Interviu

KIDKANEVIL ir jo pasaulis (HipHop.lt 2007)

Kiekvienas kūrėjas, kad ir koks įžymus, galingas ir turtingas jis bebūtų, savo laiku buvo tiesiog eilinis debiutantas, vienas iš tūkstančio naujų vardų, papildančių hiphopo bastioną kasmet .Vieni iš tų tūkstančių lieka nepastebėti, juos pamiršta, kiti ramiai tęsia savo kelią be ypatingų defirambų, treti nuo pirmų savo žingsnių pritraukia dėmesį, žmonės pradeda domėtis, šnekėti, laukti naujų darbų.

Šį kartą leiskite pristatyti jums žmogų, vardu Kidkanevil…(savo tėvams – tiesiog Gerard Roberts). Mano manymu, dėka savo debiutinio albumo “Problems & Solutions” Kidkanevil pristatė save kaip vieną iš perspektyviausių jaunų Britanijos hiphopo kūrėjų. Bandydamas rasti daugiau informacijos apie jį, aš sužinojau tik tiek, kad jis kilęs iš tokio miesto kaip Leeds, kur gyvena ir kuria iki šiol bei keletą smulkių naujienų apie koncertus ir krūvą recenzijų jo albumui. Kadangi man to nepakako, nutariau jam užduoti keletą paprastų klausimų .Kid pasirodė kaip labai noriai bendraujantis ir paprastas žmogus, be jokių žvaigždžių ligos požymių (bent jau kol kas), taigi štai dalis mano smalsumo derliaus.

 

Manau, daugumai mūsų skaitytojų, kaip ir man, savo laiku tavo vardas nieko nesako, kaip tu pristatai save ?

Mano vardas Kidkanevil. Aš kuriu bitus ir esu didžėjus . Sveiki!

 

Gal padarom trumpą ekskursiją laike… Kaip prasidėjo tavo ”kelias” hiphope?

Aš augau muzikos apsupty, ji visada buvo mano gyvenime. Kai buvau dar labai jaunas , susidomėjau jazzu ir funku, vėliau bevartydamas vinilus vienoj parduotuvėj atradau A Tribe Called Quest ir Beastie Boys… Nors hiphopas ir iki tol nebuvo man svetimas , jis buvo visur: mokykloj, kieme… Tai natūralu, kai tu augi didelio mesto gatvėse. Būtent dėka to dabar aš esu toks, koks esu…

 

Tu esi muzikos kūrėjas ir didžėjus tuo pačiu metu. Kas vis dėlto yra pagrindinis tavo amatas, kam tu skiri daugiausiai laiko, kas suteikia tau daugiau malonumo?

Visų pirma aš esu muzikos kūrėjas ir manau, kad taip ir liks, kadangi bitų ir muzikos kūrimas yra tikras mano gyvenimas. Būtent tai aš myliu. Tiesiog savo laiku, kol dar neturėjau savo ”MPC”, aš pradėjau didžėjauti, tai yra mano dabartinės kūrybos šaknis. Galima netgi pasakyti, kad aš stengiuosi neskirstyti abiejų mano pomėgių, aš bandau jungti muzikos kūrimą su plokštelių sukimu, tai tarsi dvi mano kūrybos pusės.

 

Manau, kad kaip ir daugumai muzikos kūrėjų tau tenka susidurti su įvairių stilių muzika, ne vien su hiphopu. Ką dažniausiai klausai? Ir kaip sekasi ieškoti savo ”idealaus bito”?

Paieškos niekada nenustoja. Aš klausau labai daug įvairios muzikos, praktiškai viską, svarbu, kad tai nebūtų kokia nesąmonė. Bet pagrinde į mano klausomos muzikos spektrą patenka įvairios hiphopo formos, jazz, soul, reggae ir netgi barų muzika. Ir daug keistos eksperimentinės muzikos. Aš mėgstu keistus dalykus, jie priverčia susimąstyti…

 

Galbūt klausimas ir banalokas, bet ar tu turi mėgstamiausius albumus? Tau labiau patinka modernus hiphopas, ar arčiau širdies vis dėlto yra senoji hiphopo mokykla? Ir kaip mėgsti klausyti muzikos – iš kompaktinių plokštelių ar vinilų?

