradau, kad tai multi talentiga asmenybė, pats ir MC, pats sau ir DJ, muzikos kurėjas ir dar groja krūvą instrumentų. Jau pakankamai ilgai verdantis Niujorko underground scenoje padaręs sau vardą bendradarbiaudamas su Dr. Who Dat? ( šiuo atvėju tai greičiau jo antras vardas), Willie Isz, Count Bass D, Damon Albarn. Dar galima paminėti jo pasirodymus vienoje scenoje su tokiomis hip-hop’o ir ne tik legendom kaip Jay-Z, Radiohead, bei Bjork. Įdomi, splavota ir visapusiška asmenybė.

 

O rezultatas iš šių dviejų undegraund’o banginių gavosi išties išskirtinis.

 

Visu pirma norėčiau atsistojęs paploti muzikinei albumo pusei! Kiek matau, abu ponai padirbėjo kaip reikiant, vietomis netgi sudėtinga suprasti, kas ką ir kur padarė. Tačiau viskas svyruoja nuo įprasto mums Doom skambėsio iki teisingai sudėliotos kakofonijos. Muzika tesiogiai nurauna stogą, vietomis tiesiog nustoji klausyti apie ką repuoja ir pasidaro gaila kad į albumą nesudėjo instrumentinių kūrinių versijų. Plius be minėtų kūrinių į albumą prikviesta keletas instrumentalistų. Kiek suprantu Doom ir JJ jau pradėjo pristatinėti šį albumą ir koncertuoti su gyvai grojančia muzikantų grupe. Čia aš galiu tik spėlioti kad tai turėtu būti kažkas TOKIO!

 

Kaip supratot, už muzikinę pusę duodu 10 balų. Kai kuriems kūriniams duočiau netgi daugiau. Manau mano kaimynas su manimi nesutiktu, nes jam vietoj dienos miego tenka klausyti visa šitą super protingą muzikinę košę sklindančią pro mano langą. Pakentės!

 

Kalbant apie vokalinę pusę – Doom savo stiliuje. Atlaikė visą albumą, su vienu-kitu svečių įsiterpimu. Kažkokių super naujovių jo technikoje aš neišgirdau, bet skamba viskas gana gyvai ir protingai. Panašu Doom‘ui šiuo atvėju patiko tai ką jis darė: kitokia nei įprastą formulė plius muzika diktuojanti savo taisykles. Tekstuose jis supynė velgi savo gyvenimą. Savita socialinė tematika, taip kad būtu ir protingai ir arčiau žemės. Žmonėms nepatinka kai būna per protingai ar per pernelyg paprastai. Manau kad auksinį viduriuką jis rado.

 

Pabaigai pasakysiu jog čia nenoriu išsamiai nagrinėti kiekvieną gabalą, tiesiog nuoširdžiai rekomendoju paklausyti, manau kad daug kam patiks, ypač jeigu jūsų širdis mėgsta gerą, nestandartinį hip-hop’o skambesį. Ateities garsai.

 

 


Tracklist:

Waterlogged – 1:51

Guv’nor – 3:04

Banished – 3:09

Bite the Thong (featuring. Damon Albarn) – 3:54

Rhymin Slang – 2:20

Dawg Friendly – 2:38

Borin Convo – 2:20

Snatch That Dough – 0:46

GMO (featuring. Beth Gibbons) – 4:21

Bout the Shoes (featuring. Boston Fielder) – 2:34

Winter Blues – 4:11

Still Kaps (featuring. Khujo Goodie) – 1:28

Retarded Fren – 3:38

Viberian Sun Pt. II – 3:12

Wash Your Hands – 2:41

 

 

 

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Domina?

Close
Close