Interviu

KAFKA – revoliucija dviem valandom (HipHop.lt 2007)

„Mes taip norėjome šviesos, kad kai ji pradėjo šviesti amžinai, mes išprotėjome, melsdami į tamsą…“

Tai buvo 523 metai nuo šviesos amžiaus pradžios…

Šįryt atsikėliau anksčiau, kompiuteris dar nebuvo išjungtas, tik raudona šviesa iš pagrindinio lango bylojo apie besibaigiančią „nakties“ fazę.

Už lango išgirdau praskrendančio lėktuvo garsą, prišokęs prie lango, bandžiau pagauti jį žvilgsniu, bet, deja, mano mesto pusėje nesimatė šių padangės gigantų. Man kartais atrodo, kad iš tikrųjų jų nėra – tai tik dar vienas dykumos miražas, mūsų vaizduotės vaisius. Karta tinke pamačiau lėktuvų nuotraukas, prie jų buvo užrašas, kad šie lėktuvai gabena ledą iš „naktinės“ žemės pusės.

Bemąstydamas prie lango, aš atkepiau dėmesį, kad mano komunikatoriaus ekranas įsijungė, lengvas besikartojantis pipsėjimas darėsi vis ryškesnis ir garsesnis. Keista gauti žinutę tuokiu laiku, nustebęs ir tarsi baimindamasis būti kažkieno pamatytas, prieinu prie stalo. Spaudžiu klavišą – tai bent, net keletas žinučių. Panašu, kažkas iš kūrėjų kastos, ir kaip jam pavyko prasibrauti pro tinklo apsaugą? Mums negalima bendrauti su bet kuo, bet smalsumas užvaldė.

Prieš keletą metų man buvo leista susirašinėti su vienu „kūrėju“, jis pasakojo man savo istorijas, kol vieną dieną parašė, kad jam atėjo laikas „mirti“… Aš nesupratau, ką tai reiškia, bet po poros dienų jis nostojo man rašęs… Keisti tie jo kūriniai, sunku juos suprasti…

Mano naujojo pašnekovo vardas buvo Kafka. Laiškai, kuriuos iš jo gavau, traukė kaip magnetas, žinojau, kad turėčiau ištrinti jo laiškus ir pranešti tinklo administratoriui apie nesankcionuotą bendravimą, bet įkyrus, pjaunantis smalsumas žudė mano blaivų mąstymą.

Laiškas I: Apie mane

„Mokykloje jį „duchindavo“ ir pravardžiuodavo „storu“, o dabar tie patys žmonės vaikšto į jo koncertus, klausosi jo muzikos ir taikosi į geriausius draugus.

Kafkos muzikinė veikla prasidėjo dar vaikystėje kai jam į rankas buvo įbruktas vienintelis namuose esantis instrumentas – akordeonas. Šis instrumentas jo visai nežavėjo, per 8 metus jis net ir neišmoko juo groti.

Sulaukęs paauglystės, Kafkos draugas Tomas sudomino jį nauju užsiėmimu – „break dance“. Kafka taip įsinėrė į šį šokį, kad per pusę metų prarado net 20 kilogramų. Per ketverius šokimo metus Kafka spėjo sudalyvauti su tuo metu garsiausiomis Lietuvos grupėmis ir atlikėjais. 2002 metais „Lietuvos break dance“ čempionate „Top Fint“ pateko į geriausių šokėju ketvertą. Koncertuodamas vos ne kiekvieną dieną, jis neišvengdavo traumų ir viena jų buvo lemtinga. Stipriai susižeidus stuburą Kafkai buvo paralyžiuota koja ir jis buvo priverstas nutraukti sėkmingą šokėjo karjerą.

Kafka atvertė naują gyvenimo puslapį ir įsitraukė į visiškai kitokią kultūrą. Prisijungė prie tuo metu visai nežinomos mokyklinės roko grupės „Overdrive“ ir paėmė viską į savo rankas. Per 4 metus su nauju pavadinimu „Linfeng“ grupė tapo viena garsiausių ir populiariausių „metal“ grupių Lietuvoje. Dėl grupėje prasidėjusių pykčių ir įtampos Kafka pasitraukė.

