Interviu

Killah Priest arba Paskutinis Druidas (HipHop.lt 2007)

Vos tik prabėgus Ugly Duckling koncertui ir užplūdusiai po jo pozityvo bangai, visi bedomintys hiphopo kultūra suprato – „reikia taupyti pinigus ir mažiau valgyti“, nes su vasariška kaitra gegužės 26 dieną mūsų brangiąją Lietuvos sostinę aplankys ne tik Japonijos Imperatorius, bet ir Wu-Tang Clano šamanas Killah Priest. Ir tikrai aplankė, geras.

Renginys turėjo vykti klube „Mulen Rūžas“, pagarsėjusiam kaip gera vieta pravesti šalies MC Battle’us. 19.00 valandą atvažiavęs prie klubo, pamačiau nedaug žmonių (didžiausią triukšmą šalimais kėlė vakarėlių nuolatiniai lankytojai – Newyan’ų kompanija su Moo, Omerta ir kitais geriečiais), nors visas renginys turėjo jau prasidėti. Sklido gandai, kad iš viso buvo išpirkta tik 150 bilietų ir organizatoriai jau gerokai nerimavo. Lauke buvo šilta ir saulėta, dėl to niekas neskubėjo į vidų – vieni sėdėjo ant kalnelio, kiti prie durų ar parkelyje linksmai būriavosi, gurkšnodami gėrimus, bendravo, juolab, kad dar vyko mic chekas. Prisijungę prie tos pačios Newyanų chebros (Kšysiakas, Marka, Bonzik, Daniel ir kiti) aptarinėjom buitiškus dalykus, belaukdami koncerto pradžios. Vėliau – apie 20.00 – pats Killah Priest su savo palyda (dviem juodaodžiais) ir vienu iš renginio organizatorių Kimo (K984) išvažiavo pietų (kaip tik tuo laiku JAV gyventojai tai ir daro).

Sceną iš dviejų pusių apšvietė galingi jupiteriai su spalvotom lempom. Jos gale matėsi stalas su didžėjų patefonais. O virš jo, ant sienos, kabėjo 2×2 metro plakatas, nupaišytas grafferio Water (KGS) su Wu-Tang simbolika. Renginys prasidėjo, negausią publiką apšildė vietiniai hiphopo herojai. Pirmieji ant scenos pasirodė Montana MonteKristo (dar žinomi kaip MMK su savuoju greituoju repavimu) – plaukė ant savo rimų, kaip upeliu. Duetas Omerta, slepiantis veidus už šviestuvų šviesų išjudino klausytojus iškart po greitakalbių, agitavo visus kelti rankas į viršų, parodė šį bei tą iš savo „mistinio“ seniai žadamo albumo. Sekantis iš Lietuvos hiphopo atstovų buvo Messiah, atlikęs programa kartu su DJ Tricku, improvizuojančiu su plokštelėmis – šįkart be gyvų instrumentų. Jeigu žiūrėti į visą atlikėjų koncertavimo eigą, išeitų, kad Shmekla & Vaiper ir po jų K984 netiesiogiai apšildė Killah Priest. Tuo metu juodaodžiai, prisivalgę ir patenkinti, įžengė į klubą, kažin ar juos vaišino cepelinais?

Kimo (aka K984) kartu su publika kvietė svečią pasirodyti prožektorių šviesoje. Štai ir jis – baliaus kaltininkas, aukštas, stambus, juodas kaip anglis, apsivilkęs virš kasdieninių plačių kelnių ir marškinių juodą apsiaustą, pagražinta aukso spalvos piešiniu, atrodo išsiuvinėtu. Sveikina visus, kelia laisvą ranką į viršų, minia atsako jam griausmingu klyksmu. Killa Priesto didžėjus (ir tuo pat metu back vokalistas) pradeda grot muziką. Koncertas prasidėjo. Nemaniau, kad jis gražins tikėjimą „JAV hiphopo Grandais“ po silpnoko Afu-Ra koncerto (tasai uždėjo nematomą štampą-nuomonę apie visus juodaodžius, atvažiuojančius pas mus), bet įvyko tai, kas turėjo įvykti. Sunkūs instrumentalai, energijos pilnas MC, šėlstanti minia (šiaip jau galėjo būt didesnė, žmonių susirinko gal ne daugiau kaip 300, bet siūbavo kaip jūra), rankų miškas ir gera nuotaika užpildė tą vakarą „Mulen Ružo“ klubą. Priest, „plaukiodamas“ per sceną, apgaubtas šviestuvų šviesa, atliko ne tik savo senas dainas, bet ir Wu-Tang Clano hitus (tokius kaip C.R.E.A.M., Method Man), savo naują dainą. Jis draugiškai ir su atsidavimu bendravo su publika, šokinėjo, juokavo. Jautėsi laisvai ir su malonumu – tikras savo stiliaus profesionalas. Netgi pakvietė vieną iš žiūrovu ant scenos talkinti jam dainoje.

