AlbumaiNaujienos

Kitoks Lietuvai, matytas Amerikoj. P.GRIM – „Chef Povilas“ [ All Player Music ; 2014] apžvalga

P.grimTiesą sakant mes gan ilgai svarstėme ar judinti šį albumą ar ne. Iš vienos pusės Povilo venomis teka lietuviškas kraujas, bet iš kitos pusės – juridiškai ir istoriškai jis labiau amerikietis. Kadangi pastaruoju metu mes stengiamės hip-hop.lt erdvę palikti tik LT Hip Hopui, jis lyg ir neįsipaišo į ją. Bet tada adminas man pasakė vieną dalyką… „Jeigu manai, kad vertas“, todėl jūs ir skaitot apie jį dabar.

Kiek suprantu, kaunietis Povilas didele dalį savo gyvenimo praleido už Atlanto – Čikagos gatvėse. Dėka to, kad Čikaga yra viena iš Amerikos Hip Hopo sostinių, į pasaulį išleidusi tokius veikėjus kaip Kanye West, No I.D., Da Brat, Twista, mano mylimą Rhymefest, legendinį Common, Lupe Fiasco ir daug kitų [be to, Čikaga net ir dabar gimdo naujus atlikėjus, vienas kurių neseniai lankėsi ir Lietuvoje – Mick Jenkins]. Iš savo pusės galiu dar pridurti, kad tai miestas su daugybe iškirtinių restoranų, tarp kurių vienas iš mano favoritų – Alinea, o kaip gi dar be įžymiosios Čikagietiškos picos! Gal dėl šių faktorių Povilas išaugęs ir nusprendė susieti su pora savo mėgtamiausių dalykų – Hip Hopu ir kulinarija. Kaip jam sekasi virtuvėje nežinau, bet vien tai, kad Povilas baigė vieną iš kiečiausių kulinarijos mokyklų – Le Cordon Blue (taip teigia jo facebook‘as), parodo tai, kad šis vyrukas turi didelių ambicijų. Kaip jam sekasi su Hip Hopu galiu spręsti tik iš to, ką girdėjau per Gatvės Lygą jam besisvečiuojant ir jo albumo „Chef Povilas“, kurio dabar klausau.

Pagrindinis klausimas – kaip vertintį šį albumą? Jeigu vertinti kaip lietuvišką albumą, būtų vienokia recezija, jei kaip amerikietišką – kitokia. Šiuo atveju rasti aukso vidurį ne taip jau ir lengva. Povilas ne Kamy, jam anglų kalba yra pagrindinė, o lietuvių kalbos albume ne tiek ir daug, viena kita frazė, keletas žodžių, gimtojo Kauno paminėjimai, kai kurių gabalų istorijų raida… Mhhh dilema. Pagalvojau ir nuspredžiau vertinti jį daugiau kaip Amerikietiško rap‘o atstovą – taip turbūt teisingiausia.

Visų pirma Povilas turi lengvai atpažįstamą balso tembrą. Ramus, aiškus repavimas, be ypatingų navarotų, pagreitėjimų. Galima būtų sulyginti su vairavimu pagal taisyklės – neskubant, nenusižengiant, nebandant lenktyniauti ar pasipuikuoti savo naująja hidrauklika ant priekinių ratų.

Tesktai lengvai įkandami – gyvenimo fragmentai, prisiminimai ir apmąstymai. Lietuvių, ispanų ir rusų kalbų įpinimas prideda tam tikro šarmo jo repui. Be to, parodo koks gi žmogus yra tas Chef Povilas, kur jis išaugo, kas ir kokie jo draugai.

Kas liečia muzikinę pusę… Manau gavosi eklektiškai. Skamba amerikietiškai, tačiau su kiekvienu gabalu tarsi keičiasi stilius. Ar tai reiškia, kad muzika rūpinasi skirtingi žmonės? O gal tarp gabalų atsiradimo buvo dideli laiko tarpai? Gal intensyvūs nuotaikų svyravimai? Net nežinau… Kartais užkabina, bet ar tai sample‘o dėka, ar šiaip smagesnis groove‘as? Irgi nerandu atsakymo. Todėl manau, kad kitą kartą jam vertėtų rinktis beat‘us kitaip, gal net pamėginti padirbėti su Lietuvos prodiuseriais. Nes tai, ką girdžiu dabar, manęs nekabina. Kažkas ne taip ir kas svarbiausia, kad nuo to kenčia vokalinės partijos…

Ką čia bepridūrus… Jeigu tai būtų lietuviškas albumas – tai būtų naujas skambesys mūsų erdvėje, nes mūsų grupės ir atlikėjai dar nelietė tokios rap‘o stilistikos. Kaip amerikietiškam albumui, reikia dar pasitempti. Nors blynas ir neprisvilęs, bet blynas yra blynas. Iš tokio albumo visada tikimasi daugiau, ypač kai užnugary tokia Hip Hopo meka kaip Čikaga – koncertai, gatvės kultūra, rap‘o legendos ir jų sąskambiai.

Norėčiau palinkėti kitą kartą neskubėti ir brandinti. Atkreipk dėmesį, kas buvo gerai šiame albume ir to pagrindu dirbk ir padaryk dar geriau!Lauksiu naujų darbų!

Žymos

Susiję

2 komentavo

  1. Mlc p grim , gryzo I chicaga susipazinom , turbut sekanti albuma pas mane irasu studijoje irasines, duosim mes jam labiau kabinanciu bytu 😀 bete
    Yra ir daugiau lietuviu mc chicagoje , greitu metu paleisim pora nauju gabalu kartu 🙂
    0    0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close