Per visus tuos metus Kafka spėjo sudalyvauti tuzine įvairiausių projektų, vienas garsiausių – pop grupė „Naujieji Lietuviai“. Po dviejų metų tylos Kafka vėl beldžiasi į žmonių širdis ir muzikos padangę su savo naujuoju projektu „Jupiter Make‘s Me Scream“. Šis projektas sujungė visą Kafkos muzikinę patirtį, įgautą įvairiose muzikos scenose. Tai elektroninė muzika su metalo muzikai būdingu vokalu, persipynusi su hiphopo idėjomis. Prie projekto prisijungus talentingam dizaineriui iš Lenkijos Mariusz Stelagowski, be jokios abejonės šiandien „Jupiter Make‘s Me Scream“ yra vienas įdomiausių ir perspektyviausių Lietuvos muzikos projektų, iš kurio galima tikėtis niekur negirdėtų ir nematytų dalykų.

Kafkos žodžiais: „Gyvenime aš esu paprastas, kartais pažeidžiamas ir jautrus, žmogus, bet scenoje aš esu „freakas“. Vienintelis mano tikslas yra palikti gilų pėdsaką kultūrinėj raidoj“.

Aš žinojau, kad kūrėjui yra leista sukurti savo gyvenimus, šitas turėtų būt gan įdomus, bent jau daug įdomesnis už mano rutiną. Rytas, mankštą, rytinis maistas, tada įsijungia konvejeris, aš pradedu dirbt savo darbą, dvi valandos bendravimo, vėl maistas, pamokos ir visos kitos nesąmonės. Kodėl būtent taip, kodėl aš čia vykdytojų kastoj, o ne kūrėjų, mokslininkų arba dar kur nors kitur? Kas sustato mus į mūsų vietas šitam gyvenime?.. Kol tinklo adminas nepastebėjo, aš atidariau kitą laišką.

 

Kafka

Laiškas II: Mano paskutinis kūrinys

„Viena įdomiausių Lietuvos muzikos scenos asmenybių Karolis Buržinskas a.k.a. Kafka, su savo naujausiu muzikiniu projektu „Jupiter Make‘s Me Scream“ sujungė electro, drum and bass, hip-hop ir metal muzikinius stilius. Šiuo metu yra pristatomas jo šviežiausias darbas „Too Short to Be Missed EP“, kurį visi norintieji gali parsisiųsti „chaliavai“. Viršelį kūrė dizaineris iš Lenkijos Mariusz Stelagowski („Blutvision“).

Iš čia gali ji parsisiųsti

http://www.archive.org/download/JupiterMakesMeScream-tooShortToBeMissed/JupiterMakesMeScream_-_tooShortToBeMissed.zip

Daugiau informacijos: www.jmms.lt

 

Keistai skamba, lyg bučiau patekęs į kitą pasaulį – keisti vardai… Aš net negalvojau, kad be mūsų stiklinio mesto yra kiti… Aš netgi nemačiau kitų žmonių, tik šias sienas, gal tik vieną kartą, kai mane transportavo į šią stotį iš senosios mažesnės… aš taip išsigandau… Manę skraidinęs transporteris prasilenkė su kitu, viduje kažkas buvo – kaip ir aš jis žiūrėjo pro mažą stiklinį transporterio iliuminatorių. Po to įvykio savaitę negalėjau net prisiartinti prie komunikatoriaus, buvo baisu.. Nuo to laiko transporterio iliuminatoriaus vietoje tiesiog kaba virtualių atostogų reklama… Galbūt tai dėl manęs…

Laiškas III: Sužinok daugiau

Prieš akis mirksi raudonas taškas… Man tereikia pateikti klausimą ir tuojau pat gausiu atsakymą. O gal tai kažkieno gudrus testas, gal jie taip mane tikrina? Gal… Ne, šį kartą aš pabandysiu, nesitrauksiu… Paskutinės valandos įvykiai, dar ta muzika iš man atsiusto failo, keisti bauginantys vaizdai… Kitaip negali būti…

Aš: Kaip tu pats galėtum apibudinti tavo pastaruoju metu kuriama muziką? Ar ji turi kokį nors ryšį su hiphopu? Tavo manymu tokia muzika atras savo nišą pas mus?

Tai, ką dabar darau, yra 2 metų sunkaus darbo rezultatas! 🙂 pagrindinė idėja buvo spjauti į nusistovėjusias formas ir priemones ir pradėti kurti kažką savito, per tuos kelis metus aš buvau gerokai paklydęs, ir atsakymas į nauja mano stailą atėjo iš praeities – praeityje aš buvau mc, b-boy. Vėliau, kai turėjau gyvą bandą iš rapcore viskas virto į hardcore, todėl liko ir mano scream vokalas 🙂 Uhh, ir šių dienų muzonas yra elektronikos, metalo ir hiphopo sintezė. Nišą savo turės, be jokios abejones, daugelis senbuvių spjaus į mane ir vadins pižonu (tokie tie lietuviai), dėjau aš ant tokių 🙂 Muzika – tai viena iš saviraiškos priemonių, ir, mano manymu, visai nesvarbu, kaip tu tai darai, kad ir su pimpalu groji, bet žmogus iš šono neturi teisės teisti, jis gali tik vertinti, nors dabar pilna tokių nutysėlių, kuriems hiphopas asocijuojasi tik su 90bpm ir nutysusiais rūbais. Pažiūrėjęs į tokius, aš pagalvoju, kad būdamas pankas turiu daugiau hiphopo savyje, negu dauguma šio stiliaus atstovų Lietuvoj.

