NaujienosRenginiai

Kiek po vasaros mumyse dar liko miesto, kultūros ir festivalio?

loftas festKiek po vasaros mumyse dar liko miesto, kultūros ir festivalio? Keistas klausimas, kurio atsakymus vargu ar mums pavyks išmatuoti normaliais ISO sistemos matavimo vienetais kaip antai metrai, kilogramai… Na, nebent litrai tam tikrai auditorijai galėtų būti vienas iš kriterijų, tačiau, visgi, kaip jais išreikšti miestą? Geriausiu viso to testu jau šį savaitgalį taps urbanistinis Loftas Fest.

Juo labiau, kad tarp Lofto sienų žadamas tikrai rimtas iššūkis. Kartais po praėjusio renginių sezono pasigirsta kalbos, kad organizatoriams trūksta drąsos arba – dar realiau – kad publika dar nėra tiek sąmoninga, jog būtų atvežti aktualūs, o ne jau karjerą bebaigią hiphopo atlikėjai. Šio savaitgalio kontekste tokios kalbos yra sutrinamos į miltus. Šį kartą užsienio svečiai žada pateikti visiškai kitokį vaizdą. Skelbiama, kad galbūt net revoliuciją.

Labiausiai patikusi mintis, kuri jungia tokius scenoje pasirodysiančius atlikėjus kaip „Young Fathers“ ir „Le1f” buvo ta, kad jie laužo hiphopą ir kitus muzikos stilius. Ir iš tiesų tik “tikro repo” mėgėjai turbūt greičiau užspringtų nei ištartų, kad čia “rimtas repas”. Nors jų pasirodymai be abejonės bus labai skirtingi, tačiau abu susirinkusiems prie scenos įneš kažką naujo. Tarkime, kai kuriems nebūtinai patiks „Le1f” tverkinimas, apie kurį kiekvienas galime turėti savo nuomonę, tačiau ją, visų pirma, reikia susidaryti ir tam bus puiki proga. Sakančių, kad tai jau kažkur anksčiau buvo matyta ir girdėta, kaži ar rasime.

Aktualumu taip pat nevertėtų suabejoti, nes 2014 m. „Young Fathers“ išleistas pirmasis studijinis albumas „Dead“ pelnė prestižinį muzikinį apdovanojimą „Mercury Prize“, skiriamą už geriausių metų Didžiosios Britanijos albumą. Taigi, festivalyje koja kojon žengiama su laiku ir ne tik savo kiemo kontekste.

Hiphopo kultūrą taip pat palaikys ir mums puikiai pažįstami Lietuvos atstovai. Teko pastebėti, kad „labiau pažįstami“ tikrai nereiškia mažiau judesio, o dažnai netgi atvirkščiai. Loftas Fest bus puiki proga jau ir mieste susitikti su „G&G“, „Tais Geresniais“, „Mesijumi“, „Tavo Tėvu“ ir „Dee&Kamy“ – solidus sąrašiukas, kuris tikrai privers pakelti daug plaštakų į viršų.

Taigi grįžkime prie pradžioje užduoto klausimo – kiek miesto, kultūros ir festivalio? Jeigu suprantate, kas yra loftas ir matote, kokia įvairialypė ir gausi programa laukia – faktas, kad tai labai toli nuo tylaus ir pamiršto kaimo, todėl tikrai Miestas (ir iš didžiosios M). Manau, kad net tos komisijos, juokingai sprendžiančios, kas pas mus yra menas ir kultūra, šiuo atveju nesiginčytų, jog kultūros čia apstu. Netgi kalbame apie tą šviežią kultūrą, kuri žengia koja kojon su Europa, todėl mėgausimės ne viena akimirka ir atradimu. Galbūt kažkur ir nusivilsime, bet apatiškų, tylių ir abejingų nepaliks. Jau pati žodžio “festivalis” kilmė reiškia „šventę“, o kokia jame bus atmosfera priklausys tik nuo visų susirinksiančių  – o bet tačiau HIP-HOP.lt linki ir prognozuoja, kad festivalis bus geras.

Daugiau informacijos ir bilietus rasite –> https://www.facebook.com/events/416632271846270/

Taip pat labai svarbu, kad vyks daug kitų pramogų ir muzikos konferencija apie kurią daugiau info rasite  nuorodoje http://www.loftasfest.lt/konferencija-whats-next-music . 

DĖMESIO DĖMESIO visiems ATLIKĖJAMS. Visi norintys iki 29d. dar gali atsiųsti savo demo įrašus į konferenciją ir sulaukti įvairių sričių muzikos profesionalų argumentuotos nuomonės. Puiki galimybė ir rekomenduojame visiems pasinaudoti ja.

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Domina?

Close
Close