NaujienosRenginiai

Kerlingas. Kol kiti stato repo stage – kiti repo festivalį

kerlingo afisaKol Lietuvos muzikos padangėje didžiųjų festivalių organizatoriai stato hiphop’o scenas, grupelė jaunų, aktyvių rep’o gerbėjų organizuoja 3 dienų Hiphop’o bombą – Kerlingą. Jau trečius metus iš eilės vyks Dzūkijoje organizuojamas jaunimo muzikos ir pramogų festivalis. Hiphop, Drum&Bass, Jungle ir kitus muzikos stilius vienijantis renginys, kiekvienais metais pritraukiantis vis daugiau lankytojų iš visos Lietuvos. Kerlingo tikslas – apjungti įvairių gatvės muzikos stilių atstovus (atlikėjai, šokėjai, DJ’ai, graffiti piešėjai ir t.t) ir suburti savaitgaliui į vieną vietą, pristatant save kaip atlikėjus, populiarinti gatvės muzikos kultūrą tiek kaip vieną bendrą junginį, tiek atskiras jos šakas.

Viskas prasidėjo lygiai prieš trejus metus, ant ežero kranto vasarojo ta pati grupelė „repo“ gerbėjų. Įsiplieskus diskusijoms apie Lietuvos Hiphop‘o kultūrą, pupuliarumą, gimė idėja – padaryti savo “tūsą“, kuris būtų nukreiptas į gatvės muzikos kultūrą. Iš pat pradžių užmojai nebuvo dideli – norėjosi sukviesti daugumą bendraminčių, pažįstamų, jų draugus, draugų – draugus ir kartu gerai praleisti laiką, klausantis mėgstamos muzikos. Beje, festivalio organizatorių paklausus, kaip gimė festivalio pavadinimas (būtina pažymėti, kad apskritai „Kerlingas“ yra komandinis, žiemos sportas, žaidžiamas ant ledo), pasigirsta juokas, organizatorių veidus papuošia šelmiškos šypsenos – nė vienas nedrįsta pasakot kažkokios itin slaptos istorijos, pavyksta tik išgirsti komentarą – „Kerlingas – tai kas nevyksta vasarą“, kurį ir vėl palydi juokas. Nebandant išpešti daugiau informacijos tampa aišku, kad šis festivalis bus ypatingas – „Hiphop‘o kultūrai nėra svarbus oras, laikas, vieta, lytis ar amžius, labai norint – įmanoma viskas, net žaisti Kerlingą karščiausią vidurvasarį.“ – vis dar linksmai šypsosi festivalio organizatoriai.

Metams bėgant Kerlingas išaugo, 2014 metų renginyje buvo ne vienas hiphop’o gerbėjams gerai žinomas Lietuviško rep’o atlikėjas (Omerta, Tavo tėvas, SLA, Z on A ir kt.), festivalis, nepaisant blogo oro, pritraukė jau daugiau nei 250 dalyvių iš visos Lietuvos. Šiems metams jaunieji renginio organizatoriai tikisi įgyvendinti savo svajonę ir tapti didžiausiu Hiphop’o renginiu Lietuvoje. 2015 metų Kerlingas žada būti tikrai įspūdingas – dvi scenos, viena skirta išskirtinai Hiphop’ui, kita Jungle ir Drum&Bass. Kalbant apie antrąją sceną, būtina paminėti tokius vardus kaip Jahnglist Bwoy, Doctah Jahngle, Socle, Squadex, Ghetto Rolls, Grasshopper, Tafari ir kt. – tai visiems gerai pažįstama junglist.lt komanda, kuri festivalio metu dalyvius linksmins bene 24 valandas per parą. Junglist.lt – dar viena priežastis, kodėl Kerlinge privalu pabuvoti ne tik „repo“ mėgėjams, bet ir tiems, kurie myli ir gyvena Jungle muzikos garsais. Nepamirštama muzika, atlikėjai, DJ‘ai, vandens pramogos, sporto turnyrai, gatvės šokiai, graffiti ir trys neužmišrtamos dienos Dzūkams gerai pažįstamoje Daugų saloje.

Daugų sala – uždara teritorija ant Daugų ežero kranto, kurioje yra viskas, ko reikia pramogoms ir geram poilsiui, nuo mažų jaukių namukų nakvynei iki futbolo, teniso ar krepšinio aikštelių. Būtent čia ir įsikurs 2015 metų Kerlingas.

Jau dabar Kerlingo atlikėjų sąrašas įspūdingas – Omerta, Ade, Garazhe nerūkoma, Micro one,  Ironvytas, LT zoo (Tie geresni), Tavo tėvas, Jad Rec, Fist2Fist, Vilnius massive, Slem, Alter Ego, Beeta, Hermis ir Deino, Aka, Youngster, , 8 Kambarys, Operatyvus, Virusas, Marke. Festivalio organizatoriai žada, kad tai dar ne viskas – sąrašas tikrai dar pasipildys įspūdingais repo (ir ne tik) atlikėjų vardais.

Paklaustas apie festivalio užmojus ir tikslus, renginio organizatorius ilgai negalvojęs, entuziastingai ima pasakoti apie gatvės muzikos kultūrą, primena Lietuvos hiphop’o istoriją, 1988 m. griūvant SSRS pasirodžiusius pirmuosius hiphop’o atstovus, kai buvimas kultūros dalimi reiškė ne tik apsirengimo stilių, klausomą muziką, bet ir gyvenimo būda. “Visi, kuriems Hiphop’o kultūra yra artima privalo čia būti” – teigia festivalio organizatoriai, žinoma, pabrėždami, kad renginys nėra skirtas vien „repo“ fanatikams, festivalyje laukiami ir tie, kurie nori pažinti šią kultūrą, vertina kokybišką muziką, kurie nori ne tik klausytis, bet ir girdėti. “Hiphop’o kultūros šaknys yra labai gilios, kurios prasidėjo dar tradicinėje

Visa reikalinga info guli –> https://www.facebook.com/events/1022780987733740/

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close