Aš: Kas tai? Būdas išlieti agresiją ar energiją, o gal kažkas kita?

Ne, tai tiesiog žinia apie artėjančia revoliucija :), joke !! 😀 Šiaip dauguma mano tekstų yra nukreipta prieš vyriausybę, aišku, dalis raimų nukreipta ir prieš pačią visuomenę… Iš šono atrodo gan baisiai, bet žinau vieną, kad kai kuriems žmonėms neužtenka ramiai pasakyt kažką, juos reikia aprėkt :)), koncertų metu aš taip ir darau 🙂 

Aš: Kaip kilo mintis išleisti būtent tokiu būdu savo produktą? Koks šio sumanymo tikslas?

Jis turėjo būt kitoks pagal mane, tai turėjo būt lėtas gražus darbelis, gal net apie meilę :)) Deja, turėjau nemažai koncertų ne tik Lietuvoj, bet šią vasarą ir užsienio festivaliuose, pamačiau, kad žmonėms mano lėtų dainų nereikia. Nu, nereikia tai nereikia 🙂 Man vieno žmogaus nuomonė būna dažniausiai px, bet kai kalba liaudis, aš negaliu tam prieštaraut 🙂 Ir šitas sunkus EP buvo tiesiog išreikalautas iš manęs, nes aš, kad ir turiu įrašęs albumą, jo niekur internete parsisiųst nerasi, tik rudenį bus galima nusipirkt CD tiek Lietuvoj, tiek Australijoj, Portugalijoj, Kanadoj, Suomijoj ir Vokietijoj. Tiražai super maži, nes kai kur vos tik 100 CD tiražu bus išleista 🙂 ir nebus jokių mp3, todėl šitas free EP skirtas tam, kad žmonės turėtų, ką klausyti ir kad būtų proga labiau mane pažinti 😉

Aš: Išties įdomus vizualinis apipavidalinimas, gal gali truputį plačiau apie žmogų, kuris tai padarė? Ar kurdamas viršelį jis žinojo, kas bus už jo paslėpta?

Viršelio autorius ir dizaineris, kuris prisidėjo prie mano projekto, yra Mariusz Stelagowski iš Lenkijos 🙂 Aš beprotiškai žaviuosi jo darbais, nes jis būtent va ir turi kažką paslėpęs juose 🙂 EP pavadinimas su pačiu viršeliu nesisieja, bet siejasi muzika, kuri už jo 🙂 Girdėjo jis viską – visada išgirsta pats pirmas :D, mes su juo esam daugiau nei partneriai! Mes tiesiog geri draugai, paklydę savo pasauliuose, bet visada kažkaip sugebam susišnekėt 🙂

Aš: Kiek galiu spręsti iš tavo biografijos, tu mėgsti drąsius ir kontraversiškus eksperimentus. Kaip tu žiuri į kitų žmonių nuomonę apie tavo kūrybą? Ir ką pats dabar manai apie Lietuvos hiphopą, kai esi šiek tiek nuošaly nuo šios kultūros? Ką reiktų išpjauti iš jos kūno? Ir kuo trūksta?

Ką žmonės galvoja apie mane, man yra nusišikt – jei aš pradedu galvot apie jų nuomonę, aš pradedu atsilikt kartu su jais ir taip pasiduot tai įtakai, kad tampu panašus į daugumą, o man taip nepatinka 🙂 Ką galiu pasakyt apie Lietuvos hiphopą? Mane velniškai nervina, kad hiphopo vakarėliai siejasi su pjankėm ir tūsu. Aš suprantu, kad žmonės nori atsipalaiduot, bet kol jie bus atsipalaidavę, tol ir atlikėjai bus atsipalaidavę žmonės!!! Kai pradėsit rinktis į koncertus norėdami pasiklausyt ir išgirst kažką protingo, tada atlikėjai būtinai susigriebs ir bandys tai padaryt. Kol kas situacija yra tragiška – paklausykit žmogaus, stebinčio iš šalies!! Yra vos tik keletas Lietuvoj feisų, kurie daro kažką savito ir išsiskiria iš minios, po velnių, stumia kažką tikrai protingo! Žinau, kad jie tą patį galvoja… Nėra to pulso, jis kažkoks iškrypęs, netolygus…

Aš: Ko galima laukti iš tavęs greitu metu?

