NaujienosRenginiai

Kad dar ilgai kalbetų… Lilas ir Innomine – Viskas (Final Šou) @Žalgirio arena

Viskas turi savo pradžią ir pabaigą… gera knyga, serialas, vaikystė ir bent kol kas netgi mūsų gyvenimai. Taip atsitiko ir su Lilo ir Innomine kūrybiniu bendradarbiavimu, nors išties daug kas dar iki galo netiki, kad tai tiesa. Ypač žinant kitų atlikėjų pavyzdžius, kur atsisveikinimas kartais trunka panašiai tiek pat, kiek ir iki tol buvusi karjera… Juk tikrai reikia “turėti kiaušus”, kad pradėtum ieškoti naujų kelių, kol dar visiems esi reikalingas. Tačiau man atrodo, kad jeigu jau nutarta išeiti tai jau išeik… nes visada yra krūva kitokių galimybių, kaip save realizuoti, kitokių prioritetų gyvenime ir nereikia to bijoti.

Archyvinė nuotrauka

Dar anksčiau nei, kad 2009-tais, kai Lilas ir Innomine nutarė sujungti savo kūrybines jėgas – teko sekti jų kelią. Man pasisekė matyti Lilo “mažo”, rimto, MC erą, jo dalyvavimus MC battluose, pirmus įrašus, pirmus koncertus. Jau tada jautėsi, kad yra tam tikros drąsos, potencialo, atkaklumo ir noro bandyti daryti kažką gero (nors vargu ar tuo metu kažkas (net ir patys atlikėjai) galėjo prognozuoti ar kažkaip ne iš lempos “nubrėžti karjeros gaires”). Tuo metu turbūt svarbiausia, kad taip susidėliojo aplinkybės ir buvo pasirinkta gera “mokytojų” kompanija, o atlikėjai atrodo aiškiai suprato, kaip reikia mokytis iš savo ir kitų klaidų… tačiau tai darant ir toliau eiti savo keliu.

Tiesą sakant man asmeniškai Lilo ir Innomine alijansas iš pradžių pasirodė gan keistokai. Jaunas, siauram ratui žmonių tuo metu žinomas, bytų pynėjas, su gan nestandartiniu to meto LT hiphopui skambesiu… atrodė, kad Lilui gal labiau tiktų kažkas kietesnio, sunkesnio… Bet laikas parodė, kad buvau neteisus… o patys atlikėjai priimdami sprendimus yra savo likimo kalviai. Juk daug kas per tuos metus bandė žaisti ir labiau “pagal taisykles”, tačiau pakeliui pasiklydo… arba nerado savęs. Kai kas atvirkščiai – visai priešinosi taisyklėms ir galiausiai mėtėsi pakeliui… O tuo tarpu su kiekvienu darbu Lilas ir Innomine duete kantriai pildė ir stiprino save.

Dainiaus Čėplos nuotrauka – daugiau koncertų akimirkų https://www.facebook.com/dainius.cepla

Ėjo metai, kol 2012-tais chebra pagaliau išleidžia savo debiutinį albumą “POP”, kuris gavosi puikus pirmo etapo susumavimas. Keletas įdomių svečių, keleta klasika tapusių hitų. Kiek suprantu būtent tada mūsų herojai suprato, kad tai, ką je daro – patinka žmonėms. Čia jau kalbame ne tik apie įprastą hiphopo publiką, nes buvo “užkabintas” daug platesnis klausytojų ratas, o jų kūryba perėjo į kitą lygį.

