Įdomu!RenginiaiStraipsniai

Kaip energingai atėjo repo vasara su ONYX @Loftas 2014 06 02

Mutantas photo (ONYX)
Mutantas photo (ONYX)

Koncertas paneigiantis visus energijos dėsnius ir taip gerai pratęstas savaitgalis, kad net sunku nupasakoti. Kaip nuo scenos sakė Fredro Starr ir Sticky Fingaz: Nas klysta, nes hiphopas ne mirė, o tiesiog miega. Todėl Onyx turas ir vadinasi Wakedafuckup, o pirmadienio vakarą sausakimšame „Lofte“ jis tikrai velniškai nenorėjo miego.

Bet apie viską nuo pradžių, kada gan ankstyvą vakarą žmonės pradėjo žingsniuoti taku vedančiu tarp buvusių gamyklų langų į „Loftą“. Nuotaikos pakilios. Aštuntą valandą žmonių dar tikrai nėra labai daug ir dauguma būriuojasi jaukioje terasoje.

Praėjus geram pusvalandžiui pirmieji scenoje pasirodo Tie Geresni ir jau sukviečia daugumą susirinkusių į vidų. Tiesa, iškart verta pasakyti, tiksliau – konstatuoti faktą, kad būnant apšildančia grupe vargu ar gali padaryti geriausią savo koncertą istorijoje. Taip ir čia palengva pradedama judinti publika ir greitai pasirodo pirmos iškeltos rankos ir viskas tvarkingai eina toliau. Rankų daugėja, o Lietuviui pradėjus repuoti be byto, jau ir visa salė pasigauna vibe‘ą , supranta, ko čia atėjus ir išsijudina.

Trumpa pertraukėlė, per kurią išėjus į kiemą atsigaivinti pamatai ilgą eilę norinčių patekti į vidų ir supranti, kad greitai „Lofte“ neliks laisvos vietos, tad reikia skubėti užsiimti ją bei paklausyti Lilo ir Innomine. O čia jau staigmena, kadangi Lilas pasikvietė visą būrį draugų, pradedant nuo Slayaus, Jad Rec ir Ygos. Netgi kilo mintis, kad būtų galima atrinkti dalį kūrinių su Onyx instrumentalais, kurių atspindžiai tikrai palikę ne vieną žymę Lietuvos repo kūriniuose ir betluose. Tačiau ir taip viskas labai gerai ir skambant paskutiniam gabalui („Psycho“, kartu su Karpiu) visi susirinkę jau aiškiai parodė, kad yra pasiruošę sutikti legendinius Onyx.

Matas Astrauskas photo
Matas Astrauskas photo

Tik čia iškart dar viena staigmena, kadangi garbė ir žinoma tuo pačiu didelė atsakomybė būti Onyx DJ atiteko Swix‘ui (iš Tie Geresni). Bet viskas ganėtinai sklandu (skirtingai galbūt nuo garso, kur galėjo būti truputėlį kokybiškesnis), todėl sveikinimai DJ Swix sėkmingai atlaikius tokį iššūkį. Taigi ant scenos lipa dvi sunkiasvorės repo patrankos Fredro Starr ir Sticky Fingaz ir nuo pat pradžių be didelių įžangų užkrėčia visus energijos pertėkliumi.

Tiesa, scenoje pasirodo ir dar vienas dėmesį kaustantis asmuo. Tai galingo sudėjimo apsauginis, kuris tarsi grupės narys viso koncerto metu aktyviai dalyvavo veiksme. Neištardamas nė žodžio jis ne tas žodis, kokiu grėsmingu veidu sugeba dar geriau kurti Onyx nešamą tvirtos agresijos, gatvės ir energijos aurą. To dar neteko matyti nė viename iki šiol buvusių pasirodymų ir manau daugelis buvusių „Lofte“ sutiks, kad tikrai šis akcentas įnešė dar daugiau ekspresijos. Video apie jį:

Vienas po kito atliekami kūriniai iš skirtingų Onyx kūrybos laikmečių ir (jei neklystu) teko išgirsti bent po 1 gabalą iš visų 5 albumų, išleistų pradedant nuo 93metų iki paskutiniojo pasirodžiusio šį kovą. Tokie gabalai, kaip „Slam“, „Last Dayz“ – tobula, o ir naujesnėje kūryboje , rodos, iš esmės niekas nepasikeitė nuo tos muzikos, su kuria daugelis užaugom . Vis dar velniškai taško, agresyvu, energinga ir begalės „punchline‘ų“. Tekstai, kurių vargu ar užtektų išlaikyti anglų kalbos egzaminą, bet taip pat ir tekstai kuriuose rastum, ką atsakyti tiek išlaikęs maksimumui tiek ir galutinai „susivėlęs“.

Matas Astrauskas
Matas Astrauskas photo

Betarpiškas bendravimas su publika, nesustojimas ilgiau nei dviem sekundėm vienoje vietoje – viskas bumerangu persiduodavo ir vėl grįždavo nuo scenos į minią vėl ir vėl… o kada, ir ar išvis įmanoma, sustoti nebuvo laiko net pagalvoti. Buvo nuolat skanduojamas Onyx vardas ir kartu atliekama dauguma gabalų.

„Tokios atmosferos „Lofte” jau seniai nebuvau patyręs. Onyx fanai grupę sutiko ir palydėjo bene garsiausiai ir aktyviausiai“, – sakė ir visą šį stebuklą (o kaip kitaip būtumėt įvardinę, jei tai būtų kas pasakęs prieš metus ar dvejus?) suorganizavęs Viktoras Diawara.

Nors Vilnių tą dien puošė cepelinų spalvos dangus, koncertas simboliškai atidarė vasarą ir tikrai taip buvo, nes jei pasakyčiau kad buvo karšta tai nebuvę liktumėte iš esmės nesupratę. Buvo smarkiai įkaitinta pirtelė, tad gerai, kad nuo scenos buvo laistomas vanduo, kuris retkarčiais atgaivindavo visus šokinėjančius. Na, o kai atmosfera karščiu nenusileidžia aplinkai – tai tikrai super.

Pabaigai atsiimu savo žodžius „tai buvo geriausia, kas galėjo būti, buvo ir, bijau, kad bus artimiausioje ateityje“ iš praeitos Serial Killers apžvalgos ir netgi baisu ką ir prognozuoti toliau, nes „Lofto“ komanda tikrai moka maloniai nustebinti ir jau tapo gerų vakarėlių organizavimo „staeriais“, kurie, manau, ilgam sustoti negalės. Onyx Wakedafuckup koncertas ir visa Burn Energy serija tai tik dar kartelį įrodė ir padovanojo visiems susirinkusiems begalę energijos ir teigiamų emocijų. Kaip sakoma, kam reikia, tas žino, ir jų braižą atpažino. Labai AČIŪ Jiems ir Onyx, o mums lieka laukti naujų staigmenų!

Ir galiausiai dar viena smagi naujiena, kad koncertą galite peržiūrėti per LNKGO, bet jei atvirai tai kiek bandžiau žiūrėti nepavyksta pasijausti, kaip grįžus į koncertą, ir pagauti nuotaikos ir energijos tvyrojusios Lofte. http://lnk.lnkgo.lt/video-perziura/10200/onyx-koncertas

Už photo dėkui Mutantui ( https://www.facebook.com/mutantas ) ir Matui Astrauskui ( https://www.facebook.com/astrauskasmatas ) . Bus papildyta video

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close