NaujienosStraipsniai

Ketvirtadienį Kaune pristatys filmą apie vieną pirmųjų Lenkijos HH grupių

kinas 1Kovo 19 d., ketvirtadienį, 18 val. kino teatre „Romuva“ (Laisvės al. 54, Kaunas)vyks režisieriaus Leszeko Dawido filmo „Esi dievas“ (lenk. „Jesteś bogiem“, 2012, Lenkija) peržiūra. Įėjimas nemokamas.

Tikrais faktais paremtoje dramoje pasakojama apie vieną pirmųjų Lenkijos hiphopo grupių „Paktofonika”, tapusią devintojo dešimtmečio pabaigos jaunosios lenkų kartos balsu.

Menotyrininkės Laimos Kreivytės nuomone „Leszeko Dawido filmas „Esi Dievas“ perkelia į nepriklausomybės pradžią, kai klesti kioskeliniai savamoksliai verslininkai, o gyvenamas ritasi skurdo link, nepaisant lūžtančių nuo prekių prekybos centrų. Tai filmas apie garsią lenkų repo grupę Paktofonika. Paprasti proftechninės vaikinai repuodami perteikia pereinamojo laikotarpio vertybių sumaištį. Muzika tampa jų išsigelbėjimu nuo rutinos, bukinančių darbų ir paviršutiniškumo. Pagrindinis grupės veikėjas – Magikas, įtaigi ir kūrybinga asmenybė, plėšosi tarp noro būti su žmona ir sūnumi, ir vis labiau įtraukiančių narkotikų. Ironiškas filmo pavadinimas, paimtas iš Magiko dainos, tiksliai atskleidžia asmenybės ir laikmečio konfliktą – gal ir esi per koncertus ošiančios paauglių minios dievas, bet jautiesi nevykėlis, nesugebantis prisitaikyti prie plėšraus pinigų pasaulio. Visi trys aktoriai sukūrė įtaigius vaidmenis, o pagrindinį herojų suvaidinęs Marcinas Kowal­czykas gavo apdovanojimą už geriausią jauno aktoriaus darbą“.

Renginį organizuoja VDU Adomo Mickevičiaus lenkų kalbos ir kultūros klubas, VDU Užsienio kalbų institutas kartu su Lenkijos institutu Vilniuje vykdydamas bendrą „Lenkų kino klubo“ projektą.

Filmas bus rodomas lenkų kalba su angliškais titrais.

 

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close