Po metų 2013-tais jau kitas sprogimas – “Išgama”, 2014tais “POP” buvo perleistas antrą kartą, vis daugiau koncertų, vis dažniau jų kūryba skambėjo radijo etery. Tais pačiais 2013-tais Lilas ir Innomine laimi metų hiphopo apdovanojimus per T.E.T.E. awordus , plius buvo nominuotas jų “POP” albumas ir jie kartu, kaip grupė. Tai buvo ko gero pirmas oficialus jų kūrybos pripažinimas, po kurių sekė daugybė kitų (Lietuvos hiphopo apdovanojimai metai po metų, M.A.M.A. apdovonojimai…). Kol 2015-tais pasirodė trečiasis albumas “Tu – Naktis”, 2017-tais “Leisk man šlykštėtis” ir pirmoji surinkta Žalgirio Arena… Ko gero galima teigti, kad tai jų “aukso amžiaus” pradžia…

Lilas ir Innomine, ko gero tapo antra po G&G grupe, kuri sugebėjo, pritraukti tiek dėmesio, su kurios kūryba tapatinasi tiek daug klausytojų. Jie peraugo subkultūrų ribas… kol savo darbais, tam tikru nuoširdumu, galų gale skambesiu – priaugo iki ribos, kai yra ne tik hiphopo, bet visos su jais augusios kartos savotiškas atspindys.

Dainiaus Čėplos nuotrauka – daugiau koncertų akimirkų https://www.facebook.com/dainius.cepla

Panašu, kad pakeliui jie patys nepaliaujamai ieškojo, bet kas kartą vis rasdavo skambesį, savo sėkmės formulę… Itin svarbu, jog visą tą laiką Lilas ir Innomine sugebėjo neprarasti pačių savęs, esminių principų, jie liko ištikimi savo idėjai … ir kas įdomu, jiems netgi neprireikė geltonos spaudos arba dirbtinių skandalų pagalbos.

Dar visai rodytųsi neseniai 2019-tais, kai grupė šventė savo 10-ties metų jubiliejų, jie paskelbė, kad po ilgų apsvarstymų – atėjo laikas jiems nutraukti savo bendradarbiavimą. Paskelbė paskutinių koncertų datas, sukėlė daug įvairių kalbų, paleido naują albumą su daug sakančiu pavadinimu – “Viskas”… ir čia visiems aplink tikrai buvo staigmenėlė. Vieni dar galvojo, kad tai tik reklaminis triukas, kas iš tiesų jau būtų visai ne jų stiliuj. Juolab, kad ir poreikio, kaip tokio ne buvo, grupė vis dar ant bangos , vis dar neabejotinai vieni iš geriausių…

Šiaip tiesą sakant priėmiau visą tą naujieną gan optimistiškai. Supratau, kad po tiek metų kartų, chebrai užsinorėjo kažko kito. Kai grupę sudaro dvi galvos, jų atveju solo projektai tuo metu neturėjo daug prasmės, o ir laiko jiems turbūt mažai lieka. Plius atsirado nauji prioritetai + kas gali būti geriau,nei išeiti, kai tu esi savo šlovės pike… trenkti durimis taip, kad visi prisimintų ir kalbėtų.

Užmatytas draugiškas pokštas – asociatyvi nuotrauka iš interneto platybių

Plius šiuo atveju “Viskas” nereiškia pabaigos viskam… Innomine turi savo skillą, minčių ir užtarnautą vardą, tad jis tikrai ras, kaip realizuoti save. Lilas tikrai irgi ras, kaip išnaudoti savo patirtį ir energiją. Pabuvus scenoje vargu ar galima su visam ją palikti… prie tų emocijų priprantama ir tikimės, kad laikas viską sudėlios į savo lentynas su naujomis pradžiomis viena ar kita forma.

Kas ten žino, gal savo laiku pasirodys, koks nors naujas Lilo solo albumas, galbūt įvairiausi “featai” su kitokiu skambesiu nei visi priprato. Kartu Lilas pats kalba, kad jį traukia vadybinė muzikos veikla, arba, kaip žinom jo verslininko gyslelė irgi yra šio bei to verta. Bet čia nėra ko spėlioti ir laikas parodys pasikeitimų kryptį.

Tai gali būti dar įdomiau ir į naudą. Ypač, kad tiesą sakant, mano ausim paskutiniam albume, nors skambesys ir pasikeitė, bet jie jau kurį laiką klonuoja patys save. Viskas jame kaip ir iš širdies, jautėsi ir didesnė branda, bet pagrindinė sėkmės formulė buvo likus ta pati.

