InterviuNaujienosVideo Klipai

Kaip galima tuo pačiu nekęsti ir mylėti vienatvę? Garazhe Nerūkoma – "Pagalbos linija" video

garazhe nerukoma  pagalbos linija ydosGarazhe Nerūkoma visada buvo ta grupė, kuri repo pasaulyje įdomiai sugebėjo balansuoti tarp buities ir to, kad jų klausant “neužgrūzintų”. Taip kartu nuoširdžiai, bet vietoj akustinės gitaros – stiprūs elektroninio skambesio klajojimai. Iš muzikinės pusės, žinoma, linkėjimai TN, o šį kartą pakalbinome Shiluminį apie naujausią grupės video “Pagalbos linija”.

Jeigu tau reiktų apibūdinti žmogų, kuriam skirta ši daina, koks jis būtų?
Ji skirta man pačiam. Prieš metus buvau išvykęs uždarbiauti į Angliją. Ten turėjau “šiek tiek” problemų su nuotaika. Buvau savotiškoje duobėje. Tada ir šovė mintis… Pasakiau sau, kad jeigu atsistosiu ant kojų, įrašysiu kūrinį pavadinimu “Pagalbos linija”, kurį paklausęs atsiminsiu kaip buvo sunku ir kad stengtis yra verta.

Albumas vadinasi “Ydos”. Kurias iš jų atspindi “Pagalbos Linija”?
Depresiją.

Šiame gabale paliečiama gana dažnai minima “Garažo” tema – vienatvė. Ką ji tau reiškia ir kaip elgiesi su ja susidūręs? Kiek ji yra susijusi su kūryba?
Vienatvė reiškia daug. Tu gali būti pats vienišiausias žmogus net vizualiai ir juo nebūdamas. Apskritai atsiribojęs nuo visko, kas tave supa, geriau pažinsi save. Kiekvieną tas savęs pažinimas paveikia skirtingai. Kai lieki vienas, o taip gali atsitikti savo ir ne savo noru, lieki tik su savo paties nuogom tiesom ir mintim. Logiška, kad tai pradeda varyti iš proto, tačiau su savim susigyvenęs tampi stipresnis, kai kurie netgi vienatvę pamilsta. Visiems rekomenduočiau šiek tiek mylėti vienatvę. Ji saikingai reikalinga (momentais) visiems. Rekomenduoju, tik neperdozuokit 🙂

Na ir aišku prie kokybiškos kūrybos prisideda mokėjimas laikyti savy tam tikrą koncentratą emocijų, kurias išgvildeni tik būdamas vienas.

Dainos žodžiai kviečia tikėti ir išbandyti viską. Manai, tai ir yra raktas?
Toli gražu dar nežinau, kas yra raktas. Bet be tikėjimo nieko “išvis nebūtų…
O dėl bandymų: bandykit, ką norit, kiek norit, tik kiek išneš jūsų sąžinė. Kai kažką gyvenime išbandysit, su ja pasikalbėsit.

Kaip patartum “iš galvos iškratyt visą mėšlą”?
Raskit nišą, kurioje galit save realizuot kaip kūrėją. Nebūtina rašyt ar projektuot. Vieni myli gyvūnus, kitus tenkina profesija, kuri duoda uždarbį, treti kažką kolekcionuoja. Gyvenime svarbu kurti santykius. Santykius su viskuo. Su savim, su artimais, su visais. Kalbėkite, skambinkite, gaminkite ir taip kažką sukursite Jūs. Gal tai atneš ramybę. Ir, svarbiausia, nepamirškite meilės ir visų jos formų. Ji yra svarbiausia. Taip pat ir muzika.
Taip pat nevartokite narkotikų, saikingiau žiūrėkite į alkoholį ir venkite tingėti. Žodžiu, judėkite!

Grįžkime prie pačio video – kodėl filmuodami pasirinkot veidrodžio motyvą?
Nieko mes daug nemąstėm. Tačiau kai buvo sugalvota filmuoti video būtent šitam gabalui, iškart žinojau, kad pirmojoje scenoje bus veidrodis. Puikiai atspindi visą tą emociškai tamsią būseną. Pavadinkim tą sceną “Savęs kaip žmogaus nebematymas”.

Kokie Garazhe Nerūkoma planai artimiausioje ateityje?
Bandysim padaryt autorinį koncertą. Šiaip ties albumu nesustojom. Jau judam toliau, gilinamės į kitus skambesius. Šviežinam savo muziką, žiūrėsim, kas bus toliau. Įdomu.

 

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close