AlbumaiNaujienos

Kas ten gero pas kaimynus? [Švediškas savaitės albumas Professor P & DJ Akilles ‎– “Remember”] #60

Istoriškai taip susiklostė, kad Lietuvos hiphopo kultūra, jaučia savitą silpnybę skandinavų ir ypač Švedų hiphopo kultūrai. Tikrai didelė mūsų dalis augo klausydami Looptroop Rockers, Supersci, Petter ar Timbuktu albumus, o kartais netgi linguodami, kai kurių iš paminėtų koncertuose.

Taigi šią savaitę Hip-Hop.lt ir Gatvės Lyga norėtų pristatyti jums šį bei tą gal kiek mažiau girdėto, nors manau, kad pas mus tikrai atsirastų žmonių žinančių ir mėgstančių šios poros kūrybą. Taigi – Professor P ir DJ Akilles ir jų naujas jau trečiasis pilnavertis albumas “Remember”.

Pradžiai gal šiek tiek istorijos. Petter Tarland (mums žinomas, kaip Professor P) kilęs iš tokio švedų miesto, kaip Lund, ir ponas Viktor Backemar (DJ Akilles) iš Uppsalos susitiko maždaug prieš dešimt metų. Kadangi abu turėjo gan panašų muzikinį skonį ir pasaulėžiūrą. Pora nutarė padirbėti kartu, sujungti savo kūrybes jėgas ir idėjas. Taip 2008-tais pasirodė jų pirmas bendras mixtapas “LargeProP The Mixtape”, ten kaip galima spręsti iš pavadinimo, skambesio ir netgi viršelio, chebra atidavė duoklę muzikai su kuria augo. Bėja mixtape sudalyvavo dar vienas gerai mums žinomas skandinavų MC – Prop Dylan. Tais pačias metais pasirodė dar pora singlų ir pirmas ju debiutinis albumas/mixtapas “He’s The DJ, I’m The Rapper”. Jame vėlgi būrys svečių, senų ir naujų draugų. Professor P repavo, kaip tai buvo būdinga tų laikų Nordik scenai …angliškai, o DJ Akilles suko vinylus. Smagu tai, kad abu prisidėjo prie muzikos kūrimo ir samplų lipdymo. Panašu, kad tokią pat formulę chebra išlaikė ir iki dabar – gal sumažėjo tik naivumo ir jaunatviškumo dozės.

2010-tais chebra savo jėgom išleidžia sekantį savo EP “ Maintain”, kuriame be mūsų poros sudalyvavo dar kita švedų legenda Timbuktu ir Danijos numylėtinis DJ Static… Kadangi Professor P repuodavo angliškai, atsirado pirmos galimybės pagroti už gimtinės ribų. Po poros metų pora išleidžia antrąjį savo albumą “The Realism”, kuriame atsirado tokie vardai kaip Sadat X , Promoe ir keletas kitų mažiau mums žinomų. Dar po metų EP “Brews &Good New “. Sekantis žingsnis buvo 2015-tais išleistas 4 dalių albumas “All Year, Every Years …” keturi sezonai, keturi maži vinilai, keturi konceptai viename. 2016-tais dar vienas EP “The Tokyo Sessions”, kuris ortodoksiškai vėlgi buvo išleistas tik vinylo formatu. Ir štai 2019-tųjų vasara… chebra sudėliojo savo 3 pilnavertį darbą –  “ Remember”

Kaip ir prieš tai išleistuose EP ir albumuose, Professor P ir Akilles išlieka ištikimi savo 90-tųjų skambesiui. Nuo pirmų kūrinių jaučiasi jų meilė Amerikos hiphopui. Kaip ir anksčiau albume sudalyvavo vienas kitas svečias iš hiphopo gimtinės (Defari ir Lil’ Fame)… ir aplamai albumas bei už jo stovinti idėja yra pristatyti taip dabar madingą nostalgiją ir hiphopo istorijas. Panašu, kad toks sprendimas pasitaiko vis dažniau paskutiniais metais. Net nežiūrint į tai, kad dabartinė Švedijos hiphopo scena, keičiasi ir transformuojasi sekdama pasaulinius vėjus ir trendus.

Asmeniškai mes manom, jog albumas gavosi išties puikus, kitaip mes jo negrotume ir nepristatytume jums. Pora išties puikiai padirbėjo, įdėjo daug širdies ir meilės į šį albumą. Iš tiesų dabar labai norisi tikėti, kad vieną dieną atsiras kas nors, kas atveš šią grupę ir į Lietuvą. Tam vilties suteikia ir vienam interviu išsakytos mintys, kad jiems labai patinka rytų Europos šalys, bei tai kaip čia žmonės reaguoja į jų kūrybą, kaip priima jų energiją.

Bet kol kas mes savo rankose ir ausinėse turim jų naują, vis dar karštą albumą.  Visi norintys vis dar gali pasirūpinti ir fizine šio albumo plokštele. Skanaus!

Dar daugiau šviežio ir įdomaus HH rasite klausydami Gatvės Lygą tiesiogiai arba laidų įrašus –> https://www.mixcloud.com/discover/gatves-lyga/. Taisp pat nepamirškite balsuoti ir už Gatvės Lygos top 10 –> https://gatves-lyga.lt/lt .

Žymos

Susiję

Close