Rudenį dar laukia vienas EP, bet ten bus visai kitokia muzika ir tai skirta tiem žmonėms (panelėms), kuriems nepatinka mano žostki darbai 🙂 Na taip pat rudeni mano albumas, o prieš naujus metus jau bus žinių ne tik apie 2 albumą, nes, manau, prisikels ir Radioshock linksmuoliai su savo nauju darbu :)) 

Aš: Na ir ką norėtum pasakyti tems, kas vis dėlto nutarė paklausyti tavo darbų?

Norėčiau pasakyti, kad tai, ką darau, aš nedarau dėl savęs – tai darau dėl jūsų! Išgirskit tai, ko negirdėję esat niekur pasaulyje. Aš suprantu, kad bus sunku suvirškint, bet reikia reikia :), nes aš nežadu trauktis – tai manoji revoliucija ir aš eisiu iki galo! 🙂

Ryšys nutruko, užrašas pranešė, kad veiksmas yra nesankcionuotas, visa informacija bus ištrinta iš mano kompiuterio, man paskelbtas oranžinis karantinas. Aš taip ir galvojau, kad viskas taip baigsis, bet šitos dvi valandos buvo labai svarbios, aš žinau, kad po karantino aš nieko neprisiminsiu, aš žinau, kad tai, ką daro Kafka, yra daugumai iš mūsų visuomenės svetimas dalykas, bet tai kažkas kitokio, kažkas kitaip.

Svaiginantis oranžinių dujų kvapas ėmė veržtis pro lubų angas, iliuminatoriuje užgeso šviesa, kelių parų naktis užklojo mano mažą pasaulį mūsų dideliam mieste, apsuptame dykumos, kurios vardas… Žemė…

Laiškas IV: Paskutiniai prisiminimai

„Aš sutinku, kad tai gal kiek netikėta 🙂 ir tokiu temų nelabai pas ką rasim dainose – taip, tai nukreipta prieš visuomenę! :), bet ne blogo aš linkiu žmonėms, suprantu, kad agresija aš nieko nepakeisiu, bet tie patys žmonės ir suformavo manyje tokį jausmų proveržį :))“


Front Cover

 

 

SOCIETY CLOWN

You can’t change the world,

But you can paint everything you need.

Be silent when everybody screams

And in the moment show your voice when somebody needs.
You can’t change the world,

But you can change the human mind.

Carefully take the heart into your hand

And say stop the silence!!!

There is a hole in one piece of your head,

One moment’s lost and you’re feeling distressed.

You wanna change something. Life form wild.

You can change your life… for now.

Right Now

Put your weakness down,

Feel free now,

Society Clown.

You can’t change the world,

But you can close your eyes

And corruption, madness, lies, invisible war

Are becoming things that you don’t feel anymore.

You can’t change your past,

You can’t reach your future,

There is nobody that can clean your mind

If you don’t want to.

UNDER RED FLAG

I think I’m different

And I don’t know why.

People surround me

Without a life.

They build a day

No matter why

And everyone in society

Forgot the rights.

I feel tired,

Lay in passion for sleep,

Never wake up

And clear to see.

You

Fade into my dreams.

Time have past

And it becomes…
Resurrection !!!

People die.

Every nation

Stop lie to yourself.

I break into

Five hundred times

And what I see on TV

Makes my radio laugh.

Every bastard becomes

A country head,

But every time the poor people

Can bleed till death.

I feel tired,

Lay in passion for sleep,

Never wake up

And clear to see.

You

Fade into my dreams.

Time have past

And it becomes…

Resurrection !!!

People die.

Every nation

Stop lie to yourself!!!

I HATE YOU

Hey, you say it’s better

To have a conversation.

We start to talk

And it becomes education.

This is not right,

This is not good,

Society is too dangerous

For the clowns like you.

Face to face

Coins for slip,

Because of you bastards

That don’t leave me space for trip.

You don’t like me,

Neither I like you.

Listen carefully

What I say to you.

I hate you

And I hate all the things you do.

I want to bring you down,

To show what comes around.

I know myself,

I’m creating my way

And trust me

It will never be the same again.

This is not right,

This is not good,

Society is like a jungle

For the animals like you.

I’m not a criminal,

Not minimal,

Not typical

On this way.

Sometimes political

and angry at myself.

You don’t like me,

I’ll wait for you.

Listen carefully

What I say to you.

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close