Praėjus valandai, koncerto pabaigoje MC pristatė savo mixtape’ą „The Prelude to the Offering“, kuris išvydo pasaulį prieš naująjį solinį albumą. Kas spėjo, gavo ar nupirko albumuką, likusieji pasitenkino parašu ant skrajutės, rankos, peties ar kitos savo kūno ar rūbo dalies – Priestas negailėjo markerių ir vos ne šoko ant gerbėju, kurie ir taip aršiai bandė prasibrauti pro apsaugą ant scenos.

Killah Priest galėjo džiaugtis ir didžiuotis, jis paliko įspūdi ir kaip karalius išvažiavo iš klubo, iki pat mašinos lydimas minios, šaukiančios: „Wu-Tang, Wu-Tang! Killah Priest, Killah Priest!“ Killah su palyda turėjo išvažiuoti, bet matėsi, kad vakaras jiems patiko ir jie norėjo pabūti daugiau. O liaudis, išėjusi iš klubo, vos neapvertė mašinos, kuri turėjo vežti Priestą ir jo draugus.

Tikiuosi, tai ne paskutinis jo apsilankymas mūsų mažajame krašte. Vis dėlto ne kas kart išeina paklausyti gyvai gerus užsieniečius, ir nėra skirtumo – ar baltas jis ar juodas, ir nėra skirtumo, kad žmonių atėjo mažai. Svarbiausia, kad MC stengėsi atiduoti visa save klausytojams visur, kur jis begrotu. Tai reikia vertinti ir gal būt išmokus tai mes su atlikėjais pasikeisim vietomis ir skrisim už vandenyno koncertuot patys. Tai, ką papasakojau – tai žiūrovo žvilgsnis, neabejoju, kad būtų įdomu išgirsti ir šio vieno iš geriausių metų koncerto organizatoriaus nuomone. Jonas Kimo Arbas (K984) sutiko atsakyti į keletą klausimų apie Killah Priest koncertą ir patį atlikėją.

Phoenix: Kimo, turiu tau keletą klausimų. Kaip kilo idėja atvežti į Lietuvą Killah Priestą?

KIMO: Aš turiu gerą bičiulį, kuris daro koncertinius turus visiems garsiausiems Amerikos hiphopo atlikėjams. Iš pradžių galvojau pakviesti EPMD, bet jis man siūlė Killah Priest. Norėjau, kad atlikėjas būtų ne tik populiarus, bet ir turintis daug patirties, mokantis dirbti ant scenos, turėti tikrai gera lygį. O Killah Priest kaip tik yra vienas iš geriausiu MC, kuriuos turi Wu-Tang Clan.

Phoenix: Kaip Killah Priest bendrauja su žmonėmis ir kokį įspūdį paliko jam Lietuva?

KIMO: Jis su savo dviem sūnumis (pasirodo, vaikinai, talkinę jam ant scenos, buvo jo sūnūs! – aut. past.) sakė, kad čia buvo geriausia publika per visą Baltijos turą, vertinant pagal entuziazmą. Jis man asmeniškai tai sakė, ne tik per renginy, ir kai jis susitiko su turo menedžeriu ta pati sake ir jam! Pridursiu, aš savo akimis mačiau, kai mes grojom Rygoje – publika silpnokai reagavo, o Lietuvoj buvo tikra jėga ir kiečiausia, ką aš esu matęs! Prieš renginį aš pakalbinau Killah ir sudariau iš to nedidelį interviu.