Ir štai Kovo 7-ta, vėl Kaune, Žalgirio arenoj, stebiu repeticiją… Gabalas po gabalo , dublis po dublio …yra kažkoks savitas žavesys tame. Salė dar skendi tamsoje, tačiau iškart buvo galima nujausti, kad renginys bus, kaip reta…

Hp-Hop.lt nuotrauka

Jokia gripinė paranoja nesustabdė žmonių – atsidarius durims jie tarsi vanduo pilnai užpildė salę. Toliau išties turbūt nėra prasmės aprašinėti visko, kas vyko tas dvi valandas. Norintys ten buvo, o kiti lengvai ras gausybę storių ir kitos medžiagos, kad susidarytų įspūdį.

Viso koncerto metu jautėsi tie metai patirties. Dirbo chebra aukštumoj… jautėsi, kad visa komanda profesionalai. Kartu visi žmonės lengvai įsiliejo ir noriai pritarė tam, kas vyksta ant scenos (kada gi daugiau jei ne dabar ištikimiausiems fanams ir buvo laikas atiduoti savo energiją)… Vienam Lilui, kaip ir turėtų būti sudėtinga išlaikyti tokio ilgio programą, bet su salės palaikymu ir teisingu jėgų paskirstymu – tai praėjo sklandžiai.

Puikiai suplanuotas koncertas, galingas garsas,  šviesos žaidimai… Mano aplodismentai … karts nuo karto palaikyti kompanijos į sceną įbėgdavo šokėjai, seni draugai ir vėliavnešiai.

Savo laiku jie surizikavo ir ėjo visiškai “va bank” į Žalgirio arena. O praėjus tiek laiko jie užtikrintai, gal net kiek simboliškai, paskutiniam grupės koncertui sugrįžo ten pat. Tai nebuvo tik paprastas koncertėlis. Oj ne, nes sudėjus visas aplinkybes ir žinant kontekstą tai iš esmės buvo praktiškai tobulas paskutinis koncertas, apie kurį dar ilgai kalbės, kurį dar ilgai lygins su kitais…

Stovėdamas prie scenos mačiau, kad kai kurios merginos verkė… jos nenorėjo, kad šou baigtųsi, o aplodismentai vis negalėjo sustoti… Mhh … įdomu jeigu kas nors pasakytų tam senam mažam, su plika galva Lilui, kad vieną dieną bus taip… ką jis atsakytų… turbūt jis net negalėjo svajoti, kad taip bus. Tačiau Lilas ir Innomine įrodė sau, artimiesiems ir visiems, kad jeigu su protu siekti savo tikslo, daryti tai kas tau patinka, ir daryti tai gerai – viskas yra įmanoma! Prieš 11 metų avansu jie neturėjo nieko – dabar išeina kartu pakelta galva prieš pilną (ne tik žmonių, bet ir pagarbos) areną. Va taip va…

Manto Repečkos nuotrauka

Po koncerto eilės žmonių patraukė iš salės, o mašinų eilės sudarė kamščius iš salos… Koncerto dalyviai ir svečiai pradėjo rinkis į vieną iš senamiesčio barų, kad savotiškai uždarytų visą tą erą iki galo, paspausti rankas, aptarti, kaip viskas buvo. Kaip minimum, gera proga patikrinti gal ir Kaune nėra pagirių? (ypač, kad Lilas nuo scenos žadėjo, kad po šio konco gers kokias tris dienas 🙂 )

Na gal ir tiek… parašyta daug, nors čia turėtų būti dar daug daugiau. Savo ruoštu labai smagu bus sekti, kas bus… Na dabar deramai atšvęs, po to pailsės, o toliau… Sunkiai tikisi, kad chebra ilgai ištemps poilsio ciklą. Kaži kiek reiks laukti iki kitų arenų ir koncertų… bet tikiu, kad dar tikrai bus įdomių naujienų, nes iš Lilo ir Innomine, dabar turim 2: Lilą ir Innomine… Su nauja era!

Žymos

Susiję

Close