Turiu šimtus mėgstamų albumų, bet visų laikų favoritas ko gero būtų Slum Village ”Fantastic Volume 2”. Mano manymu, tai tikras Dillos šedevras, kaip, beje, ir jis pats . O kas dėl senienų, tai aš išties klausau daug senų albumų, ypač jazzo, bet ir naujienų stengiuosi nepraleisti. Mano manymu, dabar yra velniškai daug gerų naujų žmonių, tik kol kas jų nepastebi ”radaras”. Kas dėl CD , aš jų klausau gan mažai, manau, vinilai sukuria visiškai kitokį skambesį, kitokią, nepakartojamą nuotaiką .

 

Savo albumą tu pavadinai ”Problems&Solutions” (”Problemos ir Sprendimai”) , kodėl būtent toks pavadinimas?

Tai buvo užrašas ant studijinės įrangos komplekto, kur įrašinėjau albumą. Aš tiesiog pamačiau jį savaip ir, mano manymu, jis labai gerai tiko. Būtent taip aš matau muzikos kūrimo procesą, yra daug įvairių problemų, įvairių tikslų, ir dar daugiau yra skirtingų kelių (sprendimų) pasiekti tikslą .

 

Įrašant albumą tau teko padirbėti su visa eile skirtingų žmonių: Lateef The Truthspeker, Jehst, Yarah Bravo, Sir Smurf Lil’, Andreya Triana, Double D Dagger. Su kuo dirbti tau labiausiai patiko?

Man patiko darbas su visais, esu didelis visų MC, sudalyvavusių mano albume, gerbėjas. Šioj vietoj tikrai nėra ko gailėtis. Yarah… Ji tiesiog ” ugnis”, darbas su ja buvo kažkas neįprasto. Tiek energiios, tiek stiliaus, ji nuostabi! Mes darysim su ja keletą gyvų pasirodymų ,manau, tai bus kažkas tokio… Lateef, vėlgi nuostabus ir unikalus MC, man patinka stebėti, kaip profesionaliai jis dirba. Jehst – poetas, jo kūrimo būdas labai įdomus, jis tiesiog pagauna bitą ir viskas yra kuriama būtent tuo metu ir toj vietoj. Andreya – mano vaikystės draugė, man visada malonu dirbti su ja, jos balsas nuostabus ir nepakartojamas. Dagger – tikras beprotis, dirbti su juo buvo labai linksma. Jie visi yra nerealūs MC, darbas vyko puikiai, jokių antrų dublių, tiek daug profesionalumo, tai tiesiog puiku! Aš labai patenkintas.

 

Jeigu galėtum rinktis, su kuo dar norėtum padirbėti, kas tai būtų? Su kuo norėtum sujungti savo jėgas?

Labai norėčiau padaryti kūrinį su Lupe Fiasco. Mano manymu, jis tiesiog ”nesveikas”, vienas geriausių šių laikų MC. Clipse irgi beprotis, vyrukas tiesiog nerealus. Dar norėčiau kūrinio su Joanna Newsom, ji mane tikai užkabino…Va, dar Sizzla, vėlgi kažkas tokio!…

 

Po albumo išleidimo praėjo keltas mėnesių, o kiek užtruko darbas su juo? Ar dabar, įvertinus jį per laiko prizmę, tu pilnai patenkintas rezultatu?

Aš išties didžiuojuos padarytu darbu. Kaip debiutinis albumas jis gavosi tikrai puikus. Su juo dirbau maždaug metus, taigi gal dėl to kai kurie bytai man atrodo savotiškai pasenę, bet vis tiek, man patinka tai, kas gavosi, kitaip aš nebūčiau jo išleidęs…

 

Kaip tavo akimis atrodo dabartinė Britanijos undergraundinio hiphopo scena?

D. Britanijos hiphopas šiuo metu yra ganėtinai kietas. Kol sėdėjau studijoj, buvau savotiškai nutrūkęs nuo gyvenimo, bet dabar tai tikrai atsigriebsiu. Man patinka, kad žmonės palaiko vieni kitus, kad džiaugiasi vieni kitų sėkmėmis. Plius mes turim tikrai didelį pasirinkimą talentingų žmonių, nors mūsų šalis ir nedidelė.

