Albumai

KSHYSIAKAS / MARKO pristato “KARMA” [Omerta Prod. / Bomba Rec.; 2008]

Manau, šiuo atveju eilinį kartą būtų galima perfrazuoti du lietuviško hiphopo klasikus: “Štai kas atsitinka, kai du beatmaker‘iai ir krūvelė MC atitinka“…

 

Negalima pasakyti, kad tai pirmas lietuviškas beatmaker‘ių išleistas albumas, bet, ko gero, būtent tokios formos ir koncepcijos – pirmas. Jeigu lyginti su užsienio analogais, savo koncepcija iki kokio Prince Paul‘o skanėstu dar nepatempia, bet kaip rinkinys, klasikiniame to termino supratime, išėjo išties puikus.

 

Pradėti vertėtų, manau, nuo pačių kaltininkų. Jeigu Lietuvos hiphopo beatmaker‘iai turėtų savo apvalų stalą, Marko ir Kshysiakas tikrai turėtų dvi šiltas vietas prie jo…Jų darbai, jų muzika šneka patys už save. Ypač tiems, kas mėgsta gerą, stiprų, kvepiantį senu geru hardcoru hiphopą. Tą gerąją lenkų ir prancūzų hiphopo mokyklą (na, aišku nekalbant apie dabartinius jų madingus nukrypimus)… Jeigu jūs mėgstat avangardinius, postmodernius bandymus, K./M. darbai, ko gero, ne jums (nors kas žino, kas šiuo metu verda jų galvose arba guli lentynose).Vienu žodžiu, muzikinė pusė kabina kaip reikalas, tiksliai, griežtai, tai tikrai vienas iš geriausių šios srities darbų pastaruoju metu mūsų tėviškėj. Mano aplodismentai.

 

Sekantis etapas  – MC. Uh, kiek daug gėrio čia surinkta, o kai muzika įpareigoja pamiršti ‚,tusniakovus“ ir reprezentinius tekstukus, efektas gaunasi dar geresnis… Nasty Shit…Kaip gaila, kad šis ponaitis pastaruoju metu yra vis rečiau girdimas, nes tai išties vienas iš geriausių, ir plius turintis ką pasakyti, MC. Galbūt gabalo ,,13“ tekstas yra pernelyg abstraktus, o dar kai po to einanti daina – su kažkuo panašiu mc, Nasty savotiškai paskęsta bendram albumo fone. Na, sakykim, taip, aš nelabai supratau kas ir kaip…

 

Sekantis – Naujanų klasikas ir guru Spagis. Kaip ir sakiau, jo daina kažkuo susišaukia su prieš tai buvusiu gabalu…Bet tai vėlgi stiprus ir mąstantis MC, turintis savo veidą ir savo vietą. Bendrai gavosi neblogas pamokslas…

 

Ketvirtoj pozicijoj pagal tracklist‘ą – Klaipėdos atstovas Q ir jo urbanistinė saga. Ir vėl puikus ir savitas MC, puikus lyrikas, techniškai labai stiprus MC, tad gavosi geras klasikinio skambesio kūrinys, ramus ir atpalaiduojantis…Nežiūrint į parinktą tematiką…

 

Kitas etapas  – Omerta. Na, kadangi ši daina jau kurį laiką sukasi radijo eteryje, ją priimi kažkaip kitaip. Bet kaip nesuk, Omerta turi savo hiphopo viziją, vėlgi pakankamai klasikinė ir ortodoksiškai filosofinė… Kiek tai kabino, kiekvienas spręs pats, bet daina gavosi gerulė.

 

Na štai, kitas gabalas kažkas tokio…Čia ir tekstas, ir repavimo maniera ir netgi muzika skamba kažkaip kitaip. Senokai neteko girdėti Sporo tokio, aišku, dūmų debesys neaplenkė ir šio jo kūrinio, bet tame ir yra žavesys. Žodžiai peiliai…Battle‘iniai jo sugebėjimai duoda savo. Puikumėlis!

 

Štai dar vieni mūsų hiphopo klasikai, rimti, mąstantys, tiksliai žinantys savo kodeksą – Da Manifest. Dar vienas įrodymas, kad K./M. moka puikiai parinkinėti sau kompaniją.

