Albumai

KID KOALA – "Space Cadet" Book & Soundtrack [UNI Books: 2011]

Kid Koala visada atkreipdavo mano dėmesį. Iš pradžių į mano rankas pateko tik “Space Cadet” garso takelis. Aš pradėjau klausyti ir supratau kad reikia užsakinėti ir knygą. Koks originalus Koala bebūtų, tačiau tai kas sudėta į diską yra sunkokai suvalgoma ir suprantama ir neveltui tai vadinama garso takeliu. Taigi aš atidėjau albumą į šoną ir užsakiau knygą.

 

Po geros savaitės scenarijus jau kitoks: knyga, distancinis valdymo pultelis kad perjunginėti iliustracijas ir garsas tam kad nesigirdėtu pasaulis esantis už lango.

 

“Jis – robotas, sargybinis, auklė, jis užprogramuotas saugoti mielą, saldžią butybę, kuri planuoja tapti astronaute. Ir štai vieną dieną ji palieka šią planetą ir iškeliauja į savo pirmą skrydį tyrinėti kitas planetas, o jis lieka vienas ir bando suprasti kas bus toliau…”

 

Taip prasideda ši istorija. Atveri puslapį, lėtai įsigilindamas apžiuri tai kas jame nupaišyta, klausai iliustraciją. Ir tiesa sakant efektas gavosi unikalus! Tokių bandymų buvo ir ankščiau, užtenka prisiminti DJ Q-Bert‘o kosminius karus “Wave Twisters”, tačiau čia, aš pasakyčiau, knyga negali būti pilnai suprasta be muzikos, o muzika be knygos. Jausmai, liūdesys, prisminimai, mažos smulkmenos, kartu praleistos akimirkos – nuostabu. Gal būt aš esu šioks toks cinikas, bet man net sugriebė už širdies, ypač tai kad ir mano gyvenime nemažai tokių liūdesio spalvų. Neįtikėtina kiek daug bendro ši futuristinė istorija turi su mūsų gyvenimu. Kiek daug visko aš prisiminiau vartydamas knygos puslapius, o vėliau, kai tesiog pradėjau klausyti albumą, mano asmeniniai prisiminimai pradėjo kurti iliustracijas. Kaip aš norėčiau kai ką pakeisti, nedaryti kai kurių klaidų, paskambinti kaikuriem žmonėm nes užsiknisus darbuose negalėjau to padaryti, aplankyti laukiančių tave žmonių dar tada kai nebuvo per vėlu. Kaip svarbu nepamiršti žmonių kurie mus myli ir mes mylime juos. Bet ką čia jau, tiesiog supisau sau nuotaiką…

 

Būtinai gaukite galimybę bent kartą pilnai pajausti šią istoriją. Gal būt tai banalu, gal būt kiek nuobodu, bet tai labai žmoniška ir gilu, ir tebūnie tai tik robotas.

 

Lenkiu savo galvą prieš Kid Koalą ir tai ką jis padarė! Koala yra unikali asmenybė, o “Space Cadet” yra vienas iš geresnių 2011-tų metų albumų, jeigu ne numeris vienas. Tiek daug jausmų ir gėrio viename paprastame leidinyje. Ir tegul čia hip-hop’as lieka už borto, ne tame esmė.

 

Beje reikia paiminėti ir tai kad Koala paskyrė šią knygą savo senelių atminimui.

 

 

 


 

Tracklist:

1 Main Title Theme 3:03

2 Goodbye 1:43

3 Remembrance 3:46

4 Window 3:00

5 Today Tomorrow 1:41

6 Expedition 1:19

7 Birthday 3:16

8 Void 0:54

9 Dawn 1:04

10 Cardboard Stars, Sea Shells 2:38

11 Speed Of Light 1:33

12 Recyclotron 2:27

13 Hope 2:31

14 Return 1:45

15 Connectivity 1:09

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close