 

Ar stebi, kas dedasi tavo gimto Leedso hiphopo scenoj? Ir į ką, tavo manymu, vertėtų atkreipti dėmesį?

Ko gero, mes visi esam labai vieningi, viena didelė šeima. Man labiausiai patinka Double D. Dagger, Eliphino, Homecut ir Andreya Triana. Jie išties yra puikūs.

 

Mano žiniomis tu esi Stateless komandos narys. Gal gali papasakoti daugiau apie šią grupę?

Stateless yra projektas, sukurtas gyviems pasirodymams, kartu mes grojame ne vien hiphopą, tai greičiau alternatyvi elektroninė muzika, sujungianti daug visko. Šiuo metu mes turim kontraktą su vokiečių firma ”!K7”. Man tai yra būdas pasinerti į kitokią muziką, palikti savo jaukų hiphopo pasaulį, tai išties gera mokykla, geras būdas tobulėti kaip muzikos kūrėjui. Neseniai mes turėjome bendrą turą su DJ Shadow, tai buvo nerealu… Tikra beprotybė gerąja to žodžio prasme…

 

Vienas dalykas yra būti grupės nariu, kitas – dirbti pačiam. Kas tau labiau patinka, kas suteikia daugiau malonumo?

Man labai patinka mokytis naujų dalykų iš visų mano projektų ir grupių, jie daro mane stipresniu savo soliniuose darbuose, įkvepia naujų minčių… Bet buvimas savo muzikos pasauly man imponuoja labiau, savo kūrybai aš skiriu daugiausiai laiko ir jėgų. Ko gero, aš savotiškai atsiskyrėlis…

 

Kiek tavo gyvenime yra svarbus interneto vaidmuo? Ką manai apie muzikos piratavimą internete?

Internetas yra labai didelė ir labai svarbi bet kurio nepriklausomo atlikėjo gyvenimo dalis. Aš labai mėgstu Myspace, tai puikus būdas bendrauti, kurti naujus kontaktus. O piratavimas – labai kontraversiškas dalykas, iš vienos pusės tai – geras būdas padaryti sau vardą , geras būdas pateikti savo kūrybą. Iki tol, kol tu netampi kokios nors didelės leidybinės kompanijos dalimi. Jos neleidžia albumų iš idėjos, jos tikisi atgauti savo investuotus pinigus, ir kai albumas atsiranda internete, tai savotiškai žlugdo jų biznį. Manau, kad jeigu tu iš tikrųjų mėgsti ir palaikai savo muziką arba atskirus atlikėjus, tu turi pirkti albumus ir lankytis koncertuose, kitaip jaunesniems atlikėjams bus velniškai sunku išgyventi. Piratavimas tikrai sugeba apsunkinti gyvenimą…

 

 

Kaip atrodo tipinė Kidkanevil diena?

Na, tai priklauso ar tą dieną yra koks nors mano pasirodymas ar ne. Jeigu koncerto nėra, tai diena atrodo maždaug taip: atsikeliu maždaug vidurdienį, atsisėdu prie kompiuterio, tikrinu paštą, skaitau naujienas, landžioju internete, tikrinu, kas gero išėjo iš vinilų, kuriu muziką, ir taip maždaug iki 6 valandos ryto. Na, ir vėl einu miegoti. Aišku, nepamiršdamas pavalgyti ir nusiprausti.

 

Išvardink penkis savo mėgstamiausius albumus?

Slum Village – Fanastic Volume 2

Curtis Mayfield – Superfly

Miles Davis – Sketches of Spain

Clipse – Lord Willin

Jeff Buckley – Grace

 

Kokie tavo ateities planai, susiję su muzika?

Padaryti daug daugiu!

 

Ačiū už tavo laiką, kurį praleidai atsakant į mūsų klausimus, galbūt yra kažkas, ką dar norėtum pridurti?

Ačiū jums, kad uždavėt juos. Visada laukiu jūsų apsilankant mano puslapiuose www.kidkanevil.com ir www.myspace.com/kidkanevil . Palaikykit muziką. Taika.

 

Na štai ir viskas. Mano atrodo, kad tai ne paskutinis kartas, kai mes susiduriam su šio žmogaus vardu, būtų labai gaila, jeigu po tokio puikaus starto jis kur nors pranyktų…

 

 

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close