AlbumaiNaujienos

Kas ten gero pas kaimynus? Savaitės albumas O.S.T.R. – “Gniew” #85

Savo laiku Gatvės Lygos etery gan dažnai nuskambėdavo kaimynų Lenkų kūryba, o PMP chebra kartas nuo karto atveždavo dabar jau legendom tapusias Lenkų hiphopo grupe. Ir kas buvo smagu – jos surinkdavo pilnas sales. Bet su laiku visas tas bendradarbiavimas tarsi ir užgeso, jokių koncertų, vienas kitas atvejis metuose, kai į mūsų laidą patenka kažkas iš tų kraštų, netgi tie, kas savo laiku, pradėjo repuoti pas mus Lenkiškai – kažkur dingo… net keistoka… ypač, kad visą tą laiką, Lenkų hiphopo scena augo ir savotiškai klestėjo. Krūva gerų albumų, išpirkti tūkstantiniais tiražais, festivaliai, koncertai…
Galima aišku pradėti nagrinėti, kodėl taip atsitiko, bet gal prie progos ir kitą kartą… Tačiau už tai mūsų šios savaitės albumas bus būtent iš Lenkijos ir už jo stovi tikra Lenkijos hiphopo legenda, žmogus, kurio albumus reikia medžioti, kuris be jokių nesklandumų surenka arenas, kuria superinius klipus… MC, kuris gan smagiai sudalyvavo mūsų Pusho albume prieš porą metų… – O.S.T.R.

Mano pažintis su šio MC kūryba prasidėjo pačioje šio amžiaus pradžioj, kai jis išleido savo “Masz To Jak W Banku” per Asfalt Records, su kuria beje dirba ir leidžiasi iki dabar. Po metų pasirodė sekantis albumas, po to dar vienas ir dar… O.S.T.R. išties nesėdėjo vietoj: albumų įrašai, koncertai, kažkokie projektai, klipų filmavimai… visada kažkas virė. Jeigu neklystu maždaug 2015-tais vieno iš koncertų metu su jam nutiko nelaimė, daktarai prognozavo, kad jis daugiau niekad negalės ko nors įrašinėti, dainuoti ant scenos ir aplamai velnias žino, kaip viskas gali baigtis.
O.S.T.R., kad kažkaip išlieti savo kūrybinę energiją netgi pradėjo rašyti biografiją, kuri beja pasirodė maždaug prieš metus, su bonusiniu 1999-tais neišleistu jo albumu. Bet laimei, operacijos pavyko, jis vėl grįžta į studiją, vėl atsargiai žingsnis po žingsnio rašo… 2016-tais jis išleidžia “Życie Po Śmierci” (Gyvenimas po mirties) ir limituotą albumo CD versiją, kurioje netgi buvo įdėtos jo rentgeno nuotraukos, kur matėsi tas nelemtas sprogęs plautis. Po metų sekantis albumas, grįžimas ant scenos. Gyvai įrašytas kartu su MTV albumas… Mūsų ponas vėl scenoje…
Ir štai prieš savaitę pagaliau pasirodė dar vienas jo albumas “Gniew”, taigi pasinaudodami proga, nutarėme pristatyti Jums jį šią savaitę.
“Gniew” ryškiai skyrėsi nuo viso to, ką O.S.T.R. leido paskutiniais metais. Su šiuo albumu jis tarsi nori parodyti, kad nauji vėjai nėra jam svetimi. Jis gan daug eksperimentuoja su savo repavimo maniera, tarsi norėdamas patikti ne vien savo seniems gerbėjams, bet ir naujai hiphopo kartai. Gavosi išties smagus meistriškas repavimas, daug įdomių sprendimų, įdomios istorijos ir apmąstymai įpinti tekstuose. Būtent dėl to man savo laiku patiko tai, ką jis daro, būtent todėl jis (mano supratimu) yra numeris vienas, dabartiniam Lenkijos hiphope.
Įdomus ir faktas, kad pirmą kartą po 9 metų, jis pats pilnai prodiusavo savo albumą, pats kūrė muziką, pats vadovavo darbui studijoj. Jam tai pavyko labai gerai, nes albumas skamba labai šviežiai ir brandžiai – tikras skanėstas!
Pasistengė ir jo leidybinė firma Asfalt Records, išleisdama net 3 CD versiją. Į pirmą buvo įtraukta jazzova albumo versija, kurios 3000 tiražas buvo išpirktas per akimirką. Vėliau buvo paleista antroji versija, su kitokiu viršeliu, be kažkokių ekstra dalykų įdėtų į diską, kuri vėl buvo pilnai išparduota. Smagu stebėti, kaip Lenkijos hiphopo liaudis palaiko savo atlikėjus – pas mus dažnai trūksta tokios dvasios.

Taigi pasikartosiu dar kartą – puikus albumas ir išskirtinis kūrėjas. Geras pavyzdys, kaip turi skambėti dabartinis hiphopas, ypač, kad savotiškai tai, ką daro. kai kurie iš mūsų mainstreaminių hiphopo atlikėjų ir grupių kažko primena jį… Skanaus!

Tradiciškai dar daugiau šviežio ir įdomaus HH rasite klausydami Gatvės Lygą tiesiogiai arba laidų įrašus –> https://www.mixcloud.com/discover/gatves-lyga/ . Šios savaitės laidos svečiai ADE ir JAMA! Taip pat nepamirškite balsuoti ir už Gatvės Lygos top 10 –> https://gatves-lyga.lt/lt + nepamirškite atiduoti savo balso albumo rinkimuose!

Žymos

Susiję

Close