 

Skorpas…Savotiškai juodoji avis mūsų hiphope, bet mane visada kabino tai, kaip ir apie ką jis repuoja. Tai tikra ir, žinant jo istoriją, neskamba svetimai ir dirbtinai. Galbūt šitam kūriny techniškai jis ypatingai nesublizgėjo, bet stilių laiko…Šaunuolis.

MOO– kaip tik neseniai teko klausyti jo skanėstą apie Marsą – būtent už tokius kūrinius aš gerbiu jį kaip MC, tiek energijos, fantazijos, savitumo…Super. O kai dar fone geras instrumas ir puikus DJ‘aus darbas (apie jį gal vėliau) – išeina puikus kokteiliukas, nors ir trumpokas. Bet už tai jis puikiai palydi iki sekančio mūsų hiphopo originalo ir pasididžiavimo – Mesajos.

 

Na, ką aš galiu pasakyti…Kabina kaip reikalas. Messiah – tai tikras įvykis mūsų hiphope, o žinant jo paskutinius eksperimentus norisi, kad jis skambėtų non stop…Mano ovacijos.

 

Toliau keletas senokai girdėtų…Na, jeigu Vaiperis dar atsiranda karts nuo karto šen bei ten,tai Shmėkla, mano manymu, degs pragare už tai, kad beveik nesigirdi pastaruoju metu. Ir man kažkodėl trūksta to seno jo dinamiškumo.. Kur sprogimai, kur?… Aš suprantu, kad viskas keičiasi, žmonės nestovi vietoj, bet vis tiek…

 

Dar vieni seniai girdėti ir beveik pamiršti JBC. Tai puiki galimybė prisiminti, kas tokie tie JBC, kaip jie skamba, kaip pina raimus Broo, kaip brūžina vinilus N.O.K., kaip mąsto Talikas…Puikus nuotaikos užtaisas, noriu tikėtis, kad greitu metu JBC nudžiugins mus visus ne vien dalyvavimais pas kitus, bet ir savo albumu, na,  nors kokiu EP.

 

Link pabaigos –  dozė melodiškumo, romantikos…Ewex…Malonus, šiltas balsas, meilė, širdis, jausmai, išsiskyrimas…Ko gero, tai nelabai sutampa su prieš tai albume skambėjusia kūryba ir muzika, bet tai parodo K./M., na, ir patį albumą iš kitos pusės, praplečia spalvinę jo gamą.

 

Na, ir finale dar vienas mūsų hiphopo grandas Pushaz. Ir vėlgi kažkaip kitaip, lygtai priedainis ir pushiškas, bet visa kita kažkaip ramiau, lyg pavargusio tarp mūšių kario dainoj. Nors lyriškai ir techniškai Pushaz kaip visada super…Galbūt ramus instrumentalas daro savo. Velnias žino…Bet kokiu atveju – gerai.

 

 

Na štai, trumpai ,,prasinešiau“ per visą albumą…Bet negaliu užbaigti nepaminėjęs dar vieno žmogaus, kuris kuo puikiausiai pagražina K./M. darbą savo skrečais – DJ Mamania. Vien jo vardas reiškia kokybę. Išrankus velnias, su bet kokiu albumu nedirbs…

 

Yra savų minusų, savų nelygumų, tačiau „Karma“ išėjo skani ir spalvinga. 49 minutės ir 35 sekundės gero, kokybiško hiphopo, netgi ne Lietuvos mastu. Ačiū Kshysiakui ir Marko, visiems MC ir Omertos chebrai už šį skanėstą, lauksim kitų, dar geresnių darbų. Mano ovacijos…

 


 TRACKLIST:

01. INTRO
02. NASTY SHIT – 13
03. SPAGIS – PRIGIMTIS
04. Q – ОБИТАТЕЛИ КВАРТАЛОВ
05. OMERTA – SAUGOK TAI, KĄ TURI ŠIANDIEN
06. СПОР – МЕЖДУ НАМИ
07. DA MANIFEST – ОТСТУПНИКИ
08. SKORPAS – GATVĖ
09. MOO – МЕЛОФОН
10. MESSIAH – DAR JUM NEGANA
11. SHMĖKLA & VAIPER- BE DRAMOS
12. JBC – “98”
13. EWEX – NEIŠEIK
14. PUSHAZ – KIEK KARTŲ
15. OUTRO

Autorius Miron
Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close