 

 

Kimo: Aš įsitikinęs, tu žudai visus savo koncertiniu turu, kaip jis tau pačiam?

Killah Priest: Viskas eina nuostabiai, tikrai puikiai. Dauguma koncertų praeina gerai, Europa turi daug energijos.

Kimo: Ką tau reiškia Hiphopas?

Killah Priest: Man Hiphopas yra viskas, tai universalus raktas.

Kimo: Kodėl tu darai Hiphopą?

Killah Priest: Iš pradžių repavimas buvo mano hobis, bet su laiku jis viro gyvenimo būdų.

Kimo: Tai galbūt skambės keistai, bet kodėl tavo tekstinė prasmė susidaro iš lyrikos, pamokymų, dvasinių vertybių, o ne „bling bling‘ų“, kieto vyruko pasakojimų ir kitų dalykų, sukurtų muzikos industrijai?

Killah Priest: Žodis – tai milžiniška jėga, todėl kiekvienas atlikėjas turi jausti didelę atsakomybę už savo žodžius. Reikia daugiau šnekėti apie pozityvesnius ir gilesnius dalykus, nes juose yra tiesa.

Kimo: Tavo manymu, kuo Hiphopas toks svarbus?

Killah Priest: Hiphopas unikalus tuo, kad jis sujungia visas kultūras.

Kimo: Ko Hiphopui reikia, kad jis padarytų pasaulį geresniu?

Killah Priest: Reikia daugiau pozityvesnės muzikos.

Kimo: Kas kelia pavojų arba grėsmes Hiphopui?

Killah Priest: Žmonės, kurie nėra atviri, kurie nori nuslopinti viską be priežasties.

Kimo: Ką tu pasakytum dabartinėms ir ateinantiems Hiphopo veikėjams Lietuvoje, kurie yra aktyvus ir kuria?

Killah Priest: Jie turi kurti ir skleisti tikrąją Hiphopo muziką. Niekada nepasiduoti ir nemesti veiklos prie tikro reikalo.

Kimo: Dabar tu turi koncertinį turą po Europą ir matai scenose daug žmonių, kurie turi europietiškas šaknis ir daro, ką myli ir sugeba. Ką tu atsakytum žmogui, kuris mėgsta per daug šnekėti ir aiškina, jog niekas negali repuoti, jeigu jis nėra juodaodis, kad Hiphopas yra grynai juodaodžių veikla?

Killah Priest: Netiesa. Kaip aš esu minėjęs anksčiau, Hiphopas yra universalus dalykas. Tad būkit pasiruošę tikrajam hiphop šou. Taika ir One Love!

 

 

Phoenix: Labai ačiū, Kimo, už interviu su Killah, norėčiau paklausti tavęs dar vieno dalyko. Pabendravęs su šiuo įžymiu MC, jau praėjus koncertui, koks būtų tavo kaip organizatoriaus savo darbo ir renginio vertinimas?

KIMO: Aš manau, kad šitas renginys buvo geras, visi Lietuvos hiphopo atlikėjai varė gerai, jie varė kietai ir Priesto nenuvylė. Visi norintys gali pažiūrėti video iš renginio per youtube.com „The Grand Duchy presents: Killah Priest live in Vilnius“. Jo pasirodymas buvo tikras meniškas hiphopas, kurį galima pamatyti scenoje. Jis dabar labai daug dirba su muziką, išleidžia naująjį albumą ir įrašinėja labai daug featuringų su kitais MC. Mes iš „The Grand Duchy“ labai džiaugiamės, kad savo renginių galėjom įpilti truputėlį alyvos į Lietuvos hiphopo kultūros ugnį! Ir dar, man buvo labai smagu bendradarbiauti ant scenos su Killah Priest, tiek Lietuvoj, tiek Rygoj.

Taigi, ačiū, Kimo! Ačiū ir Jums! Tikiuosi, ateityje pamatysime dar ne vieną įžymybę ir bus dar daug smagių, šiltų ir tikro hiphopo dvasios pilnų renginių.

 

Autorius Phoenix

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close