Albumai

KASHMERE – “Raiders of the Lost Archives” [YNR Prod.;2008]

Nuolatiniai mūsų puslapio skaitytojai ir lankytojai turėtų prisiminti prieš kurį laiką atsiradusią recenziją debiutiniam Kashmere albumui. Tai va…Man labai malonu pristatyti jums naujesnį Kashmere produktą, bet pradžiai ištaisysiu klaidą, kurią padariau rašydamas pirmą recenziją – trumpai pristatysiu patį “tamsos” gyventoją.

Kashmere gyvena vakariniam Londone, dviejų išeivių iš Nigerijos šeimoje. Nežiūrint į sąlyginai nedaug išreklamuotą vardą, Kashmere skaitosi vienu iš Londono undeground‘inio hiphopo veteranų, nes dar iki debiutinio albumo išleidimo jis spėjo įrašyti daugiau nei 30 kūrinių su įvairiais atlikėjais, o kur dar krūva koncertų gimtose salose ir Europoj…

Kaip sako pats Kashmere, jo kūryba yra labai stipriai įtakota tokių žmonių kūrybos kaip David Brubeck ir MF Doom, todėl ir savo kūryboj jis neapsistoja ties viena tematika arba stilium. 1990 metais Kashmere  pradėjo rašyti savo pirmus raimus, ateinančius septynis metus jis praleido tobulindamas savo įgūdžius, kol pagaliau 1997 metais, padedamos vieno vietinio prodiuserio, įrašė savo pirmą studijinį kūrinį. Kiti vienuolika metų – tai metai įrašų, koncertų , įvairių projektų. Dabar būtų galima išvardinti kelis, bet manau, kad vien tokie pavadinimai ir vardai kaip Low Life, Breakin’Bread, Ghost, Verb T kalba patys už save.

 

2005 metais jis įlindo į studiją su vienu tikslu – įrašyti savo debiutinį albumą “In The Hour of Chaos”. Šitas 17kos kūrinių ryšio tarp dvasinio ir psichologinio pasaulio, tarp tamsos ir šviesos ieškojimas iškart pastatė Kashmere į britų undergound‘o avangardo gretas. Jau dabar galima drąsiai teigti, kad albumas tapo savotiška stiliaus klasika  įgydamas kultinio albumo statusą.

 

Na, o toliau dar daugiau darbų, koncertų, festivalių, spaudos dėmesio. Taip pat planai apie naują albumą, beje, mano žiniom, jis turėtų pasirodyti 2008 ir 2009 metų sankirtoje. Na, o kol kas mes turim savo rankose šitą tarpinį jo darbą, kuris pristato mums, ką gi Kashmere nuveikė per kelis paskutinius savo veiklos metus…

 

Trylika puikių kūrinių, plius dar du paslėpti kūriniai su Jehst‘u, taigi, viso penkiolika puikių, protingų ir nostalgiją sukeliančių kūrinių. Kodėl nostalgiją? Nes man, kaip besuktum, Kashmere kūryba labai primena tai, kas vyko hiphopo 90tųjų vidury, ypač muzikoje. Nors ir gabalų tematikos, visi tie vampyrai, demonai, metafizika, astrologija ir mistika sukuria savo savita nuotaiką…Iškart prisimeni tą minėtą MF Doom‘ą.

 

O kai visas šitas įdomių temų ir puikios, spalvotos ir tuo pačiu niūrios muzikos kratinys yra pateiktas puikių MC – gaunasi bomba, kurią jums siūlau abiem rankom, ypač, jeigu jūs mėgstat tokį hiphopą….

 

Tracklist:
01. The Genesis
02. Power Up
03. Poison
04. Red Monkeys
05. Drunken Style feat. Severe and Baron Syn Back
06. The Nightmare
07. Rotations Ft. Dramacide & Severe
08. The Jazz
09. What Would Happen
10. Do the Numbers
11. Centre of the Sun Ft. Jehst
12. Dawn of the Darkness
13. Playin’ the Part 

 

 

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close