Albumai

KECHAS – Ish Pashaukimo [Kechas; 2007]

tai dar vienas namų gamybos albumas, tik šįkart kitoks jo platinimo būdas: be papildomų galvos skausmų ir problemų. Platinamas internetu, albumas pasieks didesnį ratą žmonių, nors man kartais gaila, nes albumą norisi laikyti rankose, o ne kompiuteryje… Kita vertus, kas man trukdo atsispausdinti prie albumo pridėtą viršelį? Gal taip ir reikės padaryti…

 

Ką aš žinau apie Kechą be to, kad jis senas PMP forumo ir kitų lietuviškų hiphopo portalų lankytojas ir veikėjas?.. Gal pasidarys aiškiau, jeigu paskaitysite, kaip jis pats pristato save ir savo albumą:

 

„Sveiki. Esu lietuviškosios hiphopo mokyklos trečios klasės mokinys – Kechas. Noriu jums pristatyti savo ilgai ruoštus namų darbus. Tai trejų metų mano kūrybos rezultatas – 18 kūrinių, surinktų į vieną albumėlį pavadinimu „Iš Pašaukimo“.

 

Pavadinimo nereikėtų suasmeninti ar priskirti kažkam konkrečiai, tai tiesiog, mano nuomone, pagrindinė idėja, kuria turėtumėme remtis mes ne vien kūryboje, bet ir savo kasdienybėje. Tik darant ne iš reikalo, gaunamas tikras ir svarbiausia – nuoširdus rezultatas. Ja rėmiausi ir aš, darydamas tai, ką atiduodu jums.

 

Taigi, toliau tai, kas liečia albumo tematiką – ji labai įvairi tiek muzikine, tiek tekstine prasme: nuo nuoširdžių jausmų iki griežtos kritikos ar ironijos, nuo savižudybių iki patriotizmo, nuo abstrakčių idėjų iki žodžių. Bet pradėkime iš eilės.

 

Dalis kūrinių, tokių kaip „Plieninės virvės“, „Kai užsimerkiu“, „Koks esu“, „Pažiūrėkim į save“, „Neteisk“, „Paskutinis šuolis“, „Ruduo…“, „Mano mintys“ yra šiek tiek ankstesnės kūrybos vaisiai, ir manau, ne vienas bent kelis jų esate girdėję kaip homerecordus. Taigi, čia rasite naujas jų versijas, įrašytas žymiai kokybiškiau ir skambančias geriau.

 

Kita dalis dainų tai būtent šiais metais atsiradę gabalai, tokie kaip „Iš pašaukimo“, „Sudužusio laiko beieškant“, „Skitas (freak)“, „LT-Odisėja“ bei „Just Try“ – tris kartus tapęs „Gatvės Lygos“ Top-10 nugalėtoju. Taip pat dėl didelių sentimentų tiesiog negalėjau nusisukti nuo savo pirmosios kūrybos („N.Karta“, kartu su Aero), todėl įdėjau ir keletą, mano nuomone, stipresnių mūsų su Aero kūrinių („Žingsniai“, „Nacionaliniai tūsų ypatumai“, „Atrodo viskas paprasta“, „Paliekame namus“). Istorija lieka istorija, ir visai nenoriu jos užmiršti.

 

Mini pristatymą baigsiu paminėdamas žmones, kurie prisidėjo prie albumo muzikinės pusės, tai: TMF, ReWritable, WeePee, Li8anass, Matio, Voice of silence, Kirilis ir Catlauncher. Albumas buvo įrašinėjamas „V.A“ (Al’hisam), „SR“ (TMF) ir „Ritmas“ (Karolis Šležas) studijose bei, žinoma, senieji homerecordai, daryti mano namuose. Feat’uose dalyvavo: Aero, Raimonda ir Rikoshetas. Konkretesnę informaciją apie dainas sužinosite parsisiuntę albumą.

 

Ačiū, kad priimat. Ačiū, kad klausot. Pagarbiai – Kechas.“

 

Pristatymas pristatymu, bet koks gi tas albumas iš tikrųjų? Na, mano ausimis, Kechas kol kas yra tiesiog vienas iš daugelio. Kol kas jis praktiškai niekuo neišsiskyrė iš daugumos jaunų MC, nors repuoti jis gali ir, kaip galima spręsti iš naujesnių kūrinių, gali. Gal tik norėtųsi daugiau to savitumo: ar tai būtų repavimo technika, ar tekstai. Kas dėl muzikos… Čia irgi reikia įdėti daug darbo. Be to, didelė jaunų muzikos kūrėjų įvairovė albumui suteikia ne visai vienodą lygį: vienas kūrinys skamba įdomiau (pvz., „Mano mintys“), kitas – labai jau paprastai („Koks esu…“). Nors vis tiek malonu konstatuoti, kad iš esmės albumas pavyko neprastas. Minusai minusais, bet čia yra ką paklausyti. Neveltui Kecho „gabalai“ kelis kartus svečiavosi „Gatvės Lygos“ topuose ir netgi užimdavo garbingas vietas.

 

Kol kas trumpai ir be ypatingų smulkmenų, bet norisi tikėti, kad ateis laikas, kai Kechas startuos su savo albumu ne kaip trečiokas, o kaip baigęs hiphopo mokyklą…

 

Sėkmės! Laukiame naujų kūrinių

Autorius MIRON
Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close